← Strona główna

Forum Mercedes 201-124 Lepsze niż klub!!!

»

Regulamin

Forum Mercedes 201-124 służy do prowadzenia dyskusji, wymiany własnych poglądów i opinii, doświadczeń, oraz do wzajemnej pomocy na dany temat w odpowiednich działach.

Regulamin ten dotyczy najważniejszych zagadnień, wszelkie wątpliwości i uwagi z nim związane należy zgłaszać w dziale Uwagi Administracyjne.


I. POSTANOWIENIA OGóLNE

I.I Podczas rejestracji jako nazwy Użytkownika (loginu, nicku) nie używaj nazw obraźliwych, wulgarnych, a także adresów stron www itp. Tego typu konta będą usuwane.
I.II Ponowna rejestracja jest możliwa tylko, gdy konto zostało usunięte, lub wystąpiły problemy z poprzednim kontem, które zostały zgłoszone administracji.
I.III W przypadku nieotrzymania maila aktywacyjnego należy skontaktować się z Administratorem w celu aktywacji konta.
I.IV Sprawy prywatne załatwiaj poprzez Prywatne Wiadomości (PW), e-mail lub GG, nie na forum.
I.V Moderatorzy mają prawo usunąć temat, post lub wystawić ostrzeżenie nawet jeżeli w tym regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie. Robią to według własnego uznania zależnie od zaistniałej sytuacji, a Użytkownik bezpośrednio zamieszany w daną sprawę ma prawo odwołać się od decyzji do Administratora poprzez PW.
I.VI Stosuj się do próśb i nakazów Administratorów oraz Moderatorów.
I.VII Administratorzy oraz moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego regulaminu, oraz mogą pozwolić Użytkownikom na lekkie nagięcie regulaminu w szczególnych przypadkach.
I.VIII Zabronione jest ujawnianie, na forum publicznym, treści Prywatnych Wiadomości (PW) bez zgody ich autora.
I.IX Zapoznaj się z Zasadami zamieszczania zdjęć oraz pozostałymi Ogłoszeniami, Ważnymi Ogłoszeniami i tematami "przyklejonymi".
I.X Zapoznaj się z działem Uwagi Administracyjne, poruszane są tam ważne sprawy związane z funkcjonowaniem forum, oraz z wprowadzanymi modyfikacjami.

I.XI Zabronione jest udostępnianie innym swojego konta.


II. POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PISANIA POSTóW i TEMATÓW

II.I Stosuj się do zasad netykiety, nie klnij, nie obrażaj nikogo, pisz schludnie, rzeczowo i zrozumiale. Forum jest polskie, więc w takim języku tu piszemy. Używaj znaków interpunkcyjnych i w miarę możliwości polskich liter. Jeśli będziesz pisał niezrozumiale, chaotycznie i do tego z błędami, zmniejsza to szansę uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie, a tym samym utrudni znalezienie odpowiedzi innym Użytkownikom mającym podobne problemy.
II.II Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi. Tematy z tytułami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" itp. będą zamykane/usuwane.
II.III Posty zawierające jedynie w treści: "Jak w temacie" itp. będą zamykane/usuwane. Pytanie lub opis problemu musi być zawarte w treści. Opis powinien być krótki i treściwy, a jeśli usterka jest widoczna należy podeprzeć się zdjęciami w postaci miniaturek zgodnie z Zasadami zamieszczania zdjęć .
II.IV W jednym temacie poruszaj TYLKO jeden problem.
II.V Przed napisaniem nowego tematu zapoznanaj się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń, skorzystaj z wyszukiwarki, a także sprawdź, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się już w dziale FAQ. Jeżeli istnieje już temat traktujący o Twoim problemie luz zbliżonym - nie zakładaj nowego, kontynuuj już istniejący.

II.VI Nie pisz tematów i postów WIELKIMI LITERAMI.
II.VII Treść postów powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed wysłaniem takowej, zapoznaj się z opisem wszystkich działów tematycznych i wybierz dla swojej wiadomości dział właściwy.
II.VIII Nie powielaj tego samego tematu w różnych działach, lub kilka razy ale z innym tytułem tematu.
II.IX Używaj edycji zamiast pisać post za postem. Masz na to 30min.
II.X Na forum panuje zakaz zamieszczania treści erotycznych, niezgodnych z polskim prawem oraz naruszających prawa autorskie.
II.XI Nie wywołuj konfliktów i nie poruszaj drażliwych tematów, które mogłyby zburzyć przyjazną atmosferę na forum.
II.XII Unikaj długich cytatów.
II.XIII Udzielając się w rozpoczętej dyskusji, trzymaj się z góry narzuconego tematu.
II.XIV Zdjęcia należy umieszczać na zewnętrznym serwerze (fotosik.pl; imageshack.us), a w wątku wkleić kod miniatury. Instrukcja jak to robić dostępna jest w wątku Zasady zamieszczania zdjęć.

III. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA

III.I Reputacja
Istnieje możliwość przyznawania punktów "Pomógł" Użytkownikowi, który w jakiś sposób przyczynił się do rozwiązania problemu, o którym była mowa w danym wątku. Punkty takie ma możliwość przydzielać KAŻDY, nie tylko autor wątku. Wpływają one na tzw. Reputacje Użytkownika, który punkty otrzymał. Nie należy rozdawać ich lekkomyślnie - administracja ma możliwość odebrania punktów.
III.II Prywatne Wiadomości
Limit wiadomości w skrzynce wynosi 100. Zwracaj uwagę na odpowiedni (kulturalny) sposób pisania wiadomości. Stosuj wszystkie możliwe punkty regulaminu dotyczące pisania postów. W przypadkach złamania regulaminu administracja podejmuje odpowiednie działania tylko i wyłącznie po zgłoszeniu ich przez Użytkownika.
III.III Dodatkowe pola w profilu charakteryzujące posiadane przez Ciebie auto wypełniaj zgodnie z prawdą i jak najbardziej szczegółowo, ułatwi to rozwiązanie Twoich problemów i udzielenie rzeczowej pomocy.
III.IV Jeśli zauważysz post łamiący regulamin - możesz go zgłosić klikając na odpowiednią ikonkę w poście.

IV. KASOWANIE KONT, OSTRZEŻENIA I BANOWANIE

IV.I Kasowanie kont może nastąpić:

- gdy konto nie zostało aktywowane po upływie 30 dni od zarejestrowania;
- gdy czas od ostatniego logowania przekroczy 12 miesięcy;
- z przyczyn opisanych w innych punktach tego regulaminu lub wynikających z konieczności nieprzewidzianych Regulaminem (jak na przykład zmniejszenie obciążenia serwera)

IV.II Ostrzeżenia oraz Banowanie
Użytkownicy nieprzestrzegający regulaminu będą karani pisemnym upomnieniem lub oficjalnym ostrzeżeniem, o którym informacja widoczna będzie pod avatarem użytkownika (4 ostrzeżenia = brak możliwości pisania; 6 ostrzeżeń = BAN).
Ostrzeżenia przyznawane są na okres 60 dni.
W rażących przypadkach naruszenia regulaminu, Użytkownik zostanie natychmiast wydalony z forum bez upomnienia.


V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

V.I Administratorzy i moderatorzy mają prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu (lub postu), który narusza regulamin i mogą, choć nie muszą podawać uzasadnienia. W momencie otrzymania ostrzeżenia nie pytaj "dlaczego?" na forum, tylko sprawdź swoją listę ostrzeżeń, którą znajdziesz po kliknięciu na "Status ostrzeżeń" pod swoim avatarem i ewentualnie skontaktuj się z moderatorem od którego ostrzeżenie otrzymałeś.
V.II Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących na forum prowadzi do edycji/usunięcia/zamknięcia danego postu/tematu, w szczególnych przypadkach otrzymania ostrzeżenia oraz czasowego, lub stałego uniemożliwienia dostępu do forum Użytkownikowi.
V.III Na forum nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat. Forum nie zawiera oraz nie przetrzymuje na swoich stronach żadnych plików objętych prawem autorskim.

V.IV Mając na uwadze spójność i wartość merytoryczną forum Administracja zastrzega sobie prawo do zachowania wszelkich treści zapisanych na forum przez Użytkownika, nawet po usunięciu jego konta z forum, lub zbanowaniu.
V.V Wszystkie sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem, Regulaminami poszczególnych działów forum, oraz Zasadami zamieszczania zdjęć należy konsultować z Administracją poprzez PW lub w dziale Uwagi Administracyjne.
V.VI Administracja nie jest stroną w transakcjach zawieranych poprzez ogłoszenia w dziale Giełda, nie czerpie z nich żadnych korzyści finansowych i nie bierze odpowiedzialności za ewentualne nieporozumienia.
V.VII Administracja forum nie bierze odpowiedzialności za to co Użytkownicy publikują na forum poprzez swoje tematy i posty. Jeżeli, któraś z publikacji na forum w jakiś sposób według Ciebie narusza ogólno przyjęte normy lub prawo zgłoś to Administratorowi.

Dziękujemy za zapoznanie się z Regulaminem.


Wszelkie prawa zastrzeżone, Forum Mercedes 201-124 http://www.mb201-124.eu
Strona chroniona prawem autorskim. (zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych Dz.U. 00.80.904)
Kopiowanie oraz reprodukcja treści, grafik i innej autorskiej zawartości zamieszczonej na Forum Mercedes 201-124 w całości lub w części, bez oficjalnej zgody Administracji jest stanowczo zabronione.