←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124

»

tylny wózek w sedanie

- zdjęcie maraz80 03 gru 2014 - 04:09

Panowie byłem u magika coś tam poczarować i obejrzeć, i pokazał mi że na wózku zgniło mi całkiem zdrowo że kawałek na tulei metalowej odpadł i mam dziurę tak na 2cm.
Poradźcie czy spawać czy może ktoś cały wózek wymieniał i czy to droga operacja. Pytam czy wmieniać bo mam obawy że może być cały nieźle pognity.

Również pozwolę się upewnić a propos nawiewu. Grzeje ładnie ale sama dmuchawa nie daje rady. Czasem działa, czasem nie, a przy 3-4 ustawieniu coś z niej pyrka. bezpieczniki już wymienialem. Silniczek zapewne?
Użytkownik maraz80 edytował ten post 03 grudnia 2014 - 04:16
Odpowiedz

- zdjęcie majsterus 03 gru 2014 - 07:57

Kup se drugi, wyczyść pomaluj, pajtrać tego nie warto. :D
Odpowiedz

- zdjęcie m104 03 gru 2014 - 09:19

Jak się rozsypał wózek - nie jego mocowanie, to nic nie spawaj, tylko wywalaj go i wstawiaj nowy. Przy okazji jak będzie zdjęty, jego mocowania w nadwoziu do sprawdzenia i pewnie naprawienia.
Odpowiedz

- zdjęcie wicherWpolu 03 gru 2014 - 12:32

wlaśnie, jak się ma podwozie? bo skoro coś wpłynęło tak na wózek to i wpływać musiało na resztę rzeczy w tej okolicy... swoją drogą - w życiu nie widziałem żeby sanki czy wozek przerdzewiał na wylot... powierzchowna korozja ok ale dziury? może był pokrzywiony i prostowany? przyjechał statkiem z usa ze słoną wodą na pokładzie?
jutro ściągam swój wózek - w razie czego będę mógł coś rzec w temacie demontażu, powodzenia!
Odpowiedz

- zdjęcie maraz80 03 gru 2014 - 14:29

Jutro podjade do magika ogarnąć dmuchawę to postaram się wrzucić do na podnośnik i zrobić fotkę tego wózka i ocenicie i doradzicie. Jestem raczej jeleń więc nie chce się dać wydymać na słowo.
Odpowiedz

- zdjęcie Andrzejkudowa 03 gru 2014 - 15:30

Zrób fotki przednich poduszek wózka(tam gdzie jest przykręcony do nadwozia).
Odpowiedz

- zdjęcie majsterus 03 gru 2014 - 20:26

oj zdarza się, spawy powodują szybszą korozję wokół nich i wtedy pęka wzdłuż spawu.
Odpowiedz

- zdjęcie janekc124 06 gru 2018 - 19:55

Witam. Czy jest ktoś z Forumowiczów co robił w woj. łódzkim mocowanie tylnego wózka. Wózek jeszcze się nie wyrwał ;) ale od wewnątrz mocowanie jest skorodowane i chciał bym to ogarnąć.
Użytkownik janekc124 edytował ten post 06 grudnia 2018 - 20:00
Odpowiedz

- zdjęcie Vinnie 06 gru 2018 - 22:36

Stajnia W124 (https://www.facebook.com/stajniaw124/) - Jabłonna pod Warszawą - większość 124 jakie do nich trafia ma właśnie takie problemy. To co prawda nie łódzkie, ale odległość raczej akceptowalna. Jak nie znajdziesz nikogo w łódzkim to spróbuj u nich. Nie wiem co prawda jak z dostępnością terminów, ale nie zaszkodzi spróbować.
Odpowiedz

- zdjęcie janekc124 07 gru 2018 - 14:40

Dzięki Kolego za info. Właśnie do nich dzwoniłem i już wszystko wiem jak i za ile. Najbliższe terminy na chwilę obecną mają na kwiecień. Poczekam może ktoś coś jeszcze poleci ale nie wykluczam, że tam pojadę.
Odpowiedz