Skocz do zawartości




Jak sprawdzić w jakiej ubezpiczalni mam ubezpieczone auto :)


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   stachu22


  • Postów: 460
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Bytom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kangoo 1.5/Vectra C 2.2

Napisano 24 września 2012 - 21:43

Witam, otóż gwiazde nabyłem jakieś 3 miesiące temu i nie przerejestrowywałem jej ani nic z tych rzeczy. Wiem, że ubezpieczenie i przegląd mam do 29 września i wypadałoby ubezpieczenie przedłużyć. Sęk w tym, że straciłem gdzies karteczkę z ubezpieczalni z numerem polisy itp i nie mam zielonego pojęcia gdzie auto było ubezpieczone i skąd tą umowę ubezpieczenia przed jej końcem wypowiedzieć aby zawrzeć nową, w moim wypadku w PZU. Czy da się gdzieś sprawdzić gdzie mam samochód ubezpieczony?



#2 Gość_senior 50_


  • Na forum od: --

Napisano 24 września 2012 - 22:11

witam
Njprościej byłoby zadzwonić do poprzedniego właściciela i zapytać.Następnie jak nie masz nr.telefonu a pewnie nie masz,napisać list z prośbą o podanie firmy gdzie auto było ubezpieczone.Lub też pójść do PZU i poprosić łaskawe panie /panów o sprawdzenie po nr.rejestracyjnym z poprzedniej umowy, chyba że jest ten sam.

#3 Offline   Lord Zekanda


  • Postów: 2 423
  • Na forum od: 22 lut 2011
  • Miejscowość: wieś której nazwa nic wam nie powie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 września 2012 - 22:13

Wyświetl postUżytkownik stachu22 dnia 24 września 2012 - 21:43 napisał

Sęk w tym, że straciłem gdzies karteczkę z ubezpieczalni z numerem polisy itp i nie mam zielonego pojęcia gdzie auto było ubezpieczone
I dlatego kiedy idę pić to biorę ze sobą tylko dowód osobisty szto by szczęśliwy znalazca mego bezwładnego ścierwa
wiedział kogo powiadomić :E
A poważnie to nie możesz zapytać poprzedniego właściciela?
Po drugie dlaczego PZU, pytam bo z autopsji moja noga nigdy w tym DZIADOSTWIE nie postanie.
Poza tym jeśli poprzedni właściciel wypowiedział umowę z ubezpieczalnią to ta ostatnia sama się upomni
i z tobą skontaktuje przed końcem polisy, a jeśli nie wypowiedział to musi na conajmniej pół roku opłacić
żeby wypowiedzieć i ta kasa przechodzi na ciebie.

#4 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 września 2012 - 22:24

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

#5 Offline   stachu22


  • Postów: 460
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Bytom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kangoo 1.5/Vectra C 2.2

Napisano 25 września 2012 - 08:43

No a ja jak chodzę właśnie pić to biorę przypadkiem różne rzeczy, które później przypadkiem tracę :P Mógłbym zadzwonić do poprzedniego właściciela ale wątpię aby wiedział on gdzie auto było ubezpieczone bo miał je chyba tylko miesiąc.(...)
Jeżeli poprzedni właściciel wypowiedział umowę ubezpieczenia to chyba się upomni, ale fundusz gwarancyjny abym zapłacił karę za brak OC :E
Co do strony właśnie funduszu gwarancyjnego to słyszałem, że można tam to sprawdzić tylko czy jeżeli okaże się, że poprzedni właściciel wypowiedział umowę ubezpieczenia i cały czas jeździłem bez polisy to czy po prostu po wpisaniu tam danych mojego auta nie zgłosze się sam po odebranie kary za brak OC..?

Użytkownik piotrek.m5 edytował ten post 25 września 2012 - 09:18
Chcesz być obiektem westchnień CBA?


#6 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 września 2012 - 11:17

Możliwe, że w sporadycznych przypadkach jest tak jak piszesz, bo ślad w internecie pozostaje po każdym kliknięciu. Ja osobiście byłem właścicielem auta, które przez 30 dni nie miało OC. Po wykupieniu polisy w innej ubezpieczalni, sprawdziłem odnotowanie tego faktu w UFG i jak dotąd nic i nikt nie miał do mnie pretensji o to spóźnienie, a było to na przełomie czerwca i lipca.

#7 Offline   stachu22


  • Postów: 460
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Bytom
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kangoo 1.5/Vectra C 2.2

Napisano 26 września 2012 - 21:28

Ryzyk - fizyk. Sprawdziłem i ubezpieczenie jest, do jutra :)

Dzięki wielkie!








Podobne tematy Zwiń