Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Spryskiwacz przedniej szyby - naprawa dysz


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 21 grudnia 2009 - 23:03

Witam, czytalem tematy dotyczace spryskiwaczy ale niestety nie dowiedziałem się, czy możliwa jest regeneracja/naprawa końcówki spryskiwacza. Otóż problem polega na tym, ze z lewej strony leci z jednej dziurki normalnie, z drugiej słabo, za to z prawej strony nie leci prawie w cale, ledwo ledwo z prawej dziurki. Poza tym z prawego spryskiwacza plyn leci po masce.... Pewnie dlatego, ze ciśnienie jest zbyt male, zeby doleciał do szyby, i tylko sie sączy, przez to plama na masce od płynu po uzyciu spryskiwacza. Sprawdzałem przewody z płynem, sa ok, płyn nie ucieka pod maską. Nalałem strzykawka i igłą odkamieniacza do spryskiwacza, pomogło dosłownie na 10 użyć sprywkiwacza, potem to samo.
Pomyslałem ze kupie inny spryskiwacz na szrocie, moze bedzie mniej zdezelowany niż moj, kupiłem. Chciałem zmienic, odbezpieczam ten plastik pod maska, a tu niespodzianka! Ten ktory kupiłem ma 2 przewody od podgrzewania, a ten ktory ja mam, ma 3.... :star: i ZONK! Poza tym ten kupiony ze szrotu ma dlugosc około 10cm z kablami, i na końcu kabli kostki to podpięcia. Za to kable od tego w aucie sa długie, i ida pod cala maska (nie ma wpiecia na kostki po 10 cm jak w tamtym). Teraz moje dwa pytania:
1. Czy da sie naprawic te spryskiwacze, jeśli tak w jaki sposób? Może ktoś juz to przerabiał, albo wie i ma dobry patent.
2. Czy ten trzeci, chudy kablel jest od podgrzewania przewodu z płynem? (bo z niego wychodzi) wiec tak sie domyslam.....



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 grudnia 2009 - 08:53

spokoemil, ja sprawdzilbym po kolei:

1. Pompke - jakie podaje cisnienie (moze byc zatarta juz, zwlaszcza jesli ktos wczesniej lal do zbiorniczka wode),
2. Przewody - czy nie sa pozaginane, pozalamywane i jak z ich przepustowoscia,
3. Trojnik z zaworkiem zwrotnym czy jest drozny i czy on w ogole jest,
4. Na koncu dopiero dysze spryskiwaczy "pod lupe".

Jesli jestes na 100% przekonany, ze sa zakamienione mozesz je cale wsadzic do naczynia z goracym octem na jakies 30min (troche smierdzi :ok: ), ale odkamienia bardzo dobrze. Jak juz operacja dobiegnie konca porzadnie plukasz w wodzie i przedmuchujesz pompka rowerowa :mrgreen:

P.S. Nie polecam "grzebania" w otworkach szpilkami, iglami, drucikami itp. Mozna latwo rozkalibrowac otworek. Lepiej przeprowadzic ponownie proces czyszczenia - niech chemia dziala :pad:

#3 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:15

spokoemil, jak wyjmiesz te plastikowe dysze to wystarczy ,że dmuchniesz ustami i już będziesz wiedział ,czy zapchane ,ale wydaje mi się że może gdzieś przymarzł płyn i stąd słabe cisnienie ,( może pompka siada :mrgreen: ) a jeśli płyn rozlewa się po masce to uszkodzona,pęknięta jest dysza ja u siebie w tamtym roku skleiłem na super glu, ale teraz troche przymarzł płyn kilka prób spryskania szyb i sie rozczelniło tak jak u ciebie ,sprawdzałem w tej nasze wyszukiwarce ASO 40ZŁ,
nr.orginałów :
000 860 00 62
000 860 02 62
000 860 08 62
107 860 00 62
a z kablami to niewiem .

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 10:15 ]
spokoemil, troche pomieszałem nr.powyżej to zawór spryskiwacza.

12486006477126 ten nr .to dysza w naszej wyszukiwarce 57zł.

#4 Offline   spokoemil


  • Postów: 356
  • Na forum od: 09 kwi 2009
  • Miejscowość: Malbork
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Passat B4, Skoda Octavia III

Napisano 22 grudnia 2009 - 13:06

Tz powiem tak, pompke zmieniałem, bo moja w oogle przestała działać, kupiłem używke od znajomego bo miał całego 124 na częsci. Nie wiem w jaki sposób sprawdzic, czy pompka wytwarza dobre ciśnienie.... Wystarczy na oko, czy jest jakis sposób? A trójnik z zaworkiem zwrotnym? Nie słyszałem o tym, czy mógłbyś powiedzieć mi gdzie to się znajduje? Jak wyglada i jak to sprawdzić? Przepraszam, że sie tak dopytuje, ale dopiero się ucze, a im wiecej sie dowiem, tym chyba lepiej :hahaha: dzięki Charlie9 za obszerną odpowiedz :poklon: i melfio1 za nr katalogowy cześci, jesli ogledziny i ocet nie pomogą zostaje tylko kupno nowej dyszy.

#5 Offline   Majo


  • Postów: 438
  • Na forum od: 09 lip 2009
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S210 220CDI 99r
  • Trzeci Mercedes:W211 200CDI 02r
  • Inne auto:VW T4 Multivan

Napisano 23 grudnia 2009 - 00:32

Trójnik znajduje się po lewej stronie maski patrząc na nią od przodu. A dysze kupione na szrocie nie pasują, bo ktos kto Ci je sprzedał nie zapytał jakiego typu masz dysze. Są dłaśnie te dwa, które obecnie posiadasz. Wymień końcówki na nowe i tyle. Mnie tez to czeka, bo lewa dysza zapchana i leje tylko z prawej.

#6 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 grudnia 2009 - 08:14

Podepnę się pod temat ze swoim pytaniem: czy w plastikowej nakrętce pojemnika płynu spryskiwacza powinna być uszczelka? Pytam bo po uzupełnieniu płynem pojemnika spryskiwacza na full wychlapuje/wycieka mi część płynu podczas jazdy właśnie przez tą nakrętkę/dekiel...

#7 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 23 grudnia 2009 - 08:24

markusso77, chyba nie bynajmiej nigdy nie widziałem

#8 Offline   markusso77


  • Postów: 942
  • Na forum od: 06 lip 2007
  • Miejscowość: GRCHW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 grudnia 2009 - 08:27

melfio1 napisał:

chyba nie bynajmiej nigdy nie widziałem

Właśnie też mi tak się wydaje że raczej nie wygląda na to żeby była montowana ale wolałem zapytać bo już piany dostaję że nie mogę wlać na maksa bo cały zbiorniczek zaraz jest upaprany płynem.

#9 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 23 grudnia 2009 - 10:43

dziwne. u mnie ten "kapsel" jest tak szczelny i ciasno założony że 2 rękoma go muszę ściągać (albo podważać śrubokrętem) :star:

#10 Offline   goodluk


  • Postów: 97
  • Na forum od: 12 paź 2007
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 23 grudnia 2009 - 10:49

Po zakupie mojego autka również nie działał prawy spryskiwacz. Rozrobiłem w mocnym stężeniu kwasek cytrynowy przez strzykawkę z igłą zapodałem do dysz. Odczekałem kilka minut i tak jeszcze 3 razy.
Po całej operacji spryski działają do dziś.








Podobne tematy Zwiń