←  Modyfikacje,Tuning

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[W201] wymiana fotela kierowcy na fotel od...

Zablokowany

- zdjęcie masap 27 lip 2018 - 08:48

Witam.
Doradzcie mi koledzy. W moim w201 gąbka się wykruszyła, jedna ze sprężyn pękła i do tego są problemy z przesuwaniem fotela. Czy fotel kierowcy z całym suwadłem przykręcanym do podłogi z w124 będzie pasował do moje 201 ? Będę wdzięczny za odpowiedz
Odpowiedz

- zdjęcie Kristoff 27 lip 2018 - 13:55

Wyświetl postUżytkownik masap dnia 27 lipca 2018 - 08:48 napisał

Witam.
Doradzcie mi koledzy. W moim w201 gąbka się wykruszyła, jedna ze sprężyn pękła i do tego są problemy z przesuwaniem fotela. Czy fotel kierowcy z całym suwadłem przykręcanym do podłogi z w124 będzie pasował do moje 201 ? Będę wdzięczny za odpowiedz

Jeśli chodzi o rozstaw szyn/prowadnic w podłodze to bedzie pasować.Nstomiast nijak nie bedzie to pasować wizualnie.Wyjdzie z tego bardzo nieestetyczny ulep.Fotele od w124 i 201 różnią się bardzo wizualnie.Do tego dochodzą różne serie roczników w obu modelach.Kiepski to pomysł.Dlaczego nie poszukasz takiego samego fotela? Oprócz internetu(ogłoszeń sprzedaży) jest na forum kilku kolegów którzy sprzedają auta na części. Trzeba się szerzej zainteresować.Jest wybór.... chyba że jest to czerwone lub zielone wnętrze to może być gorzej.Z obserwacji wiem że wszystkie inne są do dostania.
Jeśli jest to auto z opisu Twojego profilu rocznik 1987 to jest wąska listwa,i z tym nie powinno być większego problemu.Kiedyś w poprzednim aucie na stelaż fotela kierowcy przekładalem fotel pasażera z innego egzemplarza.Jedyną różnicą było pokrętło pochylania oparcia które po zamontowaniu bedzie od strony słupka B.Jednak w niczym to nie przeszkadza a fotel pasażera jest na ogół w lepszym stanie niż kierowcy.Mozesz szukać więc również fotela pasażera.Ale nie rób przeszczepów z innego modelu.
Użytkownik Kristoff edytował ten post 27 lipca 2018 - 14:16
Odpowiedz

- zdjęcie Jacon 10 lip 2019 - 18:02

Skąd masz kolego informację że rozstaw szyn w W201 jest taki sam jak w W124 osobiście mierzyłem i szyny od 190' są węższe niż w W124 o dokładnie 4cm jeśli chodzi o długość to ok mają po 34cm
Odkopałem temat bo sam osobiście szukam elektrycznego fotela do 201nki. I temat zgłębiam na wskroś.
Dlatego twierdzę że nie masz racji i wprowadziłeś kolegę i inne osoby czytające ten temat w błąd.
Odpowiedz
Zablokowany