Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Uszkodzona stacyjka?



17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   qba_doe


  • Postów: 27
  • Na forum od: 30 cze 2007
  • Miejscowość: Tymczzasowo UK

Napisano 29 lipca 2007 - 21:13

Czy stacyjka moze byc powodem nie uruchamiania sie auta?
Poczatkowo myslalem, ze to kable i swiece, zostaly wymienione, ustawiony zaplon i nic.
Nie bylo slychac tez pracujacej pompy paliwowej, ktos mi poradzil, zeby zrobic jakies obejscie, [+] z cewki do [+] na pompie paliwa, auto odpala, ale neistety juz nie zgasnie. Czy powodem tego moze byc stacyjka?



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 29 lipca 2007 - 21:56

qba_doe napisał:

Czy powodem tego moze byc stacyjka?

Może nie cała stacyjka jest powodem Twoich problemów, ale jej wkład lub element który łączy stacyjkę z kostką.

#3 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 lipca 2007 - 06:33

Nie odpala tzn. co ?? Chechłasz, chechłasz i nic ?? czy w ogóle nie kręci po obróceniu kluczyka ?? Jak nie kręci, to cokolwiek pojawia się na tablicy ??
Oczekujesz odpowiedzi, to jak najdokładniej podaj okoliczności usterki...

#4 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 listopada 2008 - 18:13

jjanicki, kolego wiem że temat był jużdawno omawiany, ale Ja mam troszkę inny problem...
Mianowicie przekręcam stacyjkę kontrolki się zapalają, pompa paliwa pracuje ale NIE STARTUJE :hmm:( Stało się to z chwili na chwilę bo zapaliłem auto, zgasiłem i już nie chciało zapalić. Czy jest gdzieś jakiś przekaźnik? stacyjka > ??? > rozrusznik?

Mam alarm i przekaźnik zapłonu ale one są OK! Nawet wypiąłem go, zmostkowałem i dalej NIC...

Na krótko pali więc rozrusznik OK.
Dodam że nie dochodzi prąd do rozrusznika na kabel od STARTU, nie wiem jak sprawdzićczy wychodzi ze stacyjki?

W124 200E (benzyna) 1991rok

#5 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 11 listopada 2008 - 18:18

znajdź schemat instalacji do swojego modelu i poszukaj potencjalnego słabego ogniwa w obwodzie np. złączka bezpiecznik itd

#6 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 września 2009 - 15:34

MAGNUM-DXi12 napisał:

Mianowicie przekręcam stacyjkę kontrolki się zapalają, pompa paliwa pracuje ale NIE STARTUJE

U mnie zaczyna się podobny problem bo muszę przekręcać kluczyk prawie do oporu w prawo i dopiero wtedy idzie prąd do rozrusznika... Słyszałem że jest jakaś kostka przy stacyjce za to odpowiedzialna ale nic więcej nie wiem, czy któryś z was miał podobnyt problem?

#7 Offline   robertzpoznania


  • Postów: 109
  • Na forum od: 25 lut 2009
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 19 września 2009 - 17:46

qba_doe napisał:

Czy stacyjka moze byc powodem nie uruchamiania sie auta?

oczywiscie ze tak, u mnie tak było w c-klasie diesel
była uszkodzona kostka stacyjki,

markusso77 napisał:

Słyszałem że jest jakaś kostka przy stacyjce za to odpowiedzialna ale nic więcej nie wiem, czy któryś z was miał podobnyt problem?

jest , i to co jest u ciebie wskazuje własnie na to, u mnie w c-klasie psuło sie podobnie tzn musiałem na maksa przekrecac lub odpalac na 2 -3 razy,az pewnego dnia padło na amen
u mnie powodem była kostka stacyjki,pamietaj takze ze do beny i do diesla jest inna

#8 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 19 września 2009 - 17:56

robertzpoznania napisał:

pamietaj takze ze do beny i do diesla jest inna

N I E P R A W D A
Jest niewielki procent przypadków silników benzynowych, które mają podgrzewanie kolektora ssącego - wtedy kostka ma osiem nóżek. Reszta ma na siedem, i ten silnik z podgrzewaczem też będzie spokojnie hulał na siedmionóżkowej.
Jeżeli chodzi o uszkodzenie, to może być również złamana płetwa-bolec przenosząca ruch kluczyka na kostkę. Po prostu wkład stacyjki jest w pewnym oddaleniu od kostki i ruch obrotowy pomiędzy nimi przenosi taki aluminiowy bolec z wypustkami. Jak te wypustki przy wejściu na kostkę się połamią - to efekt jest mniej więcej taki, jak opisany. Po wyjęciu kostki jest to uszkodzenie widoczne.

#9 Offline   hcZybi


  • Postów: 37
  • Na forum od: 22 mar 2009
  • Miejscowość: Bytów

Napisano 20 września 2009 - 18:11

Jeżeli chcesz wyciągnąć stacyjke ( wkładkę ) po prostu wsadź kluczyk do stacyjki i obródź do momentu gdy dwa punkty na blaszce osłaniającej wkładkę "współgrają się" z punktami na obudowie stacyjki ( pisze może trochę nie zrozumiało ale gdy na to spojrzysz bedziesz wiedział o co chodzi :hmm: )! Włóż w te miejsca ( dwa otwory) odpowiednie np gwoździki, złap za kluczyk, pociągnij do siebie i stacyjka jest na wierzchu! i bedzisz miał wszystko na dłoni! ... Ale jeśli nie wiesz jakie elementy są zużyte lepiej do tego nie podchodz, a poproś o pomoc fachowca! ... Miałem podobny problem (czasem po przekręceniu jakby nie zaskakiwała do końca, było trzeba do samego końca mocno przekręcać itp) ale to olałem z początku, a z czasem nawet mi się zablokowała na amen i wtedy był już rebus, szukanie i płakanie! :pad: ... Dobry fachowiec, który zna problem nie powinien skasować więcej niż 50 zł! jeżeli dobrze pamiętam! ... a co do kostki to by było ją trzeba jak najwcześniej wymienić!!!
Pozdrawiam

#10 Offline   MarcinKielce


  • Postów: 2
  • Na forum od: 21 wrz 2009
  • Miejscowość: Kielce

Napisano 21 września 2009 - 16:26

Witam jestem świeżak i to przez mega Ś i na forum i jeśli chodzi o Mercusia :) .
Ja mam nieco inny problem ze stacyjką, nie mogę zgasić swojego 2.0D
Jak na krótko złącze wężyki razem gaśnie jak podłączam je do stacyjki nie.
Wężyki nowe "ciasne" nie wierzę że ciągnie lewe powietrze.
Może to być po prostu uszkodzona stacyjka?
Jakaś nieszczelność jej czy co?



(nie potępiajcie mnie jeśli już gdzieś to było) :):):D








Podobne tematy Zwiń