Skocz do zawartości




- - - - -

[R129] Reflektory - różnice EU a US


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kamilx


  • Postów: 8
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2016 - 12:15

Czy są jakieś róznice lamp przednich z modelu R129 miedzy US a EU, chodzi mi o xenon ale równiez o zwykle



#2 Offline   tdejv


  • Postów: 322
  • Na forum od: 28 paź 2015
  • Miejscowość: gdansk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2016 - 15:28

Reflektory główne, montowane w autach przystosowanych do ruchu prawostronnego w Europie muszą zapewniać niesymetryczny rozkład oświetlenia, oświetlające mocniej prawą stronę i nieoślepiające jadących z przeciwka. Niedozwolone i niebezpiecznie jest zatem używanie w Polsce reflektorów wymontowanych z samochodów z kierownicą po prawej stronie, a w pojazdach sprowadzonych z USA konieczna jest przeróbka, ponieważ tam reflektory świecą symetrycznie.

#3 Offline   kamilx


  • Postów: 8
  • Na forum od: 26 gru 2015
  • Miejscowość: lublin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 marca 2016 - 17:32

ale czy xenon tez?

#4 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 09 marca 2016 - 19:53

Też.

#5 Offline   Czosnek


  • Postów: 7
  • Na forum od: 01 sie 2016
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:R129 SL 300 - 24V
  • Trzeci Mercedes:S211 E220 CDI

Napisano 01 sierpnia 2016 - 13:38

Witam,

stoję przed koniecznością wymiany reflektorów w mercedesie SL 300-24 R129 z 1990 r. Auto zostało sprowadzone ze stanów w 2008 roku i jakos sobie do tej pory dawało radę na przeglądach okresowych mimo symetrycznych świateł mijania i kierunkowskazów świecacych na stałe. Niestety po zakupie auta okazało się, że ja nie mam takiego szczęścia i diagnosta kazał oświetlenie wymienić :) Oprócz poprawy bezpieczeństwa samochód będzie wyglądał według mnie też nieco lepiej, tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Nurtujące mnie wątpliwości są następujące:

- Czy jedyne reflektory dostępne na rynku to nówki z hurtowni za ok. 1000 zł sztuka, ewentualnie używany komplet na allegro za 2400 zł ? :O Linki do rzeczonych części:
http://www.czesciaut...l/bosch/1151773
http://allegro.pl/la...6333145738.html

- Czy fabryczne miejsca na reflektory posiadają te same rozłożenie mocowań itp. niezależnie od kontynentu i rocznika auta ? Innymi słowy czy jeżeli kupię sobie lampę boscha zaprojektowaną na europejski rynek do wersji po liftingu to wskoczy mi radośnie w miejsce po amerykańskiej lampie w aucie z 1990 roku ?

- Czy konieczna będzie modyfikacja instalacji elektrycznej ? Wiem, że na pewno trzeba będzie pokombinować z kierunkowskazami, ale czy np sama żarowka świateł mijania wraz z gniazdem bez problemu wskoczy w nowy europejski reflektor ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#6 Offline   Czosnek


  • Postów: 7
  • Na forum od: 01 sie 2016
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:R129 SL 300 - 24V
  • Trzeci Mercedes:S211 E220 CDI

Napisano 24 sierpnia 2016 - 08:49

Dla przemierzających internety w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania :

- Jedyne dostępne na rynku nowe reflektory wraz z wysyłką z niemiec kosztowały aż 2300 zł - mimo wszystko to zawsze 100 zł taniej niż używane na allegro. Są to niestety zamienniki produkowane przez Automotive Lightning a nie Bosch, bardzo dobrze wykonane i w komplecie z żarówkami, ale jednak posiadają plastikowe a nie szklane klosze.

- Auto z usa z 1990 roku bez problemu przyjęło nowe europejskie zamienniki do modelu po lifcie. Wszystkie otwory na śruby pasują idealnie.

- Wtyczka wiązki elektrycznej do reflektorów jest identyczna. Co więcej wystarczy wyjąć z kostki migacza pin odpowiedzialny za świecenie obrysówek i już mamy normalny europejski migacz. Niestety po przełożeniu wyjętego pinu powodującego ciągłe świecenie obrysowe migacza do kostki reflektora głównego w miejsce brakującego pinu na światło pozycyjne żarówka światła pozycyjnego nie świeci. Mam nadzieję że to kwestia wymiany żarówki pozycyjnej na taką o odpowiednich parametrach, póki co jeszcze tego nie sprawdziłem.

- W zamówionym przeze mnie zestawie nie było gumy uszczelniającej na górę reflektora i plastikowego przewodu na spryskiwacz w wycieraczce reflektora - oba elementy bez problemu można przełożyć ze starego reflektora.

#7 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 24 sierpnia 2016 - 15:50

Kupując np szkła reflektorów do R129 firmy Bosch dostaniesz (juz od kilku lat) szkła Automotive Lighting w pudełku Bosch.
Ciekawe, że są plastikowe lampy przednie do R129. Nie spotkałem się z takimi.

#8 Offline   sklassa


  • Postów: 39
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Elbląg

Napisano 25 sierpnia 2016 - 14:37

Cena w serwisie 1377zł/szt. netto i szkła też są firmy AL

Użytkownik sklassa edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 14:45


#9 Offline   Czosnek


  • Postów: 7
  • Na forum od: 01 sie 2016
  • Miejscowość: Zielona Góra
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:R129 SL 300 - 24V
  • Trzeci Mercedes:S211 E220 CDI

Napisano 27 sierpnia 2016 - 19:13

Zapomniałem o serwisie - tam faktycznie też są dostępne, ja znalazłem swoje na ebay.de. Klosze wydają się plastikowe w dotyku, ale cholera wie - może to i szkło.








Podobne tematy Zwiń