Jump to content




- - - - -

[w163] Kupiłem :) ML 350 i co dalej ?


8 replies to this topic

#1 Offline   dawid51Gt


  • posts 72
  • Joined 23 Oct 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Posted 19 January 2016 - 20:08

Witam
Tak wyszukałem i kupiłem , ML350 , trochę sceptycznie podchodzę do serca 3,7 ale stan ogólny auta pozwala mieć nadzieje że nie będzie większych usterek ani z silnikiem ani z resztą .Naprawdę fajna sztuka 03r przy zakupie było SD i pełne oględziny i nic :) z usterek to:
- mam do wymiany 2 żarówki w zegarach (km i termometr się nie podświetla) ,
- raz czy dwa mignęły mi klocki - tylne
- myślałem że czujnik parkowania ale to śnieg i lód był problemem :)

i tyle , aż strach czy to możliwe że nic więcej :)

Będzie na bank LPG ale plan mam taki że zrobię autem 1-2tys km na benzynie , zmienimy świece i wstawimy takie sprawdzone w boju auto na gazowanie .

Więc cieszę się i mam kilka pytań :

- sprzedający zarzekał się że olej i filtry zmieniane były niedawno (raczej mu wierzę ) i raczej nie zmieniał oleju w skrzyni .Auto pochodzi z europy a w kraju 2lata - przebieg bardzo prawdopodobny 160tys - Co z tym olejem w skrzyni zmieniać nie zmieniać ? jaki olej bo spełniających normy jest kilka ?
filtry jakieś są pewnie - gdzie je kupujemy tylko ASO czy są zamienniki ?

Jakie są średnie koszty takiej usługi , poszperałem trochę niby oliwy jest ponad 9l ale są te wymiany dynamiczne i nie - trochę się człowiek gubi jeszcze te głosy żeby nie zmieniać :)


- drugi temat to banał - Radio - jest Comand 2.0 (chyba tak się nazywa ) -no Bose gra cudnie przyznam że takiego audio w aucie nie miałem .Trzeba było sobie przypomnieć jak wypalić audio cd i zapełnić zmieniarkę swoją muzyką :)

Całe radio mam po francusku nie znam nic ale nie bardzo to przeszkadza tylko mam takie ale .
Są firmy które potrafią ,,spolszczyć '' urządzenie - myślałem nad tym głównie pod kątem nawigacji tylko nie wiem co zyskam :
- jak aktualne mapy dostanę - chcę tylko PL ?
- czy będzie do mnie ,,gadało " po polsku ?

W tym radiu jest jeszcze przycisk TV i TEL
- TV - można to jakoś odpalić w PL w dzisiejszych cyfrowych nadawaniach ?
- TEL - to ważniejsze czy to jest jakby zestaw głośnomówiący który jakoś sparuję z telefonem co byłoby super czy raczej możliwość posiadania oddzielnego numeru tel w aucie co mniej mnie cieszy .Dodam że mam też w aucie jakiś chyba taki właśnie tel - jest jakaś słuchawa nokia i jakby zestaw który chce karty sim - to jest takie dołożone urządzenie.


Pozdrawiam



#2 Offline   k0niu86


  • posts 287
  • Joined 17 Jan 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Posted 20 January 2016 - 12:33

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 19 January 2016 - 20:08 napisał

Witam
Tak wyszukałem i kupiłem , ML350 , trochę sceptycznie podchodzę do serca 3,7 ale stan ogólny auta pozwala mieć nadzieje że nie będzie większych usterek ani z silnikiem ani z resztą .Naprawdę fajna sztuka 03r przy zakupie było SD i pełne oględziny i nic z usterek to:
- mam do wymiany 2 żarówki w zegarach (km i termometr się nie podświetla) ,
- raz czy dwa mignęły mi klocki - tylne
- myślałem że czujnik parkowania ale to śnieg i lód był problemem

Gratuluję - klocki od razu wymieniaj :)

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 19 January 2016 - 20:08 napisał


- sprzedający zarzekał się że olej i filtry zmieniane były niedawno (raczej mu wierzę ) i raczej nie zmieniał oleju w skrzyni .Auto pochodzi z europy a w kraju 2lata - przebieg bardzo prawdopodobny 160tys - Co z tym olejem w skrzyni zmieniać nie zmieniać ? jaki olej bo spełniających normy jest kilka ?
filtry jakieś są pewnie - gdzie je kupujemy tylko ASO czy są zamienniki ?

To, że raczej mu wierzysz nie jest dobrą opcją - wymiana filtrów i oleju nie zabije kieszeni a będzie święty spokój.

Ogólnie odnośnie filtrów poza skrzynią - jest tego multum, są dobre zamienniki (mejle, filtrony i inne). Odnośnie wymiany oleju w skrzyni to tak - jest tam filtr, ale polecam przejechać się do ASO z tą kwestią - skrzynie są dobre, ale jak się o nie zadba - w ASO masz pewność i gwarancję. Jak cena będzie za duża dla Ciebie to przynajmniej będziesz miał odniesienie.

