←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124

»

m111 - Brak "ssania"

Zablokowany

- zdjęcie bodzio5 31 paź 2012 - 16:56

Witam. Problem z moim mercedesem jest taki ze nie ma w ogóle ssania. Gdy jest niska temperatura auto zapala ładnie, obroty są około 500-600 i jak chce dodac gazu to auto zgaśnie. Po chwili gdy auto chwile pochodzi mozna juz lekko dodac gazu i auto ruszy na prostej drodze ale gdy chce dodac gazu to zacznie telepac samochodem az zlapie obroty i jedzie(skrzynia automatyczna). Gdy auto chwile pochodzi to wszystko jest ok, obroty sa w granicach 800-1000, i wszystko dziala super. W lecie jak odpalalem rano to auto mialo lekiego mula miedzy 500 a 1000obr ale szybko to ustepowalo i nie bylo z tym problemu a teraz gdy jest juz nizsz temperatura to denerwuje to. Szukalem troche w googlach i na forum i znalazlem ze mogl sie spalic bezpiecznik za akumulatorem w srebnej puszcze spawdzilem go i jest dobry. Od czego zacząc sprawdzac??jest kilka tematow na forum ale nie ten silnik..
Użytkownik Lord Zekanda edytował ten post 01 listopada 2012 - 13:27
Powód edycji:: Korekta tytułu
Odpowiedz

- zdjęcie Kimi01 31 paź 2012 - 18:00

Przelutuj ścieżki w tym przekaźniku.
Użytkownik Kimi01 edytował ten post 31 października 2012 - 18:00
Odpowiedz

- zdjęcie bodzio5 01 lis 2012 - 08:39

jutro sprawdze i odpowiem:)
Odpowiedz

- zdjęcie bodzio5 02 lis 2012 - 18:19

rozebralem dzisiaj przekaznik i wszystkie sciezki byly dobre wiec nic nie robilem, pozniej wyciaglem przepustnice i wymienilem cale przewody. I teraz jak odpalam auto to obroty sa 1000-1200. i chyba cos dziala tylko ze caly czas sa takie obroty nawet jak sie auto nagrzeje i nie wiem dlaczego tak..Ma ktos jakies pomysly??
Odpowiedz

- zdjęcie m104 04 lis 2012 - 16:44

Przelutowywanie przekaźnika ani jego wymiana nic nie da, bo nie tu jest usterka,

Poczytaj o problemach silnika m111 z instalacją elektryczną oraz o diagnostyce tego silnika
Odpowiedz

- zdjęcie bodzio5 04 lis 2012 - 20:54

czytałem juz dawno. Instalacje mam wymieniona, i odczytalem bledy, mam blad nr 6 czyli cos z potencjometrem w przepustnicy. Teraz jest tak ze na nizmny jak zapale trzyma obroty na 1tys i po 10s spadnie na 500obr i silnik zgasnie, trzeba pomagac pedalem gazu. Jak jest juz silnik cieply to jest z 1400obr. Sprawdze napiecia w gniezdzie czy w ogole dochadza do przepustnicy i opory we wtyczce i wtedy napisze jak jest.
Odpowiedz

- zdjęcie podembski2 17 lis 2013 - 14:51

Odkopię trochę temat, u mnie jest podobny problem. Teraz rano jak jest chłodno to po odpaleniu auto trzyma ok 500 obr/min, jak dodam gazu to po odpuszczeniu obr spadają prawie do minimum lecz auto raczej nie gaśnie, po nagrzaniu wszystko wraca do normy autko wtedy ładnie pracuje. Wyżej czytam że trzeba sprawdzić bezpiecznik jakiś za akumulatorem, na pewno to zrobię a czy może to być coś jeszcze? za zimno jest na szukanie igły w stogu siana a niestety garażu nie posiadam.

EDIT.
Bezpiecznik sprawdzony, jest cały.
Użytkownik podembski2 edytował ten post 17 listopada 2013 - 15:14
Odpowiedz

- zdjęcie mantej 06 wrz 2015 - 23:06

Podłącze się tematu z nadzieją jego odgrzania.
Mam podobne problemy w moim kombi.
Prawie niemożliwe jest odpalenie auta bez nacisnięcia pedału gazu,tak jakby nie było ssania.
Po dodaniu gazu samochód odpala ale jak tylko odejmie się nogę z gazu , obroty spadają i gwiazda gaśnie.wiązka silnika zregenerowana ,srebrny przekaznik wprawdzie nie otwarty, ale ,,cyka".
Jakieś sugestie?
Bo jak zauważył autor tematu, o m111 ( i mojej E200T) informacji ze świecą trzeba szukać.
Użytkownik mantej edytował ten post 06 września 2015 - 23:08
Odpowiedz
Zablokowany