Jump to content




- - - - -

Podświetlenie wnętrza R129


  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Offline   marianescu


  • posts 3
  • Joined 17 Jun 2013
  • Miejscowość: lbl
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 21 June 2017 - 00:30

Przejrzałem forum i nie znalazłem informacji.
Dopieszczam swojego R129 i pozostało kilka drobnostek z elektryki:

1. Podświetlenie górne wnętrza (lampki na górnej konsoli).
Z chwilą otworzenie drzwi aktywują się tylko lampki w drzwiach i w okolicach nóg, górne bez odzewu (taaak, lewy przełącznik jest w pozycji "drzwi"). Nie jest to kwestia lampek bo po przełączeniu lewego przełącznika w pozycję z górną żarówką zapalają się obie lampki. Również przełączając prawy przełącznik na lampkę prawą bądź lewą zapala się właściwa. Jakieś pomysły? Niestety nie dysponuję schematem elektrycznym. Dodatkowe pytanie - do górnej konsoli podpięte są gniazda 2-pinowe przychodzące z prawej i lewej strony (przewód brązowy i brązowo-czerwony w każdym z gniazd, wtyczki od tych gniazd podłaczone są pod gniazda przełączników) - co za sygnał nimi ma przychodzić (styk bezpotencjałowy czy też jakieś napięcie ma być?) sprawdzałem zarówno przejście jak i napięcie na tych wtyczkach - bez reakcji, bez względu czy drzwi otworzone czy zamknięte. W górnej konsoli jest również czujnik - domyślam się, że temperatury, ale jest również jakiś elektromagnes - czuć jak wibruje po przekręceniu kluczyka - co to za urządzenie i czemu służy?

2. Lewy sterownik drzwi z podświetleniem. Czy ktoś wie jaki symbol ma żarówka podświetlająca zarys fotela na tym module? Ponadto nie świeci jedna z diod podświetlających przycisk z pamięcią, konkretnie nr 3 - jest to switch z diodą w środku. Czy ta dioda jest wyjmowalna/demontowalna? Sama podstawa switcha jest wlutowana w płytkę. Czy jest osiągalna sama dioda ewentualnie kompletny switch? Ponadto płytka ma wlutowane piny pod wtyczkę główną - próbując zdemontować płytkę dałem spokój, ponieważ w tym miejscu (pinów) nie chciała odstać. Czy te piny są wklejane/przyklejone w miejscu przejścia ich przez obudowę?

Będę zobowiązany za informacje. Pierdółki, ale na tym etapie dopieszczenia pojazdu zaczynają irytować, a może świadomość, że coś nie jest tip-top ;)










Podobne tematy Zwiń