←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124

»

W124 200e Gaśnie na zimnym, dusi się przy...

Zablokowany

- zdjęcie tofikar 08 lis 2018 - 22:30

Cześć Wszystkim. Jestem świeżym posiadaczek W124 2.0 benzyna 88r. Wcześniej miałem beczkę 2.0d dlatego też moja wiedza o silniku benzynowym jest mocno ograniczona.

Ogólnie stan Kazimierza jest rewelacyjny, wszystko sprawne, nawet klima. Borykam się jednak z jednym problemem. Silnik po odpaleniu na zimnym po kilku sekundach zaczyna nierówno chodzić i gaśnie. Muszę parę razy przegazować aby nie zgasł i potem chodzi już dobrze. Zanim się jednak rozgrzeje, przynajmniej przez pierwszą minutę, ciężo jest ruszyć, potrafi się zadławić i żabkować przy jeżdzie.Sytuacja nie ma miejsca gdy silnik jest ciepły

Zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku pali na dotyk. przyspiesza płynnie, chodzi równo itp. Objaw tylko zaraz po odpaleniu

W weekend będę majstrował w garażu i chciałbym poznać Wasze opinie gdzie mogę szukać usterki.Jakieś sugestie ?(oprócz czyszczenia przepustnicy, sprawdzenia dolotu itp, tyle to sam wiem ;) )
Odpowiedz

- zdjęcie patrykwarszawa 09 lis 2018 - 00:54

Spalanie masz w normie?
Odpowiedz

- zdjęcie carl00s 09 lis 2018 - 06:22

Moja sugestia i opinia jest taka, że całe to forum to jedna duża opinia i sugestia co robić w przypadku takiego problemu. Nie lenimy się, czytamy, używamy opcji szukaj.
Zamykam.
Odpowiedz
Zablokowany