←  Modyfikacje,Tuning

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

W201 podgrzewany zbiornik płynu spryskiwaczy

Zablokowany

- zdjęcie Jacon 29 gru 2017 - 18:56

Witam kolegów, mam nadzieję że mnie nie zjecie za założenie tego tematu, ale ja naprawdę wpisywałem w wyszukiwarkę różne frazy, i kupa nic na temat mnie interesujący nie mogłem znaleźć.
Chcę dołożyć sobie podgrzewany zbiorniczek płynu spryskiwaczy i moje pytanie brzmi: czy grzałka od W124 podejdzie do W201 ?
No i jeśli ktoś takowy podgrzewany zbiorniczek ma niech zrobi fotki jak to jest podłączone i jakich części oprócz grzałki potrzeba.
Odpowiedz

- zdjęcie melfio1 29 gru 2017 - 20:47

Jacon, kup płyn zimowy i wystarczy .
Odpowiedz

- zdjęcie daqul 30 gru 2017 - 11:20

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 29 grudnia 2017 - 20:47 napisał

Jacon, kup płyn zimowy i wystarczy .
hmmm kolega nie o to pytał. Jacon sam u siebie nie mam niestety tego bajeru, ale poza zbiorniczkiem z grzałka wiem , że jest potrzebna taka pompka/rozgałęziacz do układu. niestety tez szukałem w necie i ciężko coś znaleźć na ten temat, więc z chęcią poobserwuję temat, może ktoś łaskawy podzieli się zdjęciami z całego układu.
wydaje mi się, ze to coś takiego ale nie na 100%
http://www.benzworld...-questions.html
Odpowiedz

- zdjęcie Fah 30 gru 2017 - 15:53

Sprawdzę, jak mam u siebie, ale wydaje mi się, że jest wpięte szeregowo, ot, przewód metalowy do nagrzewnicy jest poprowadzony przez zbiorniczek spryskiwaczy
Odpowiedz

- zdjęcie Fah 30 gru 2017 - 16:37

Nie mogę edytować, nie bijcie :)

Zrobiłem kilka zdjęć "na ślepo", bo ciemno już było i faktycznie, jest jakiś trójnik

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

OM605
Odpowiedz

- zdjęcie Jacon 06 sty 2018 - 11:25

Fah, tylko ja mam W201 a ty pokazałeś przykład zbiorniczka ze 124' Z tego co zdążyłem już ustalić to grzałka jak i zbiorniczek do 190' są inne niż do 124. Nr. grzałki do W201 to: A2018300461

http://www.iauto.lt/...Y_EQUIPMT._3876
Odpowiedz

- zdjęcie Jacon 02 lut 2018 - 21:54

Tu widać trochę więcej, ale nie wszystko: http://mbclubtr.com/...uyu-bidonu.html
Odpowiedz

- zdjęcie Sinus007 03 lut 2018 - 03:13

Panowie tak prawdę mówiąc to nie jest nic trudnego... na logikę zrobiłbym trójnik na wyjściu płynu chłodniczego z głowicy do nagrzewnicy, do którego podłączył bym jeden z przewodów od podgrzewacza płynu spryskiwaczy a drugi za pomocą kolejnego trójnika pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym a wejściem płynu do bloku silnika, dołączymy w ten sposób ogrzewanie zbiorniczka spryskiwaczy do małego obiegu płynu chłodniczego. Nie wiem jak jest w oryginale ale na pewno w ten sposób będzie działało, jeśli nie byłoby wystarczająco wydajne to można dołączyć do tego układu małą pompkę wody i podłączyć pod linię 15 tzw. plus po stacyjce, który z kolei można wyprowadzić ze skrzynki bezpieczników (od strony przodu auta w skrzynce jest jest zaślepka pod którą są wyjścia zasilania 15R (pierwsza pozycja kluczyka) i 15 (druga pozycja kluczyka czyli zapłon) w którą najlepiej by było się wpiąć. Jeśli popełniłem gdzieś błąd w tej koncepcji i ktoś wie lepiej, proszę o wyprostowanie! Pozdrawiam
Odpowiedz
Zablokowany