Skocz do zawartości




- - - - -

Śledzenie korków - Android


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 września 2011 - 08:09

Hej,

znalazłem taką oto aplikację na Androida: korkosfera mobile -> https://market.android.com/details?id=p ... era.mobile

We Wrocławiu nawet działa, ale używam dopiero jeden dzień. Niemniej jednak korki pokazuje aktualne, dużo lepiej, niż Google Maps. Polecam, darmowa jest, mapy z naviexperta, jako jedyna nawigacja znająca A8/S8 we Wrocławiu :drive: Aha, ściąga dane z internetu, więc radzę się zaopatrzyć w pakiet danych u operatora (chociaż dużo tego nie jest).



#2 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 28 września 2011 - 11:25

Ja zainstalowałem na telefonie Yanosika. Całkiem dobre bo pokazuje gdzie fotoradar itp a także pokazuje gdzie są korki więc dwa w jednym :drive: Pozatym można sobie zobaczyć przejechaną trasę, z jaką predkością itp.

#3 Offline   Wąski


  • Postów: 287
  • Na forum od: 27 sty 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:w201 2.6 - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C250 TD T

Napisano 11 listopada 2011 - 10:57

Jeśli macie smarkfona z Androidem to wystarczy kupić sobie AutoMapę , wgrać ją i automapa ma wbudowany system AM Traffic.
Kilka informacji o tejże funkcji :

automapa.pl napisał:

Co to jest AM'Traffic i jak działa?

System AutoMapa Traffic ułatwia unikanie korków dzięki wykorzystaniu prawdziwych danych o spodziewanych prędkościach na drogach. Uwzględnia przy tym zarówno informacje statystyczne (SmartRoutes) (zbierane w dłuższym okresie czasu) jak również dane online zbierane i przekazywane na bieżąco (LiveDrive!).

Dane gromadzone są z kilku niezależnych źródeł. Jednym z nich są prędkości przesyłane anonimowo przez użytkowników AutoMapy z włączoną opcją LiveDrive!. Dzięki temu system może reagować na bieżąco np. na korek spowodowany remontem, czy wypadkiem lub złe warunki atmosferyczne.

Warunkiem odbierania danych online z serwera AM'Traffic jest również ich wysyłanie. Jeśli użytkownik nie zgadza się na wysyłanie danych, wówczas jego AutoMapa uwzględnia przy wyznaczaniu tras wyłacznie dane statystyczne (SmartRoutes).

Obsługa danych online dostępna jest dla urządzeń posiadających bezpośredni dostęp do Internetu - np. Smartphone lub PC z łączem do Internetu lub PND podłączone do takiego PC przez USB/ActiveSync. A także dla urządzeń, które komunikują się z Internetem pośrednio - np. poprzez łącze ActiveSync z komputerem PC lub przez łącze bluetooth z telefonem GSM. Wśród urządzeń z systemem WCE 5.0 dostęp do danych online mają ARISTO VOYAGER S500I, Blaupunkt TravelPilot 500, Blow 43YBT, 50YBT, 70iBT, GoClever Navio 500 PLUS, 5066 FMBT, NavRoad 460BT, 560BF, LEEO, Vivo Plus, PEIYING PY-5005 oraz Uchwyt SIM kompatybilny z NavRoad: NR460, NR460BT, NR560, NR560BF. Kolejne modele urządzeń dołączą do listy wkrótce.

Uwaga! System Traffic dostępny w AutoMapie począwszy od wersji 6.0. Począwszy od wersji 5.5 dostępna jest wersja wstępna jedynie zbierająca dane.


Kożystałem z tego i muszę powiedzieć że jest to bardzo dobrze zbudowane. Gdy Na trasie naszego przejazdu zaczną występować korki, automapa sama zmienia trasę przejazdu tak żeby ominąć korek, za każdym razem gdy zaszła zmiana trasy, nawigacja prowadziła mnie przez inne drogi, ale nie stałem w korkach i zawsze prowadziła do celu :hmm:

Pozdro

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 11 listopada 2011 - 11:05

AutoMapa wyszła na Androida??? Na iPhone jest, to fakt, ale na Androida to chyba nie, przynajmniej na stronie AM nie ma, ani w Markecie... Chyba, że jakieś nieoficjalne wydanie testowe?

#5 Offline   Wąski


  • Postów: 287
  • Na forum od: 27 sty 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:w201 2.6 - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C250 TD T

Napisano 11 listopada 2011 - 11:40

Faktycznie mój błąd. Ja kożystałem z HTC HD2, a w nim jest Windows. . .

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 11 listopada 2011 - 11:42

A no chyba, że tak :hmm: na Androida to się chyba nigdy nie doczekamy AM, nie mam pojęcia, czemu :smiech2:

#7 Offline   Wąski


  • Postów: 287
  • Na forum od: 27 sty 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:w201 2.6 - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C250 TD T

Napisano 11 listopada 2011 - 11:58

Podobno ma wyjść :
http://www.androidlife.pl/news/373240/A ... miera.html
Ale ile jest w tym prawdy? :hmm:

#8 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 14 stycznia 2012 - 12:40

Wczoraj wydali betę AM na Androida, w sumie nie pisałbym o becie, gdyby nie dwie dość istotne sprawy:

1) działa!
2) jest za darmo!

;)

Link: http://w3.automapa.c...I=204044&lng=PL

W Markecie jeszcze nie ma

Użytkownik klisza edytował ten post 14 stycznia 2012 - 12:41









Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post