Jump to content




- - - - -

[w201] WEBASTO ??


40 replies to this topic

#1 Offline   lolek2001


  • posts 109
  • Joined 18 Apr 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 18 April 2008 - 20:10

Witam. mam problem z obsługą Webasto w moim aucie. Auto mam od 3 dni i nie wiem jak to się obsługuje. Jest tam klawisz 1, klawisz 2, klawisz z zegarkiem i klawisz z płomyczkiem. Umiem nastawić na jakąś godzinę tą funkcję by pod maską coś tam piszczało. Ale potem nic się nie dzieje. Żadnej dmuchawy. Żadnego ciepła. Te piszczenie trwa około 40 sekund.
Proszę o pomoc. Jakąś instrukcję obsługi. Cokolwiek.
Z góry dziękuję.


:) :) :ok: :?: [/b]



#2 Offline   skmh


  • posts 489
  • Joined 13 Nov 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Posted 18 April 2008 - 20:33

proszę

Posted Image Posted Image Posted Image

Proszę zamieszczać zdjęcia w postaci miniaturek

#3 Gość__


  • Joined --

Posted 18 April 2008 - 21:05

Stary wyjadacz i nie wie że fotki wklejamy w postaci miniaturek? :-P

#4 Offline   Rob


  • posts 5,137
  • Joined 24 Jan 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Posted 18 April 2008 - 22:25

skmh said:

proszę

Widze że kolega trafił na moje scany na Autokąciku :mrgreen:

#5 Offline   lolek2001


  • posts 109
  • Joined 18 Apr 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 23 April 2008 - 06:27

Ok. To instrukcję juz mamy. Fajowo. A teraz ciekawi mnie ile to webasto ma się nagrzewać by załączyła się jakaś dmuchawa? Czekałem chyba z 20 min i nic. :hmm:

#6 Offline   Rob


  • posts 5,137
  • Joined 24 Jan 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Posted 23 April 2008 - 12:10

lolek2001 said:

A teraz ciekawi mnie ile to webasto ma się nagrzewać by załączyła się jakaś dmuchawa?

Może ci się wydaje że to działa. Odpal ten wynalazek i trzymaj łapę na przewodach płynu. Być może ono wogóle nie odpala tylko próbuje zapalić a jest problem z zasilaniem paliwem lub płomieniem. Być może Webasto nie podaje info do pompy paliwa i to co ci cyka przez kilkanaście sekund to pompa płynu która pracuje chwilę i się wyłącza.

To jest oryginalnie montowane czy jakaś dostawka?
Jak dostawka to jest to Webasto mokre czy suche?

#7 Offline   Charlie9


  • posts 7,791
  • Joined 15 Jan 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 23 April 2008 - 13:42

ja sprawdzilbym swiece. Nie wiem jak to jest w MB rozwiazane, ale w WEBASTO ktore mialem w VW1303 byla swieca zarowa. Obiaw dokladnie jak opisany. Wszystko smigalo, ale zapalic nie chcailo. Okazalo sie, ze zarnik sie przepalil.

#8 Gość__


  • Joined --

Posted 24 April 2008 - 15:42

Ja mam instrukcje do BBW46 i DBW46 i tam dokładnie opisane co po jakim czasie ma sie włączyc, a jeśli się nie włączy to co trzeba sprawdzić ew wymienić. podaj mail to wyślę.

#9 Offline   lolek2001


  • posts 109
  • Joined 18 Apr 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 24 April 2008 - 16:21

e-mail: lolek2001@wp.pl

Dzieki



Lobo said:

Ja mam instrukcje do BBW46 i DBW46 i tam dokładnie opisane co po jakim czasie ma sie włączyc, a jeśli się nie włączy to co trzeba sprawdzić ew wymienić. podaj mail to wyślę.


Scalono posty



Moje webasto to DBW46. I tak jak mówię. Sterowanie działa. (bo na okreslonej godzinie włącza się maszynka.) Słychać tak jak ktoś ma ogrzewanie w domu na olej. Tylko ciszej. I potem nic. Żadnej dmuchawy. Nic. Jak tu sprawdzić czy tam grzeje? Jakaś świeca żarowa czy co? Czy jest tam jakiś bezpiecznik. Który przewód jest od paliwa? Może nie dochodzi paliwo. Widziałem od góry jakiś odpowietrznik. Tez nie wiem od czego. Proszę o te instrukcje.
Z góry dziękuję.


Scalono posty



ok. Instrukcję otrzymałem e-mailem. Wielkie dzięki. Jeszcze tylko muszę ją przetłumaczyć na nasz ojczysty. Ale wczoraj sobie troche poszperałem w tym webasto. I dziwna sprawa. Jak się załącza to wydaje mi się że jest tam jakaś pompka. Ale czemu dmucha zamiast ciągnąć? Dochodzi tam przewód paliwowy. Chyba wejściowy bo drugiego odpływowego nie zlokalizowałem. I udało mi się odkręcić taką grzałkę spiralową. I też po załączeniu nic nie odczułem żednego grzania. hmm. Alw iem ze płyn chłodniczy napewno dochodzi bo sprawdziłem. :hmm: Całe to użądzenie to jedna wielka zagwozdka. A na zimę mi by sie takie cosik przydało. :) Cieplej by się wsiadało do auta.

Jeśli ktos wie np.: gdzie w warszawie znajduje się jakiś dobry koleś w te klocki to proszę o kontakt do niego. Może fachowe oko spojrzy i od razu bedzie wiedział w czym jest problem. Ja to całe rozkręcę a okaże się że to jakaś pierdółka.

Dzięki za pomoc.
:) :hmm:

#10 Gość__


  • Joined --

Posted 27 April 2008 - 00:38

Po pierwsze weź miernik, na górze pieca webasto masz taka obudowe plastikowa i tam kostka z przewodami, odłacz i sprawdz czy na stykach od swiecy jest opór, jak jest to ok jak nie to mozliwe, że przewód sie przerwal lub swieca do wymiany, (uzywana 30zl alegro nowa 100zl). Dmucha czyli pompa powietrza ok. Ona jest do tego żeby sie paliwo w środku paliło oraz wydmuchuje spaliny, jak bedzie zbyt głośno szumieć to wymień łożyska, jak zaniedbasz to spali sie silnik (używany 100zl allegro nowy 850zl :smile: ) masz tam jeszcze 3 czujniki jeden ten blizej siwecy to czujnik płomienia wykreć wkręta i wyjmij (nie za przewody!!!) tylko delikatnie złap tam takie "ucho" jest do wyciągania, przeczyść papierem ściernym lub benzyną. Kolejny czujnik to czujnik temperatury jest wkrecanynormalnie od góry wykręć, wyczyść i miernikiem sprawdz opór, podgrzewaj zaplaniczka pare sekund opór powinien sie zmienić nie pamietam czy wzrosnąć czy spaśc jesli nie 30zl używka 150zl nowy jak to sprawdzisz to jeszcze jest trzeci nazywa się "czujnik przegrzania" ostatni i najdlalej od świecy (jest do tego aby odłączyć dopływ paliwa gdy temperatura płynu chłodniczego jest zbyt wysoka) kosztuje 150 zl uzywki nie widziałem, ważny element bo chroni nasz samochód przed spaleniem gdyby cos w webasto sie zepsuło da się go zastąpić czujnikiem z czajnika elektrycznego :mrgreen:
Jak wszystko sprawdzisz daj znać. Bezpieczniki od webasto sprawdzone?








Podobne tematy Zwiń