←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[w124CE] M103 problemy po garażowaniu

Zablokowany

- zdjęcie SebastianW124CE 09 lut 2019 - 14:32

Cześć, pierwsza przejażdżka po zimowym garażowaniu (auto tylko kilka razy było odpalane aby pochodziło), dziś wyjechałem na stację benzynową i myjnie, zatankowałem i pojechałem na myjnie przy wyjeździe z myjni zgasł i nie chciał odpalić... kręcił po chwili odpalał ale jak próbowałem ruszyć gasł... w końcu udało mu się ruszyć jakoś doczłapałem się do swojego garażu po drodze zgasł jeszcze 2 razy.
Pacjent w124 coupe 89' m103 3.0 układ zapłonowy beru roczny (oprócz palca i kopułki te mają 3 lata i może tu leży wina). auto przed zimą chodziło fajnie nie miałem z nim problemów.
Trochę pochodził pod domem i jakby lepiej, może musi przepalić ten syf co po zimie się zebrał...nie mam pomysłu.
Odpowiedz

- zdjęcie hadrianus 10 lut 2019 - 05:16

Mnie tak robił jak umyłem silnik i naleciało wody na świece, było tyle ze całe świece były zalane, i mimo ze kable tez mam nowiutkie to iskra skakała. nie odpalał a jak odpalił to kulał, po przejechaniu kilkunastu km zgasiłem, rano odkręcam pokrywę świec a tam do połowy świecy jeszcze wody. Może wiązka zamokła?
Odpowiedz

- zdjęcie Fah 10 lut 2019 - 11:37

No to sprawdzanie po kolei - iskra, paliwo, powietrze... kopułka mogła zawilgotnieć i nie daje iskry, kiedy trzeba. Filtr paliwa mógł się zatkać osadem i nie puszcza wachy. Przepływka mogła stracić drucik i nie daje sygnałów.
Odpowiedz

- zdjęcie Sawyer 11 lut 2019 - 09:59

To kopuła + nieużywanie samochodu. I prawdopodobnie oring pod kopułą.
Odpowiedz
Zablokowany