←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[w124] zaglowki nie skladaja sie pompowani...

Zablokowany

- zdjęcie stiv88 21 lip 2018 - 14:10

Witam od dzisiaj jestem posiadaczem Mercedesa 124. Niestety nie działa mi pompowanie fotela oraz składanie zagłówków. I mam pytanie czy obie te opcje sa jakoś technicznie powiazane? Oprócz tego nie dziala obrotomierz :(
Odpowiedz

- zdjęcie Kosa 03 sie 2018 - 10:13

A regulacja podnoszenia lamp przednich działa?

Na początek trzeba przejrzeć przewody powietrzne, czy są szczelne.

Ewentualnie w momencie regulowania lampami lub po naciśnięciu składania zagłówków słychać czy nie syczy gdzieś, nie pamiętam czy będzie to słychać czy nie. Miałem ten sam problem.

Pod tylną kanapą są elektrozaworki (składania zagłówków). Wtyczka elektryczna i przewody powietrzne, sprawdź czy masz ssanie.

Działanie układu oparte jest na podciśnieiu i działa podczas pracy silnika. O ile dobrze pamiętam, to przewody podciśnieniowe wychodzą z kolektora dolotowego.

Jak już coś rozbierzesz, daj znać na co trafisz.

Pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie Damian85 03 sie 2018 - 12:10

Nie działa Ci obrotomierz i nie działa ABS, mam rację?
Odpowiedz

- zdjęcie august 08 sie 2018 - 20:51

U mnie też nie działają zagłówki.
Dobrałem się do zaworka. Ssanie jest. Zagłówki mogę wciągnąć ustami.
Nie dochodzi sygnał elektryczny do zaworka z przycisku.

Czy ktoś ma schemat lub poratuje opisem jak sprawdzić zaworek? Którędy idzie przewód do przycisku na konsoli? Jakieś złącza po drodze?
Odpowiedz

- zdjęcie Kosa 08 sie 2018 - 21:43

Ja już nie pamiętam. Robiłem to lata temu. Miałem łatwo, ponieważ wyciągnąłem fotele i tapicerkę ze środka. Szybko się wprawiłem i wyciągnąć ją, to nie było dużo zastanawiania się i czasu.
Po przewodzie do przełącznika albo sprawdź czy na przełączniku masz w ogóle niapięcie. Warta sprawdzić czy napięcie jest na wejściach elektrozaworków, bo może zasilanie jest a elektrozaworki padnięte.

Pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie august 08 sie 2018 - 21:55

W kostce zaworka są 3 przewody. Brązowy - masa, czarno żółty - plus po stacyjce.
Jest jeszcze czarno zielony. Na nim nic się nie pojawia, zaworek nie reaguje przy wciskaniu przycisku, ale po wpięciu wtyczki pojawia się tam plus.

Zastanawiam się czy przycisk powinien podawać plus czy masę i jak mogę sprawdzić sam zaworek.
Odpowiedz

- zdjęcie andrzejrz 09 sie 2018 - 06:49

Po prostu omiń zaworek.Poszukaj bo o zagłówkach jest tu bardzo dużo napisane.Po wciśnięciu przycisku za kilka sekund zaworek powinien kliknąć,tzn że odciął pneumatykę.U mnie też nie działają i nie chcą się złożyć nawet przy wciąganiu powietrza...pradopodobnie siłowniki padły ale jeszcze sprawdzę
Odpowiedz

- zdjęcie Kosa 09 sie 2018 - 22:19

Czy jest napięcie na włączniku?
Bedą tam, prawdopodobnie, cztery przewody, dwa od podświetlenia przycisku, jeden plus po stacyjce i jeden do elektrozaworka. Chodzi o ten "jeden plus po stacyjce". Jeśli tak, to dobrze.
Dalej do sprawdzenia ciągłość przewodu od włącznika do elektrozaworka - miernikiem lub wizualnie.
A sprawdzałeś jak kolega wyżej pisał? - do bagażnika i zassać, czy się położą.

Pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie august 09 sie 2018 - 23:13

Kładą się. Zassałem je rurką wychodzącą z zaworka do zagłówków. Pneumatycznie jest wszystko ok. Trzeba rozebrać panel.
Odpowiedz
Zablokowany