A co do samego radyjka - jest to już niestety dość stary sprzęt, a sam GPS nie jest zbyt precyzyjny, a z mapami i ich dostępnością nie orientuję się wcale - ja swoje od razu zmieniłem na blałpunkta New York 845 - jest bardziej niż zadowolony. Oczywiście możesz szukać czegoś tańszego, ale to ma pełne wsparcie dla Automapy i współpracuje z fabryczną anteną naszych MLek :)

Daj jakieś fotki :)

#3 Offline   dawid51Gt


  • posts 72
  • Joined 23 Oct 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Posted 20 January 2016 - 15:56

Chyba z czystej ciekawości sprawdzę cene tej wymiany oleju w skrzyni w ASO , która jak znam życie wyrwie z butów . Mam kilka dobrych zaprzyjażnionych warsztatów które poradzą sobie z taką typową eksploatacją bez problemu . Magii w tym żadnej niema tym bardziej że skrzynia popularna jest też w innych markach . Sam bym pewnie dał rade auto wysokie więc łatwo ale warunków nie mam a i wprawy jakiejś mega uczciwie przyznam - brak - niech robią ci co z tego żyją :) .
Ale z tym bagnetem to są cudaki :) żeby sobie czlowiek stanu oleju nie mógł sprawdzić - wiem że są czujniki itd ale taki wskażnik analogowy zawsze działa i to jest pierwszy zakup allegrowy :)

Radio to sprawa 2-3cio planowa , zmieniłem na angielski to już problemu nie widzę :) .Ciekaw jestem tylko jak aktualne mapy dostane bo wtedy zmiana na polski będzie miała sens .

Zdjęcia to może kiedyś bo teraz jakoś pogody nie ma , ale podoba mi się auto coraz bardziej .

#4 Offline   StempeL


  • posts 237
  • Joined 19 Jan 2014
  • Miejscowość: Biała Podlaska
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 20 January 2016 - 20:18

Mape prawdopodobnie bedzie dalo sie sciagnac z sieci. Z tego co sie orientuje to najtrudniejsze jest poprawne wypalenie plyty.

#5 Offline   dawid51Gt


  • posts 72
  • Joined 23 Oct 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Posted 20 January 2016 - 21:19

No właśnie , problem z wypaleniem - jakby ktoś na forum miał ochotę odsprzedać taką swoją ,,kopię zapasową" mapy
Polski to ja bardzo chętnie - info na priv proszę :)'

jeszcze dwa pytanka tak z dzisiaj :

- klocki - na bank nie wymienię już tylko dlatego że mi mignęła kontrolka raz na 3dni ale w temat się zagłębiłem . Jak to jest z tymi czujnikami w zamiennikach są zawsze ? w e-sklepie z oryginałami widziałem jakieś czujniki i klocki jako oddzielne produkty - więc jak jest ?


- jaką ja dokładnie mam skrzynię ML 350 W163 03r - jaki dokładnie model ?
- co ile zmieniamy olej w skrzyni i silniku - tym konkretnym 3,7 ?

#6 Offline   wojtek81


  • posts 5,934
  • Joined 17 Sep 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 20 January 2016 - 21:58

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 20 January 2016 - 21:19 napisał

jaką ja dokładnie mam skrzynię ML 350 W163 03r - jaki dokładnie model
VIN prawdę Ci powie.

#7 Offline   dawid51Gt


  • posts 72
  • Joined 23 Oct 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Posted 20 January 2016 - 22:09

a gdzie go rozkodować ?

#8 Offline   Chang


  • posts 1,019
  • Joined 11 Apr 2011
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 20 January 2016 - 23:22

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 20 January 2016 - 21:19 napisał

No właśnie , problem z wypaleniem - jakby ktoś na forum miał ochotę odsprzedać taką swoją ,,kopię zapasową" mapy

Przyłączam się.




VIN rozkoduj sobie w EPC.

Edited by Chang, 20 January 2016 - 23:22.


#9 Offline   k0niu86


  • posts 287
  • Joined 17 Jan 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Posted 22 January 2016 - 08:53

Klocki mają osobno czujnik - czasem jest, a czasem go nie ma. Ale najprawdopodobniej masz tylko po jednej stronie, u mnie nawet wiązki nie ma do podłączenia z drugiej strony.

Na spokojnie możesz się sugerować inspekcją jeżeli chodzi o olej w silniku :) jak skasować masz na YT mnóstwo filmików :)

Jedna uwaga - bierz VIN i jedź do ASO na sprawdzenie czy nie wiszą na nim akcje serwisowe - na moim wisiały 2 więc a ASO za darmo się nim zajęli - od razu błędy pokasowali i sprawdzili co jest nie tak :)








Podobne tematy Zwiń