←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[w124] Chłodnica - różnice miedzy automate...

- zdjęcie sarbel 15 lut 2011 - 11:52

Może mi ktoś napisać ,gdzie szukać tych króćców?
Odpowiedz

- zdjęcie tRawski 15 lut 2011 - 16:14

XM napisał:

Czyli w automatach, tymi króćcami wchodzi olej ze skrzyni?
No chyba nie. Nie znam się na automatach ale raczej woda z obiegu chłodzi skrzynię.
Sarbel - króćce widać z lewej strony w plastikowej obudowie. Takie dwie tulejki z gwintem na zewnątrz.
Piotrek - ale od 2.5 do 3 litrowego będzie pasować? Sprzedawcy piszą ze pasuje a też jest gar więcej do chłodzenia.
Odpowiedz

- zdjęcie wojtek81 15 lut 2011 - 16:32

tRawski napisał:

Nie znam się na automatach ale raczej woda z obiegu chłodzi skrzynię.
Skoro się nie znasz, to nie wypisuj głupot... ;)
Odpowiedz

- zdjęcie tRawski 15 lut 2011 - 17:01

:mrgreen: No to w takim razie szanowny Wojciechu oświeć mnie - od czego są te króćce? He? :mrgreen:
;)
Odpowiedz

- zdjęcie wojtek81 15 lut 2011 - 17:24

Od rurek, które dochodzą od i do skrzyni biegów.
Olej przekładniowy chłodzi się w wyznaczonym do tego obszarze chłodnicy głównej.
Oświecony?
Odpowiedz

- zdjęcie sarbel 15 lut 2011 - 18:50

Więc do zaślepienia,żeby pajączek nie wszedł, wystarczy zamknąć taki wlot-wylot jakimiś nakrętkami plastikowymi jak te kapturki do kół.Nie stopi się toto bo nawet te 120'C,na silniku, będzie za mało.Nie trzeba lutować czy zaklepywać.
Odpowiedz

- zdjęcie tRawski 15 lut 2011 - 19:18

Tak Wojciechu ;) Juz wiem o co loto.
Zdrowie Twe ;)
Sarbel - z któregoś wyżej postu Wojtka wynika ze ani woda Ci z chłodnicy nie ucieknie ani pająk w chodnice nie wlezie :E Nie ma potrzeby żadnych zaślepek nakręcać.
Odpowiedz

- zdjęcie sarbel 16 lut 2011 - 11:34

:shock: A jak wejdzie ,a potem uroooośnie!!!Rozdrapie całą chłodnicę :evil: ,a wiesz jakie pająk ma szpony???. :)

Skoro nie trzeba, to nie ma sensu zaślepiać.
Odpowiedz

- zdjęcie tRawski 16 lut 2011 - 16:47

Po wypowiedzi Wojtka też sie dowiedziałem ze nie ma potrzeby zaślepiania.
Odpowiedz

- zdjęcie MarcinPs-k 29 lut 2012 - 13:36

Witam. Podepnę sie do tematu :) Szukałem na wyszukiwarce tego tematu ale nie znalazłem nic o moim problemie. Podcieka mi olej z chłodnicy oleju. Dokładnie to wezyki ktore wychodza od silnika sa mokre... i tu mam pytanie co może byc do wymiany... oringi?? może jakas uszczelka przy bloku silnika? Mial ktoś taki problem??Nie wiem czy dośc jasno sprecyzowałem jesli coś przekrecilem prosze poprawić... Pozdrawiam
Odpowiedz