Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Mercedes na benzynie nie zmienia biegów poprawnie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Kolbi


  • Postów: 21
  • Na forum od: 02 sie 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 12 sierpnia 2019 - 18:46

Witam to mój kolejny temat i z góry przepraszam że w ostatnim czasie nadużywam forum ale jestem świeżym kierowca nie znam się dobrze na samochodach a mam merdesa w201 z silnikiem benzynowym na gaźniku 75kw z automatyczną skrzynią biegów i jest to mój pierwszy samochód i mam kolejny problem a mianowicie samochód jest na gaz i samochód na gazie radzi sobie bez zarzutu, problem jest już przy samym przelaczeniu na benzynę żeby go przełączyć na nią trzeba podkręcić dość sporo rozrusznikiem żeby odpalił to jeszcze mogę zrozumieć (komora w gaźniku musi się napełnić i ogólnie przewody, filtr) ale za żadne skarby nie mogę zrozumieć czemu mercedes na benzynie nie radzi sobie ze zmianą biegów mianowicie gdy jadę dosyć spokojnie jest tak jak powinno być lecz gdy "przycisne" nie potrafi zmienić biegu szarpie go i dopiero odpuszczenie gazu pozwala wrzucić wyższy bieg lecz nie jest to płynna zmiana. Co to może być miał ktoś kiedyś taki przypadek, może regulacja gaźnika jeśli tak to trudno to zrobić laikowi, jeśli trudno to znacie jakiegoś dobrego Pana mechanika od takich silników w Krakowie bądź okolicach, z góry dziękuję za pomoc



#2 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 13 sierpnia 2019 - 08:12

Co do kręcenia na benzynie, to gasisz go na jakim paliwie? Jeśli na gazie, to zrób tak, że po jeździe przełącz na benzynę i dopiero zgaś. I zobacz, czy wtedy odpali normalnie. A co do duszenia, to zobaczyłbym na regulację gaźnika. Może zalewa silnik przy nagłym depnięciu. I tu zależy, jaki masz gaźnik. Jeśli Pierburg, to tu masz filmik: https://youtu.be/iOKQVH_TAZM

#3 Offline   Kolbi


  • Postów: 21
  • Na forum od: 02 sie 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 sierpnia 2019 - 09:18

Auto wyłączam na LPG bo przełączanie na benzynę to też dłuższa procedura po przełączeniu gaśnie i dopiero dłuższe kręcenie(10obrotow) powoduje odpalenie pewnie dlatego że nie ma już paliwa w komorze pływakowej ale nie znam się za bardzo na mechanice :/ ogólnie przełączenie na benzynę powinno być bezproblemowe?

#4 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 13 sierpnia 2019 - 09:45

Właśnie chodzi o to paliwo w komorze pływakowej. Po przełączeniu na gaz, paliwo jest z niej wypalane. Dlatego, jeśli gasisz na gazie, to przy odpalaniu na benzynię, komora musi się napełnić, co chwilę trawa. Przy przełączaniu na benzynę może silnik zgasnąć. Jeśli robisz to w czasie jazdy, to może go dusić, ale w sumie, to zgasnąć całkiem nie powinien. Tak samo, jeśli na postoju zwiększysz obroty i wtedy przyłączysz. Ale z gaźnikiem to tak bywa, że czasem może zgasnąć, tyle, że odpalić powinien w miarę szybko. Jak przełączysz na benzynę na obrotach jałowych, to komora może się nie zdążyć napełnić, stąd problemy. Do tego dochodzi kwestia regulacji gaźnika

Użytkownik Szarik edytował ten post 13 sierpnia 2019 - 09:54


#5 Offline   Kolbi


  • Postów: 21
  • Na forum od: 02 sie 2019
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 sierpnia 2019 - 13:55

Kurcze temat opalania jest mi już dość dobrze znany chodzi mi teraz głównie o temat szarpania duszenia na benzynie

#6 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 13 sierpnia 2019 - 17:17

Zrób taki test. Zablokuj skrzynię na trójce, poczekaj aż wejdzie trójka i depnij gaz. Jeśli zacznie go dusić, lub zredukuje na 2 i też zacznie go dusić, to najpewniej gaźnik do regulacji, bo zalewa silnik. Lub przyczyna jest odwrotna, czyli nie dostaje odpowiednio dużej dawki paliwa.

Użytkownik Szarik edytował ten post 13 sierpnia 2019 - 17:18









Podobne tematy Zwiń