←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124

»

w 124 2.0 bęzin dmucha przez korek wlewu o...

Zablokowany

- zdjęcie darek004 12 lip 2018 - 09:20

Koledzy proszę o pomoc-radę,czy się zaczynać martwić?mianowicie silnik 2.0 dość mocno dmucha przez korek wlewu oleju opary raczej nie śmierdzą spalenizną w filtrze powietrza nie ma oleju,jak ściągnę przewód od odmy który wchodzi w filtr powietrza leci tylko delikatnie para,jak w ten przewód dmuchnę ustami wydaję się drożny ,czy jest jeszcze jakieś inne odpowietrzenie skrzyni korbowej,proszę o pomoc-najchętniej prosił bym o tel.kogoś kto zęby zjadł na naszych niezniszczalnych
Odpowiedz

- zdjęcie melfio1 12 lip 2018 - 11:40

Jeśli nic się nie dzieje,to się nieprzejmuj,zawsze dmucha przez korek i bryzga olej bo tam jest łańcuch.
Odpowiedz

- zdjęcie patrykwarszawa 12 lip 2018 - 23:49

Dokładnie jak ww. Zawsze dmucha i dmuchać będzie. Jak wygląda sytuacja z bagnetem?
Odpowiedz

- zdjęcie darek004 13 lip 2018 - 06:33

Bardzo dziękuję Koledzy za odpowiedzi,nurtuje mnie jeszcze jedno-czemu przez korek dmucha dość mocno a z przewodu odmy {tego co wchodzi do filtra] wydobywa się tylko delikatna para-przewód drożny.Co do bagnetu to tam jest bajka nie leci dosłownie nic,Auto ogólnie w idealnym stanie na liczniku 200000 z czego w kraju od 2015r zrobiło 2000 km :) służy mi tylko na Niedzielne wypady,Natomiast na codzienne dijazdy do pracy mam W 124 2.5Di tam dosłownie z pod korka oraz bagnetu nie dmucha zupełnie nic :)
Odpowiedz

- zdjęcie darek004 13 lip 2018 - 07:05

Zrobiłem kilka fotek jak możecie napiszcie czy może to być realny przebieg :s
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Silnik pracuję idealnie równo cicho most nie wyje,skrzynie przerzuca idealnie i ciągnie od razu,wskazówka licznika nie podskakuje :grinhihi:
Oceńcie proszę -wszystkie opinie nawet te krytyczne mile widziane jak by było potrzeba cykne jeszcze fotki wybranych przez kolegów elementów :|
Odpowiedz
Zablokowany