←  CB-Radio, GPS i Nawigacje

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

Montaz CB

Gość__ 10 mar 2008 - 21:42

Kupilem Cb i nosze sie z zamiarem montazu, czy mozecie mi powiedziec gdzie Wy zamontowaliscie radyjko ? Szukam odpowiedniego miejsca i nie jestem pewien... Nie interesuje mnie wkladanie go miedzy siedzenia czy trzymanie w schowku.. :hmm:
Odpowiedz

- zdjęcie jackie01 10 mar 2008 - 21:49

syndrom, mozesz zamontować w zapalniczce. W tym celu należy wyciąć w niej tył tak aby radio się zmieściło.
Odpowiedz

Gość__ 10 mar 2008 - 22:05

Nie chce tez uprawiac rzezby.
Odpowiedz

- zdjęcie jackie01 10 mar 2008 - 22:30

syndrom, no wiec gdzie chcesz zamontowac skoro nie miedzy siedzeniami i nie w zapalniczce :-P Wiele opcji chyba nie ma w osobowce. Mozesz jeszcze pod kierownica.
Odpowiedz

Gość__ 11 mar 2008 - 09:10

gdybym wiedzial gdzie chce to bym nie pytal.
Wlasnie mysle o tym zeby pod kierownica z lewej strony ale zastanawiam sie czy to nie bedzie mi przeszkadazalo ;/ bo jeszcze widzialem patent zeby mocowac u pasazera na boczku kolo nog
Odpowiedz

- zdjęcie Mor 12 mar 2008 - 08:15

Witam, gratuluje nabytku. Sam jeste na etapie zakupu ;-) Też się zastanawiam, z tym, że ja nie bardzo mogę na stałe, bo będzie latało w E320 i w sec'u. W związku z tym, że anteny CB nie grzeszą dobry wyglądem na aucie w rachubę wchodzi magnetyczna, ale też się zastanawiam, którędy puszczać kabel? Nie chcę sobie rozwalić uszczelek, bo mam szyby bez ramek i w razie czego będzie potem pięknie ciekło. Też myślę, żeby radyjko gdzieś po lewej stronie zamontować, pod kierownicą i puścić kabel od anteny koło fotela kierowcy i na dach, a jak kończę trasę wywalić antenę do bagażnika. W sumie po mieście nie będę tego używał, tylko na trasie, więc kłopoto z kablem nie ma. Przez to rzeźbienie właśnie wstrzymuję się z zakupem, bo myślę nad tym, co i jak. No i radio chcę nieduże, więc nad President Harry II ASC się zastanawiałem. Nieźle chodzi, a roziary ma rozsądne. Widziałem w akcji też Walkera, ale to już większe radio.
Napewno nie zamontuję na boczku, koło nóg pasażera. Strasznie irytują nie różne badziewia w tym miejscu i dziury po nich...
Odpowiedz

- zdjęcie Borat 12 mar 2008 - 09:07

Mor napisał:

Nie chcę sobie rozwalić uszczelek, bo mam szyby bez ramek i w razie czego będzie potem pięknie ciekło.

No to jest niezly problem... do tego taka uszczeleczka troche kosztuje. Ja bym na Twoim miejscu puscil kabel do bagaznika i tam wystawil na zewnątrz. Zawsze latwiej i taniej dostac uszczelke do bagaznika..
Odpowiedz

- zdjęcie Saharek 12 mar 2008 - 17:49

Kabel od anteny na pewno uszczelki bagażnika nie uszkodzi, w przeciwieństwie do tej w okolicach drzwi/szyb bocznych. Puszczaj kabel po lewej stronie tylnego oparcia i siedziska, magnes na bagażnik i bangla :smile:
Odpowiedz

- zdjęcie marcin_z1 12 mar 2008 - 18:04

Jak ktoś ma MB bez szybra to najlepsze miejsce jest nad lusterkiem, miedzy plastikiem od słoneczników a podsufitką. President hary, Jony się tam mieści, nie widać go i zajefajny w obsłudze. Ja mam szyber więc ta opcja odpada. Na razie wala mi się między fotelem pasażera.Myśle intensywnie. Jak coś mi sie więcej urodzi to dam znać.
Odpowiedz

- zdjęcie ZiomTom 12 mar 2008 - 18:11

Co do samego miejsca zamontowania radia to ja wykrecilem popielniczke i tam wcisnalem. Uniden 520 cakliem niezle tam pasuje i wyglada. A antene mam na stale jako ze radia nie slucham tylko plyt zrezygnowalem z fabrycznej anteny i przykrecilem tam od CB bo magnesowke mialem wczesniej ale to polsrodek :smile:
Odpowiedz