←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124

»

[w201] Wycieraczka się zacina

- zdjęcie matrix_44 18 gru 2008 - 20:31

Mam następujące pytanka. Co moze byc przyczyną tego ze wycieraczka w pewnych miejscach zachowuje sie tak jak by coś stawiało opór (choć go nie ma) pióro załozyłem nowe i i tak nic :!: . Zwalnia zawsze w tych samych miejscach. Kolejne pytanko to jak ustawić aby wycieraczka zatrzymywała sie po stronie kierowcy a nie pasażera?
Odpowiedz

- zdjęcie KiDZiOR 18 gru 2008 - 20:47

Heh Właśnie używałem wyszukaj "wycieraczka"
Moja chodzi niepłynnie Im większa prędkość tym potrafi nawet stanąć na moment
Myślicie że to wina samego silniczka czy może coś w mechanizmie?
Odpowiedz

Gość__ 18 gru 2008 - 21:08

O takich problemach dyskutowaliśmy na forum, trzeba poszukać.
Wycieraczka najczęściej blokuje się na tłoku który odpowiada za jej pracę w pionie (góra-dół).
Należy ściągnąć plastikową nakładkę, włączyć wycieraczkę i jak będzie w pozycji "góra" wyłączyć zapłon, wtedy zatrzyma się w dogodnym dla nas miejscu.
Następnie tłok trzeba przesmarować.

Autora wątku proszę o zapoznanie się z zasadami zakładania tematów (tytułowanie).
Pzdr.
Odpowiedz

- zdjęcie matrix_44 18 gru 2008 - 21:22

Pomogło. Prosze o zamkniecie postu. Wielkie dzieki :!:
Odpowiedz

- zdjęcie dan124 18 gru 2008 - 21:27

sprawdź też bezpieczniki

u mnie czasem też się blokuje

i pomaga poruszanie bezpiecznikiem
Odpowiedz

Gość__ 18 gru 2008 - 21:32

dan124 napisał:

pomaga poruszanie bezpiecznikiem

Łatwiej jest go po prostu wymienić lub oczyścić papierkiem.
Odpowiedz

- zdjęcie matrix_44 18 gru 2008 - 21:38

Może napiszecie który to bezpiecznik lub ktos wrzuci fote z zaznaczeniem który to?
Odpowiedz

Gość__ 18 gru 2008 - 21:44

NR 2 AMP 16
Wycieraczka, pompka spryskiwaczy, sygnalizacja swiatlami, przekaznik wycieraczek reflektorow zacisk 86*,przekaznik 1 w obwodzie wyposazenia dodatkowego zacisk 86*, przekaznik podnosnika szyby zacisk 86*
Odpowiedz

- zdjęcie goodluk 19 gru 2008 - 10:09

Skorzystam z okazji odświeżenia tematu i zapytam o inny problem z wycieraczką.

U mnie po stronie kierowcy jest moment w którym pióro (zaznaczam iż mam założoną nową wycieraczkę bosch do w201 standardową ze stelarzem) nie dokładnie ściera szybę zarówno podczas ruchu w jedna jak i w drugą stronę.

Sama praca wycieraczki nie budzi zastrzeżeń, ja sam obstawiam już zużytą sprężynę która dociska ramie wycieraczki.

Bardzo proszę o zweryfikowanie mojej teorii oraz o poradę jak rozwiązać problem.

P.S.

Przez cały okres eksploatacji miałem jeden przypadek w którym po wytarciu szyby wycieraczka zatrzymała się o około 15 cm za wysoko na szybie jednak włączenie i wyłączenie sprawiło powrót do standardowej pozycji.
Odpowiedz

- zdjęcie KiDZiOR 19 gru 2008 - 15:09

W moim przypadku (post nr2) WD40 załatwił sprawę Całość zajęło mi z 2 min :/
Odpowiedz