←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[w124] Filtr kabinowy - gdzie jest i jak w...

- zdjęcie mdymczyk 17 cze 2009 - 18:41

W coupe jest bardzo podobnie jak rozbierałem to u siebie. Nie wiem czy to właściwa kolejność, ale u mnie działała i nic nie połamałem :star:

1. Odpinasz najpierw małą kratkę na środku (co zrobiłeś już), zdejmujesz uszczelkę tej przegrody w stronę silnika.

2. Następnie trzeba wyciągnąć taką osłonę plastikową spod tej uszczelki, bo potem nie wyjmiesz dalszych plastików.

3. Potem odkręcasz śrubki pod plastikami z kratkami od strony kierowcy (dwie śrubki pod uszczelką szyby) i jedna tam przy tej kratce.

4. Ja tego nie zrobiłem, ale może znacznie pomóc popuszczenie takiej rynienki idącej dalej przy szybie do odpływu z boku auta (te kratki od filtra są w nią zaczepione).

5. I ostrożnie wyciągasz kratkę od strony kierowcy (trzeba trochę siły i kombinowania).

Piszę z pamięci, ale chyba wszystko ująłem.
Odpowiedz

- zdjęcie el_ryba 17 cze 2009 - 19:14

No własnie ale u mnie to jest całość, nie ma śrub tam w dole przy tej wyjmowanej kratce, kombinowalem patrzylem silowalem sie, ale nic nie wymyslilem, a auto potrzebne to wszystko zostalo skręcone "do następnego". Może na spocie mi ktoś pomoże, bo patrze że u mnie jest inaczej niż u was :star:
Odpowiedz

- zdjęcie mdymczyk 17 cze 2009 - 23:17

el_ryba napisał:

No własnie ale u mnie to jest całość, nie ma śrub tam w dole przy tej wyjmowanej kratce
To może nie zależy to od wersji nadwozia coupe/sedan (bo w końcu ja też mam coupe i są tam te śruby), ale od rocznika? Może wypowie się ktoś z filtrem i autem z okolic '90?
Odpowiedz

- zdjęcie tygrys 23 cze 2009 - 09:39

podłączę się pod temacik.mam mb w201 czy u mnie jest jakas możliwość zamontowania filtra żeby te paprochy i śmieciory nie lecialy do środka gdy pracuje dmuchawa.
Odpowiedz

- zdjęcie kasander 12 cze 2014 - 14:23

Miejsce na filtr jest ,lecz filtra nie ma ,wymiana jest prosta
https://www.youtube....h?v=2m5oPNdFkW4
Użytkownik kasander edytował ten post 12 czerwca 2014 - 14:37
Odpowiedz

- zdjęcie MIETEK124 18 wrz 2016 - 21:54

Witam podłącze się do tematu, jako że sam poszukiwałem tego filtra podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami...Mianowicie do wymiany wystarczy zdjąć uszczelkę szyby oraz tę niżej biegnącą po krawędzi.Następnie odkręcamy z prawej strony (kierowcy) 3 śrubki mocujące plastik z perforacją wlotu powietrza i jedną pośrodku podszybia i mamy dostęp do filtra.Filtr Meyle to koszt ok 50 zł ,jest to podwójny filtr i należy zwrócić uwagę na jego montaż ponieważ ma nierównomierny kształt.
Dołączona grafika
pozdrawiam.
Odpowiedz

- zdjęcie tomuss1980 19 wrz 2016 - 11:00

Witam.
Kazde w124 ma filtr kabinowy? Czy mozna to jakos sprawdzic po vinie?
Odpowiedz

- zdjęcie markslew 19 wrz 2016 - 16:29

Wyświetl postUżytkownik tomuss1980 dnia 19 września 2016 - 11:00 napisał

Kazde w124 ma filtr kabinowy?

Nie każde.
Odpowiedz

- zdjęcie jetka 29 wrz 2016 - 14:18

Tak się składa że na warsztacie mam 2 w124 i przekładam w nich silnik jeden to E z 95r drugi kombi 93r, E klasa posiada filtr, niestety kombi już tego filtra nie ma, nie ma nawet mocowania na niego. Oba mają manualną klimatyzację, oba diesle, dodatkowo widzialem że w w124 z 91 też nie ma miejsca na filtr a posiada klime automatyczną. Ktoś kiedyś próbował przełożyć bebechy do filtra? Dużo pracy przy tym jest? Na co zwrócić uwagę?
Odpowiedz

- zdjęcie tdejv 29 wrz 2016 - 14:27

ja mam 92 rok i tez nie mam filtra kabiny
Odpowiedz