Skocz do zawartości




- - - - -

ML W163 czujnik zużycia klocków - mryga


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   dawid51Gt


  • Postów: 72
  • Na forum od: 23 paź 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Napisano 23 kwietnia 2016 - 21:50

Witam
walczę z tym od tematem od początku , pomryguje mi od zawsze kontrolka od zużycia klocków . Klocki i czujniki zmieniłem na obu osiach ale mryga nadal :( różnie czasami ewidentnie po naciśnięciu hamulca , czasami ewidentnie z prędkością obrotową koła jakby . No nie jest to tragedia jakaś ale wk... oko i tyle . A co do klocków tył mam Delphi przód ATE hamują ok , ale popiskują (tarcze są OK ) .
Może ma ktoś pomysł gdzie szukać usterki kontrolki i czemu piszczą chociaż te piski to chyba częsty temat W163
Zostały mi takie właśnie drobiazgi do zrobienia w tym aucie oprócz tej kontrolki :
- olej w skrzyni - czeka zestaw z filtrem i uszczelką od 3mcy :)
- dokupić wszystkie 3 osłony pod autem (może ktoś ma w dobrej cenie )
- szumi pasek (jakby) zmieniliśmy klasycznie obie rolki trochę pomogło ale wychodzi że to łożysko w klimie , mechanior klucza magicznego nie miał (już mam 49zł by allegro ) więc i to opanujemy .
- i magiel wspominany ale już mi przeszło , od zawsze troszke ściągał na prawo zrobiłem zbieżność jest dużo lepiej to stukanie nie jest tak uciążliwe jak się nie walczy z kierownicą , odpuszczę na razie tą
regenerację moja postukuje ale 100% sucha :)
- i żaróweczki od podświetlenia zegarów / termometr i KM - nie wiem jakie to pewnie trzeba w jakimś mersedesowym sklepie nabyć .



#2 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 23 kwietnia 2016 - 23:25

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 23 kwietnia 2016 - 21:50 napisał

Witam
walczę z tym od tematem od początku , pomryguje mi od zawsze kontrolka od zużycia klocków . Klocki i czujniki zmieniłem na obu osiach ale mryga nadal :( różnie czasami ewidentnie po naciśnięciu hamulca , czasami ewidentnie z prędkością obrotową koła jakby . No nie jest to tragedia jakaś ale wk... oko i tyle . A co do klocków tył mam Delphi przód ATE hamują ok , ale popiskują (tarcze są OK ) .
Może ma ktoś pomysł gdzie szukać usterki kontrolki i czemu piszczą chociaż te piski to chyba częsty temat W163
Zostały mi takie właśnie drobiazgi do zrobienia w tym aucie oprócz tej kontrolki :
- olej w skrzyni - czeka zestaw z filtrem i uszczelką od 3mcy :)
- dokupić wszystkie 3 osłony pod autem (może ktoś ma w dobrej cenie )
- szumi pasek (jakby) zmieniliśmy klasycznie obie rolki trochę pomogło ale wychodzi że to łożysko w klimie , mechanior klucza magicznego nie miał (już mam 49zł by allegro ) więc i to opanujemy .
- i magiel wspominany ale już mi przeszło , od zawsze troszke ściągał na prawo zrobiłem zbieżność jest dużo lepiej to stukanie nie jest tak uciążliwe jak się nie walczy z kierownicą , odpuszczę na razie tą
regenerację moja postukuje ale 100% sucha :)
- i żaróweczki od podświetlenia zegarów / termometr i KM - nie wiem jakie to pewnie trzeba w jakimś mersedesowym sklepie nabyć .

Niestety cała wiązka do przeglądnięcie - może jest gdzieś przetarta i zwiera do masy. Miałem podobnie - przetarło przewód zaraz przy feldze :) Nowy czujnik z koszulką bawełnianą i już jest git :) Dodatkowo rozbierz licznik i sprawdź czy nie było tam już naszych i czy przypadkiem czegoś nie pomostkowali, u mnie tak było i po naprawie ich poczynań niestety nie świeci mi check i pasy... Przyszły rejestry przesuwne i po ich wymianie może się pojawią:P

Napisz coś więcej o wymianie oleju w skrzyni :) też mnie to czeka :)

U mnie tarcze i klocki TRW (jakieś TRW black czy jakoś tak - najwyższy model tego producenta) zero pisków a hamuje aż się pasy wrzynają w klatkę :)

Żaróweczki to najzwyklejsze bx8.4d :) jest tego multum na necie :) ale odradzam LED - kijowo świeci...

Napisz jakie kupisz osłony :) ja też planuję :)








Podobne tematy Zwiń