←  Mercedes S, CL i SEC

Forum Mercedes 201-124

»

[w126 420 SEC] Nierówna praca silnika na w...

Zablokowany

- zdjęcie lysy6363 13 mar 2008 - 12:01

Witam! Mam problem z moim mercedesem (w126 420 SEC rok prod. 1986): silnik troche nierówno pracuje na wolnych obrotach,wymienilem caly uklad zaplonowy,jeden wtryskiwacz,bo bylo podejrzenie,ze jest niesprawny,nie pomoglo... Ostatnio ktos mi powiedzial,ze moga byc stare,zmurszale uszczelki pod kolektorami dolotowymi,przez to lapie lewe powietrze i nierowno chodzi,wymienilem wszystkie,tez nie pomoglo. Nie mam juz koncepcji,co to moze byc... Moze ktos z Was ma jakis pomysl??
Odpowiedz

- zdjęcie Radzio16 13 mar 2008 - 20:40

Może należało wymienic komplet wtryskiwaczy (albo końcówek wtryskiwaczy) :-|
Odpowiedz

- zdjęcie Mor 14 mar 2008 - 09:25

Radzio16 napisał:

Może należało wymienic komplet wtryskiwaczy (albo końcówek wtryskiwaczy
Wymienia się całe wtryski. Tak to wygląda, dla tych co nie widzieli jeszcze:
Dołączona grafika
Przed wymianą należy je sprawdzić na ciśnienie otwarcia i rozpylanie. Ja wywaliłem u siebie wszystkie, bo jeden nowy zaburzał pracę silnika w zauważalny sposób... I tu też uwaga. Początkowo montowano, upraszczając, starszy typ wtryskiwaczy - stalowe. Potem zmieniono je na mosiężne. Oryginały są obecnie do dostania już tylko te nowe, natomiast Bosch robi jeszcze też te stare. Lepiej zamontować nowszy typ, wyeliminowano znacznie problemy z zawieszaniem i ogólnie ze szczelnością. Dłużej pochodzą.

Co do bujania, to przyczyn może być b.wiele. Jeśli z zapłonem wszystko ok, może być coś z elektroniką układu KE, w tym w szczególności potencjometr klapy. Poza tym może być wytarty któryś z wałków, wywalone kasatory luzu zaworowego lub po prostu w wyniku przebiegu trzeba dobrać odpowiednie podkładki dystansowe na zawory (luz kasowany jest hydraulicznie, jednak wstępnie ustawia się go tymi podkładkami). Kolejna rzecz, ale już z poważniejszych to pierścienie - znaczy się brak kompresji na którymś cylindrze. Ewentualnie nieszczelność na zaworach.
Jedna uwaga co do świec. Jeśli założyłeś wieloelektrodowe to też będzie bujać. Stare V8 najbardziej lubią proste świece. Zaserwowałem sobie raz Beru 4-elektrodowe. Krótka przejażdżka po mieście połączona była z ponowną wizytą w hurtowni po NGK 1-elektrodowe.

Lewe powietrz może też łapać tzw. butem pod przepływomierzem. W sec'u wymienić dobrze również te gumowe przewody od wolnych obrotów idące do wtryskiwaczy, a właściwie do tych ich plastikowych obówdów, tzn do tego:
Dołączona grafika.
Wymieniałem cały zestaw razem z łącznikami od byta przepływomierza i regulator wolnych, aż do wtrysków. Ssało tam po drodze w różnych miejscach. Jeśli ktoś ściąłał pokrywę zaworów, to mógł ryszyć tą wzdłużną rurką gumową w ciągu wtrysków. Ona jak jest stara to fest twardnieje i łatwo ją uszkodzić przy nasadkach na wtryski.

Na czerwono pozaznaczałem newralgiczne punkty układu wolnych:
Dołączona grafika
Poza tym dobrze by było sprawdzić rozrząd na punktach. Ustawiasz na wale OT i sprawdzasz punkty na wałkach. Jak na którymś odstaje, są specjalne kliny do korekcji.
Odpowiedz

- zdjęcie AMG 09 maj 2008 - 20:51

Jakie swiece wlozyles? Do silnik M116/M117 wchodza Bosch W7DC lub W7DCO. Wazne ze to nie WR7DCO, lub swiece z litera"R".
Odpowiedz

- zdjęcie luki79 24 maj 2008 - 18:33

do tego co napisał Mor, należy jeszcze dołożyć uszkodzony katalizator. Miałem kiedyś W140 3200ccm właśnie z takimi objawami i ku mojemu zdumieniu wszystko jak ręką odjął minęło po wymianie kata.
Wiem że to zupełnie inna jednostka napędowa - ale może warto sprawdzić?
Odpowiedz

- zdjęcie Kudłaty 27 maj 2008 - 00:10

Mor, czyli które wtryskiwacze polecasz... mosieżne czy stalowe?
Odpowiedz

- zdjęcie Mor 09 lip 2008 - 05:51

Kudłaty napisał:

Mor, czyli które wtryskiwacze polecasz... mosieżne czy stalowe?

W oryginale (ASO) sprzedają już tylko te mosiężne, bo podobno lepsze uszczelnienie, nie podwieszają się itd. Zresztą sam kupiłem mosiężne. Niby wersja rozwojowa, więc pewnie coś polepszyli.

PS. Sorry, że wcześniej nie odpisałem, ale miałem "dzwonka" na moto.
Odpowiedz

- zdjęcie O0C124 12 maj 2019 - 09:42

Witam. Podepne się tutaj również z moim problemem, chodzi o w126 500SEL M117.965. Obroty zaczynają falować na wolnych obrotach kiedy silnik się rozgrzeje, czasami zdarza się że gaśnie. Chcę spróbować wymienić elementy gumowe układu podciśnienia ale nie mam schematów lub katalogu z numerami części a Panowie w mercedesie nie bardzo chcą udostępnić takowe schematy itd. "proszę podać numer części wtedy możemy Panu to zamówić". Jeżeli ktoś może pomóc lub zna mechanika który zajmuje się takimi samochodami to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz

- zdjęcie rodxynek 14 maj 2019 - 22:29

https://mercedes.7za...m/en/eu/fg/car/

wklep tam swój VIN i powinieneś znaleźć interesujące Cię numery.
Odpowiedz
Zablokowany