Skocz do zawartości




- - - - -

w201 m102 ASB odpowietrzanie sprzęgła


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   aleksanderee


  • Postów: 10
  • Na forum od: 17 lis 2009
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 31 stycznia 2010 - 15:31

Witam! Proszę o dokładną informację gdzie i jak odpowietrzyć sprzęgło w 190 1,8e z asb. Proszę też o info w którym miejscu dolewa się olej do skrzyni biegów i jaki to ma być olej.
Czy skrzynia biegów posiada wskaźnik bagnetowy poziomu oleju?
Szukałem odpowiedzi na forum ale na nic się nie natknąłem. Będę wdzięczny za zdjęcia i objaśnienia.
Proszę o te info bo zauważyłem wyciek oleju ze skrzyni (cała jest upaprana od spodu) i auto zmienia biegi przy bardzo wysokich obrotach (kick down jest ok i skrzynia też jest dobrze wyregulowana) poza tym jak auto stoi i wrzucam D z P to bardzo spadają obroty a w przypadku R z P jeszcze bardziej i efektem tego jest np to że podczas hamowania przednie koła się blokują a tylne cały czas jadą.



#2 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 31 stycznia 2010 - 15:47

aleksanderee napisał:

Proszę o dokładną informację gdzie i jak odpowietrzyć sprzęgło w 190 1,8e z asb

w Automatycznej Skrzyni Biegów nie ma sprzęgła :jump:

#3 Offline   aleksanderee


  • Postów: 10
  • Na forum od: 17 lis 2009
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 31 stycznia 2010 - 15:53

Bialy napisał:
w Automatycznej Skrzyni Biegów nie ma sprzęgła

to, że nie ma pedału to nie znaczy, że nie ma sprzęgła. sprzęgło jest w pedale hamulca! :D ;)

auto bez sprzęgła :jump:

#4 Offline   radoslaw.dera


  • Postów: 58
  • Na forum od: 11 cze 2009
  • Miejscowość: Leszno

Napisano 31 stycznia 2010 - 16:17

W pedale hamulca nie ma sprzęgła :mrgreen: a to, że auto nie gaśnie na biegu, z wciśniętym hamulcem, to zasługa sprzęgła hydrokinetycznego, które z hamulcem nie ma zbyt wiele wspólnego ;-) Wskaźnik bagnetowy jest przy ścianie kabiny, po lewej stronie stojąc przed autem, ma czerwony kapturek, na pewno zauważysz. Poziom sprawdzasz na rozgrzanej skrzyni, pracującym silniku, w pozycji P, po dwóch minutach postoju. Nic mi nie wiadomo o odpowietrzaniu sprzęgła więc niech ktoś inny się wypowie, natomiast spadek obrotów przy zmianie biegu (na postoju) może być spowodowany złym ustawieniem zapłonu, przynajmniej u mnie to było powodem, ale mam diesla.

Aha, olej można dolać przez rurkę, w której siedzi bagnet.

#5 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 31 stycznia 2010 - 18:05

radoslaw.dera napisał:

to, że auto nie gaśnie na biegu, z wciśniętym hamulcem, to zasługa sprzęgła hydrokinetycznego, które z hamulcem nie ma zbyt wiele wspólnego

nie jest to sprzęgło a przekładnia hydrokinetyczna. aleksanderee, zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać to sie doedukuj. Resztę kwestii wyjaśnił kolegaradoslaw.dera :jump:

#6 Offline   radoslaw.dera


  • Postów: 58
  • Na forum od: 11 cze 2009
  • Miejscowość: Leszno

Napisano 31 stycznia 2010 - 18:18

A, dzięki :jump: trochę się zamyśliłem o tym sprzęgle w pedale hamulca i się walnąłem ;-) Teraz jeszcze coś zauważyłem, temat oleju do skrzyni znajdź w jakimś wątku o olejach, ostatnio gdzieś na forum czytałem o ATF, więc jest na 100%. Fabrycznie był ATF Dextron II, ja jeżdżę na Dextronie III, taki mi zalali w serwisie skrzyń i jest ok, ogólnie nikt tego jakoś specjalnie nie poleca ale i nie odradza.

#7 Offline   aleksanderee


  • Postów: 10
  • Na forum od: 17 lis 2009
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 31 stycznia 2010 - 22:44

Rozumiem swój błąd i przepraszam Białego ale patrząc prawdzie w oczy czy zwykłe czy hydrokinetyczne, sprzęgło jest w ASB i uruchamiamy (oprócz skrzyni która robi to sama) je wciskając pedał hamulca a jak sama nazwa wskazuje w sprzęgle tym jest ciecz a gdy pojawi się tam powietrze otrzymamy niepowołane działanie tego sprzęgła stąd moje pytanie o odpowietrzenie. Tak ja wnioskuję. Dziękuję tym co doradzili i mam pytanie o dolewanie oleju bo kolega radoslaw.dera napisał, że można olej dolać przez tunel bagnetu ale wyczytałem gdzieś, że poziom oleju nie może być ani za wysoki ani za niski a dolewając tą droga nie kontrolujemy ilości. Podobno wlew jest gdzieś z boku skrzyni jednak nie mam możliwości położenia się pod autem i sprawdzenia tego bo samochód stoi pod chmurą a są póki co silne mrozy. A propo spadku obrotów wydaje mi się, że jest to związane z nieodpowietrzeniem owego sprzęgła (o ile jest to możliwe) albo układu hamulcowego i w momencie wrzucenia biegu sprzęgło mówi do auta jedź a hamulce stój (brak synchronizacji)
Miał ktoś podobny przypadek?

#8 Offline   rogal


  • Postów: 47
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Napisano 31 stycznia 2010 - 22:51

wlew jest w komorze silnika. poprostu dolewasz powolutku i co chwila sprawdzasz
no a jeśli Ci koła tylne przy chamowaniu sie kręcą to chyba coś nie tak ukł.ham. ;)
a u mnie jak silnik mówi jedź a hamulce stój to żadnego spadku obrotów nie obserwuje... i tak chyba być powinno. ale o żadnej synchronizacji nie słyszałem :roll:

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 31 stycznia 2010 - 23:12

aleksanderee, drogi kolego. Weź się za robotę i poczytaj forum. Unikniesz pisania farmazonów.
Zwracam Ci też uwagę na zasady zakładania nowych wątków.
Zamykam.








Podobne tematy Zwiń