←  Mercedes G i ML

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

Polerowanie Lamp W163

- zdjęcie dawid51Gt 27 wrz 2016 - 19:26

Witam
Mam pytanie , czy ktoś już to robił .Lampy fabryczne w moim ML350 trochę już zmatowiły się .To fabryczne reflektory xenonowe ,tragedii jeszcze nie ma ale na pewno straty w oświetleniu są i wygląda to niezbyt fajnie .Firm jest sporo , pytanie jakie macie doświadczenia z takich usług , na jak długo to starcza - czy warto ?
Odpowiedz

- zdjęcie k0niu86 28 wrz 2016 - 06:14

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 27 września 2016 - 19:26 napisał

Witam
Mam pytanie , czy ktoś już to robił .Lampy fabryczne w moim ML350 trochę już zmatowiły się .To fabryczne reflektory xenonowe ,tragedii jeszcze nie ma ale na pewno straty w oświetleniu są i wygląda to niezbyt fajnie .Firm jest sporo , pytanie jakie macie doświadczenia z takich usług , na jak długo to starcza - czy warto ?

Ja mam akurat przedlifta i wypoerowane klosze :) jest lepiej niż przedtem.

Ale z doświadczeń z innych aut to warto oddać lampy do regeneracji - odbłyśniki i klosze :) efekt jest zaskakująco dobry :)
Odpowiedz

- zdjęcie gargus888 10 lut 2017 - 19:05

Odświeżam kotleta :) Robił to ktoś regeneracje lamp przed liftem ?
Odpowiedz

- zdjęcie k0niu86 10 lut 2017 - 20:43

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 10 lutego 2017 - 19:05 napisał

Odświeżam kotleta :) Robił to ktoś regeneracje lamp przed liftem ?

Ja mam wypolerowane klosze przedlifotwe i jak widzę czasem inne na ulicy to jest różnica kosmos :)
Odpowiedz

- zdjęcie gargus888 10 lut 2017 - 22:30

k0niu86, A robiłeś to sam czy gdzieś warsztacie ?
Odpowiedz

- zdjęcie k0niu86 11 lut 2017 - 10:10

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 10 lutego 2017 - 22:30 napisał

k0niu86, A robiłeś to sam czy gdzieś warsztacie ?

Kupiłem wypolerowane :)
Odpowiedz

- zdjęcie maciek500 13 lut 2017 - 12:31

O polerowaniu to Wam powiem co nieco :)
Każde lampy są pokryte specjalnym bezbarwnym lakierem- który chroni plastikowe klosze przed promieniowaniem UV. Z biegiem lat lakier ten ściera się- przez mycie- i też wypala- od ciągłego ciepła od żarówek.

Polerując trzeba całkowicie usunąć ten lakier (jesli widac ze juz schodzi lu jest matowy), ale najważniejsze aby po polerce ZABEZPIECZYĆ ponownie klosze- bo "goły" plastik w kilka tygodni znów zacznie robić się matowy.

Do ochrony używamy specjalnej folii bezbarwnej z filtrem UV (specjalnej, nie takiej z allegro za 9.90zł) lub lakieru bezbarwnego. Wtedy mamy gwarancje, że fachowo zrobiona renowacja da nam kolejne dlugie lata spokoju i ladnego wygladu.

Osobiscie preferuje folię, bo dodatkowo zabezpiecza przed odpryskami, a wymiana folii po kilku latach uzytkowania jest prostsza niż zdzieranie i ponowne polerowanie i lakierowanie klosza.
Dziękuję, to tyle w temacie.

Aha jeśli chodzi o odblysniki- nie warto regenerować, na dlugo to nie pomaga.
Odpowiedz

- zdjęcie gargus888 15 lut 2017 - 21:23

Wyświetl postUżytkownik maciek500 dnia 13 lutego 2017 - 12:31 napisał

O polerowaniu to Wam powiem co nieco :)
Każde lampy są pokryte specjalnym bezbarwnym lakierem- który chroni plastikowe klosze przed promieniowaniem UV. Z biegiem lat lakier ten ściera się- przez mycie- i też wypala- od ciągłego ciepła od żarówek.

Polerując trzeba całkowicie usunąć ten lakier (jesli widac ze juz schodzi lu jest matowy), ale najważniejsze aby po polerce ZABEZPIECZYĆ ponownie klosze- bo "goły" plastik w kilka tygodni znów zacznie robić się matowy.

Do ochrony używamy specjalnej folii bezbarwnej z filtrem UV (specjalnej, nie takiej z allegro za 9.90zł) lub lakieru bezbarwnego. Wtedy mamy gwarancje, że fachowo zrobiona renowacja da nam kolejne dlugie lata spokoju i ladnego wygladu.

Osobiscie preferuje folię, bo dodatkowo zabezpiecza przed odpryskami, a wymiana folii po kilku latach uzytkowania jest prostsza niż zdzieranie i ponowne polerowanie i lakierowanie klosza.
Dziękuję, to tyle w temacie.

Aha jeśli chodzi o odblysniki- nie warto regenerować, na długo to nie pomaga.

Kolego mam zapytanie robiłeś to sam ?
Jakie narzędzia używałeś i jakie papiery (degradacje) ?
a tą folie gdzie można kupić ?
pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie darekW124 31 mar 2017 - 16:55

Idioci jeżdżą 24h na światłach to musza polerować lampy a w moich mercedesach lampy mimo 15 i 20 lat jak nowe bo ? Ja na światłach w dzień nie jeżdżę
Odpowiedz

- zdjęcie Sasha 31 mar 2017 - 18:34

ja tez nie, bo nie musze ;P
Odpowiedz