←  Modyfikacje,Tuning

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

SCG-ATC 722.6 - customowy sterownik do skr...

Zablokowany

- zdjęcie dvjcodec 19 cze 2019 - 13:05

Od dłuższego czasu pracowałem nad własnym sterownikiem do tej skrzyni, który w pełni mógłby zastąpić oryginalny EGS51/52. Tak sięfajnie złożyło, ze zgadałem się z Markusem z Helsinek, który miał już opracowany firmware i szczątkowy zarys elektroniki. Do jego szkicu opracowałem rozbudowaną elektronikę sterującą, która przeszła kilka poprawek i tak narodził się kontroler SCG-ATC 722.6 (Seaside Customs Garage - Automatic Transmission Controller).
Kontroler w pełni zastępuje oryginalny sterownik dając przy tym spore możliwości tuningowe. Do wyboru jest tryb pracy automatycznej jak i manualnej.
Sterownik wyposażony jest między innymi w wyświetlacz pokazujący parametry pracy skrzyni, obroty, aktualny bieg, temperaturę ATF-u jak i kilka z parametrów silnika. Posiada wyjście na obrotomierz jak i wskaźnik prędkości (sygnał przygotowany do wysterowania zegarów z W201 jak i W124). Współpracuje na chwilę obecną z wybierakami starszej generacji (bez CAN-Bus), ale pracujemy nad tym, aby gadał z nowszymi po CAN.
Projekt fajnie się rozwija, w Finlandii jeździ już 10 aut z tym sterownikiem (są to w większości auta z OM606 i superturbo).

Aktualnie przerabiam swoją W210 z OM606 gdzie sterownik będzie siedział. Jak ten "szewc co w dziurawych butach" jak zwykle nie mam czasu na własne realizacje, tylko ciśnienie na robienie aut dla klientów, ale obiecałem sobie, że w wakacje sterownik będzie siedział.
Na chwilę obecną bawiłem się w tuning ECU silnika OM606 i oduczałem go immobilisera i życia bez sygnałów od innych sterowników :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

https://www.youtube....h?v=ic4W46VI-0M
Odpowiedz

- zdjęcie Prze_Cinek 20 cze 2019 - 22:13

Niezły magik jesteś ! szanuje :) może kiedyś się zgłoszę po to żebyś kilka lat wcześniej to wymyślił to może przekonał bym się do automatów , przy okazji cenowo wychodzi taniej niż ofgear za 900euro?
Odpowiedz

- zdjęcie dvjcodec 24 cze 2019 - 19:57

Cenowo połowę tego, a nawet trochę mniej dla forumowiczów ;) Aktualnie pracuję nad uproszczonym sterownikiem, zapakowanym w oryginalną obudowę EGS51/52. Tak aby łatwiej było to podłączyć w autach, w których już taki sterownik istnieje.
Odpowiedz

- zdjęcie dvjcodec 12 lip 2019 - 19:54

Sterownik skrzyni 722.6 do mojego auta zmotany :)
https://www.youtube....h?v=_fWqHewPXc4
Odpowiedz
Zablokowany