Jump to content




- - - - -

[W164] Maglownica i jej wpływ na trakcję


6 replies to this topic

#1 Offline   zbig


  • posts 9
  • Joined 11 Oct 2016
  • Miejscowość: konin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ml w164

Posted 14 October 2016 - 11:26

WITAM MAM KŁOPOT PO WYMIANIE MAGLOWNICY I ZROBIENIU ZBIEŻNOŚCI POWYŻEJ 90 STOPNI SKRĘTU I DODANIA GAZU ZAŁĄCZA MI TRAKCJE WCZEŚNIEJ TEGO NIE BYŁO CZUJNIK KĄTA SPRAWNY ZERO BŁĘDÓW CO TO MOŻE BYĆ PANOWIE I PANIE



#2 Offline   k0niu86


  • posts 287
  • Joined 17 Jan 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Posted 16 October 2016 - 07:54

Wyświetl postUżytkownik zbig dnia 14 October 2016 - 11:26 napisał

WITAM MAM KŁOPOT PO WYMIANIE MAGLOWNICY I ZROBIENIU ZBIEŻNOŚCI POWYŻEJ 90 STOPNI SKRĘTU I DODANIA GAZU ZAŁĄCZA MI TRAKCJE WCZEŚNIEJ TEGO NIE BYŁO CZUJNIK KĄTA SPRAWNY ZERO BŁĘDÓW CO TO MOŻE BYĆ PANOWIE I PANIE

Skoro zero błędów to zapewne masz dostęp do testera...

Sprawdź w trakcie jazdy prędkości obrotowe kół - najlepiej podłączyć się do zestawu wskaźników i z tego poziomu to obserwować (nie pamiętam który to blok wartości mierzonych). W momencie jak zacznie działać ETS obserwować co się dzieje z tymi wartościami. Jeżeli wszystkie będą OK to znaczy że problem tkwi w czujniku skrętu kierownicy, włącznika świateł STOP lub czujniku przyśpieszenia w konsoli środkowej. Natomiast jeżeli jedno z kół wykaże anomalię (u mnie na przykład gwałtownie malała prędkość obrotowa koła przedniego prawego - uszkodzona kostka czujnika ABS - naprawa 0PLN :P) to będziesz wiedział w którym kole szukać usterki czujnika/wiązki tego czujnika.

#3 Offline   zbig


  • posts 9
  • Joined 11 Oct 2016
  • Miejscowość: konin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ml w164

Posted 18 October 2016 - 09:14

dzięki wielkie od jutra wszystko posprawdzam i dam znać co i jak

Edited by w0jta5, 18 October 2016 - 09:40.


#4 Offline   k0niu86


  • posts 287
  • Joined 17 Jan 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Posted 28 October 2016 - 18:07

Wyświetl postUżytkownik zbig dnia 18 October 2016 - 09:14 napisał

dzięki wielkie od jutra wszystko posprawdzam i dam znać co i jak

I jak?

#5 Offline   zbig


  • posts 9
  • Joined 11 Oct 2016
  • Miejscowość: konin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ml w164

Posted 16 November 2016 - 20:23

Bardzo przepraszam admina za pisownie moja wina

#6 Offline   zbig


  • posts 9
  • Joined 11 Oct 2016
  • Miejscowość: konin
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ml w164

Posted 17 November 2016 - 21:42

Witam wszystkich po wszelkich diagnozach i pseudo diagnozach u wielu fachowców oczywiście :grinhihi: szkoda gadać moja pierwsza diagnoza potwierdziła się kupiłem na widomym serwisie aukcyjnym trzepnięty magiel tzn.robiony i nie ustawiony na zero,a właśnie żeby było fajniej to ml klienta to 164 model 280 i lepiej nie brać się samemu za kalibracje czujnika skrętu lub nawet za reset bo bez kompa to ani rusz a włączając np.tzw.jazdę próbną i licząc że to pomoże to dopiero można sobie polepszyć sprawę o np.od 200 do 500 złociszy za zakończenie tego testu bo np.nie wiem jak w waszych okolicach ale u mnie w obrębie min.50 km nikt tego nie dokonał bo wiedza to jedno a prowadzenie warsztatu to co innego cytuje gościa który po 3ech godzinach jazdy i nic nie zrobieniu magiczną podróbką delfaja tysiaka chciał bo to wina złego softu itd...dopiero jak właściciel powiedział żę przyjechał też z gościem co ma warsztat to nagle ambitne to dzisiaj za fri dobijają mnie tacy fachowcy no ale tępimy jak możemy :metal: sumując jeśli ktoś potrzebujący z kolegów to pisać :old: pomyślimy a i podziękowania koniu86 gość też kumaty i nie bajerant ,miesiąc badań a nie wywalania kasy klienta na niepotrzebne części i gwiazda chodzi może i długo ale to z powodu ilości aut po mechaniorach hihi

#7 Offline   k0niu86


  • posts 287
  • Joined 17 Jan 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Posted 17 November 2016 - 21:50

Wyświetl postUżytkownik zbig dnia 17 November 2016 - 21:42 napisał

Witam wszystkich po wszelkich diagnozach i pseudo diagnozach u wielu fachowców oczywiście :grinhihi: szkoda gadać moja pierwsza diagnoza potwierdziła się kupiłem na widomym serwisie aukcyjnym trzepnięty magiel tzn.robiony i nie ustawiony na zero,a właśnie żeby było fajniej to ml klienta to 164 model 280 i lepiej nie brać się samemu za kalibracje czujnika skrętu lub nawet za reset bo bez kompa to ani rusz a włączając np.tzw.jazdę próbną i licząc że to pomoże to dopiero można sobie polepszyć sprawę o np.od 200 do 500 złociszy za zakończenie tego testu bo np.nie wiem jak w waszych okolicach ale u mnie w obrębie min.50 km nikt tego nie dokonał bo wiedza to jedno a prowadzenie warsztatu to co innego cytuje gościa który po 3ech godzinach jazdy i nic nie zrobieniu magiczną podróbką delfaja tysiaka chciał bo to wina złego softu itd...dopiero jak właściciel powiedział żę przyjechał też z gościem co ma warsztat to nagle ambitne to dzisiaj za fri dobijają mnie tacy fachowcy no ale tępimy jak możemy :metal: sumując jeśli ktoś potrzebujący z kolegów to pisać :old: pomyślimy a i podziękowania koniu86 gość też kumaty i nie bajerant ,miesiąc badań a nie wywalania kasy klienta na niepotrzebne części i gwiazda chodzi może i długo ale to z powodu ilości aut po mechaniorach hihi


Czyli jednak magiel był już u jakiegoś magika... nic tylko się wkur.... Cieszę się, że pomogło :)








Podobne tematy Zwiń