Jump to content




- - - - -

Zawieszenie


6 replies to this topic

#1 Offline   Morterg


  • posts 5
  • Joined 26 Apr 2021
  • Miejscowość: Hajnówka
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Posted 26 April 2021 - 20:27

Postanowiłem wymienić zawieszenie w moim w 124 320e sedan i tak wskoczyły nowe wahacze tył komplet, odmalowałem sanki przy okazji i wskoczyły wszystkie gumy zawieszenia i sanek przód i tył nowe, wymieniłem obsady amorków i amorki na sachsa okazało się ,że sprężyna przednia była pęknięta i wymieniłem sprężyny przednie.
Auto stało przed warsztatem z przodu tak ok. 4 cm od błotnika.
Sprężyny pomierzone i zamówione identyczna jak wyjęte 3 kropki żółte i jedna czerwona, i na dole jedna zielona sama, pomierzona grubość sprężyny i wysokość sprawdzone z win WDBEA32E0SC192971 czy są zgodne i wszystko gra , ustawiłem nowa i starą obok siebie i są identyczne. jest to sprężyna o nr. 124 321 22 04 HH1. 15,3 gr
UWAGA : po zamontowaniu auto wygląda jak terenówka , prześwit pomiędzy kołem , a błotnikiem to już okolice 20 cm wsiada się jak do Vana.
O co chodzi ?? Podkładki pod sprężyny są cienkie i mają ok. 1 cm wiem że sprężyny się zsiądą ale ok. 1-2 cm a nie 10 . Co mam robić???
Po głowie i chodzi myśl że te wszystkie oznaczenia przez lata zmieniły twardość i trzeba dobierać samemu na oko. Nie chcę obcinać sprężyn bo mogą źle się zachowywać później.
PROSZĘ o jakąś podpowiedz. czy ktoś miał taki problem???



#2 Offline   andrzejrz


  • posts 519
  • Joined 30 Dec 2017
  • Miejscowość: Rzewnie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:208D kaczka
  • Trzeci Mercedes:W124 2,5d 1986 rok
  • Inne auto:Mercedes 123 2szt i Garbus

Posted 27 April 2021 - 05:50

Pojeździj trochę powinny się ułożyć.Ogólnie ciężko dobrać sprężyny do W124

#3 Offline   Morterg


  • posts 5
  • Joined 26 Apr 2021
  • Miejscowość: Hajnówka
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Posted 27 April 2021 - 08:45

dzięki dziś zakładam cieńsze 14,7 a nie 15,3 niż vin wymaga zobaczymy co będzie

#4 Offline   SuperBuster11


  • posts 448
  • Joined 04 Mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 27 April 2021 - 10:58

Wyświetl postUżytkownik andrzejrz dnia 27 April 2021 - 05:50 napisał

Pojeździj trochę powinny się ułożyć.Ogólnie ciężko dobrać sprężyny do W124
Ciężko dlatego, że trzeba skorzystać z kalkulatora. Sprężyny dobiera się według wyposażenia samochodu jeśli nie widać już fabrycznych oznaczeń. Inne sprężyny będą w "golasie" inne w średnio wyposażonym a inne w wyposażeniu najbogatszym. Do tego jeszcze wersje silnika bierze się pod uwagę. Jak coś to mam kalkulator do sprężyn wg VIN, to mogę policzyć jakie sprężyny powinny być. A i jeszcze kwestia gum nad sprężynami, też są 4 grubości.

#5 Offline   Morterg


  • posts 5
  • Joined 26 Apr 2021
  • Miejscowość: Hajnówka
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Posted 27 April 2021 - 14:30

sprężyny zostały dobrane wg kalkulatora i są złe, ze względu że posiadam full wypas łącznie z el. fotelami wyszły mi sprężyny 15.3 gr. podkładkę mam ok. 1 cm założoną także coś jest nie tak w tym systemie dobierania przynajmniej w moim aucie. założę 14,7 i wtedy zobaczymy . Wiem już z pewnością że stare oryginalne sprężyny a nowe z tym samym nr i oznaczeniem kropkowym to zupełnie coś innego może być.

#6 Offline   SuperBuster11


  • posts 448
  • Joined 04 Mar 2015
  • Miejscowość: Brzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Posted 27 April 2021 - 16:14

Ja dobierałem do W210 ale brałem takie, żeby obniżyć przód (wersja elegance i classic ma wyższe zawieszenie niż avantgarde) i właściwie to grubość gum się nie zgadzała, bo wziąłem według kalkulatora, a okazało się, że u mnie gumy były jeszcze grubsze - oryginalne z logo MB więc raczej nikt nie wymieniał przede mną.

#7 Offline   Morterg


  • posts 5
  • Joined 26 Apr 2021
  • Miejscowość: Hajnówka
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Posted 29 April 2021 - 10:03

Po wymianie auto stoi ciut niżej jakieś 3 cm i są miększe , dla mnie pasuje. mam wyżej i miękko , na wszelki wypadek zostawiłem te mocne sprężyny żeby nie zsiadły się te co mam założone po np 2 latach. powinny być sprężyny gr. 14,4 a nie jak podaje kalkulator 15,3 mm, ale co będzie po czasie zobaczymy. Dzięki za wszelkie porady wszystkim !!!!!!!








Podobne tematy Zwiń