←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 (w201, w124, c124, s124, a124)

»

[w124] centralny zamek IrDA

Zablokowany

- zdjęcie stiv88 08 sie 2019 - 22:39

Witam. Wiem że wśród użytkownika są kozaki na temat w124. I mam pytanie właśnie do nich. Kupiłem w124 m111 2.2 kombi niby ma irde ale ona nie działa. Nie działa również centralny zamek (zamykam z kluczyka i nie działa) co za tym idzie pewnie ktoś zrobił jakieś obejście że mogę kluczykiem (oczywiście od strony pasażera otworzyć auto i w drogę. Ale wkurza mnie to i chciałbym założyć centralke taka z allegro aby można było otwierać auto z kluczyka. Jak to teraz ogarnąć?Jest szansa na to że jeżeli podepne centralke z allegro to centralny zacznie działać z pilota który jest dołączony z zestawu bot o będzie jako osobny obwód? Czy raczej marne szanse?
Odpowiedz

- zdjęcie Gerri 10 sie 2019 - 15:47

Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy? Kluczyk jest zasynchronizowany? Sygnał podczerwieni emituje? Drugi kluczyk sprawdzony?

View Poststiv88, on 08 sierpnia 2019 - 22:39, said:

Nie działa również centralny zamek (zamykam z kluczyka i nie działa)
Wkładka w drzwiach pasażera jest zabudowana tylko jako awaryjna możliwość wejścia do samochodu w przypadku uszkodzenia kluczyka lub rozładowania jego baterii. W związku z tym nie ma on połączenia z układem elektrycznym pompki. Otwiera wyłacznie drzwi, w których przekręcamy wkładkę.

View Poststiv88, on 08 sierpnia 2019 - 22:39, said:

wkurza mnie to i chciałbym założyć centralke taka z allegro aby można było otwierać auto z kluczyka.
To znaczy z fabrycznego kluczyka? Marne szanse (jeżeli myślisz o podczerwieni) Jeżeli myślisz o mechanicznym sposobie (czyli o przekręcaniu fabrycznego kluczyka w drzwiach) to też nie za bogaty pomysł - bo siłownik w drzwiach nie ma styku elektrycznego który mógłby podać sygnał do centralki (oryginalnej czy takiej z allegro) Tak więc jedyna możliwość jaka zostaje (jeżeli nie uruchomisz IRD-y) to zamówienie centralki z pilotem i wpięcie jej bezpośrednio do pompki. Tutaj pojawia się problem: musi być kumaty elektryk, bo załączony do centralki schemat (przeznaczony do układów pneumatycznych) w tym przypadku nie zagra. Poza tym weź pod uwagę, że z IRD-ą jest bardzo często skonfigurowany immobilizer rozbrajany i uzbrajany impulsem z oryginalnego pilota. Jak się immobilizer z jakiegoś powodu uzbroi to możesz nie odjechać...
Użytkownik Gerri edytował ten post 10 sierpnia 2019 - 15:48
Odpowiedz

- zdjęcie stiv88 11 sie 2019 - 13:42

Cześć. Tak jak wspomniałem kto chyba odciął ta cała irde i po prostu jej nie mam pompa centralnego działa "naciskam guzik od zamykania wszystkich drzwi na panelu środkowym i wszystkie drzwi się zamykają" i tak myślę czy nie podpiąć tej centralki z allegro właśnie do do tego guzika tyle że dam stały prąd. Bo z tego co zwidze to przycisk działa tylko jak. Uruchomię auto co o tym myślisz?
Odpowiedz

- zdjęcie Gerri 11 sie 2019 - 14:10

Nie wiem za bardzo co tam masz wymodzone. W oryginale to działa tak, że jak zamkniesz auto pilotem oryginalnym, to guzik w środku staje się nieaktywny. Żeby ktoś przez szparę w drzwiach go nie nacisnął kijem i nie otworzył auta.
Odpowiedz

- zdjęcie stiv88 11 sie 2019 - 19:15

U mnie po prostu nie działa IrDA. Hmm z tym guzikiem to dziwne u mnie guzik działa od zamykania wszystkich drzwi tylko o wyłącznie jeżeli odpale auto tak to nie działa. Myślę że zrobię to w ten sposób. Podlacze ta centrale chińska z allegro tak jak jest schematem tyle że zasilanie centralki nie będzie szło z kabla tak jak jest w instrukcji tylko bez pośrednio z akumulatora. Myślę że to będzie działać
Odpowiedz

- zdjęcie Fah 15 sie 2019 - 20:11

No to może najpierw podstawy - wymień baterie w pilocie. W kluczyku znaczy. Potem zaprogramuj pilota. Jeśli dobrze pamiętam - dwa razy "otwierasz" pilotem auto z irdy i w ciągu 20 sekund przekręcasz kluczyk w stacyjce do kontrolek. Sposób tańszy i przyjemniejszy od zakładania centralki od zera.
Odpowiedz
Zablokowany