Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Stacyjka zablokowana. Pilne.


15 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 09 lutego 2010 - 12:33

kuboxxx,
Mnie roxa wystraszył w tamtym roku bo też miałem już takie blokady, i dobrze że go posłuchałem bo po wymianie zapomniałem o problemie, a mógłby być spory np. na wakacjach. Polecam wymieniać przy takich objawach



#12 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 lutego 2010 - 12:51

MaczuS napisał:

Wyjmuje kluczyk i słyszę pstyk ze stacyjki. (nigdy wcześniej nie słyszałem tego dzwieku w tym aucie, u brata czy w moim drugim aucie jest on zawsze gdy się wyjmuje kluczyk a w tym go nie było)
U mnie było podobnie -była jak wygłuszona, a do tego na mrozie słyszałem ciche "wziuuut"i czułem leciutki opór gdy szczyt koła kierowniczego(koła na wprost) przechodził przez ok. 10tą -11tą.
Napakowałem WD-40, pogoniłem je kompresorem w stacyjce, pobełtałem kluczykiem, wydmuchałem powietrzem ile dałem radę WD-40, a potem wpakowałem Militeca-1(sprawdzony do smarowania np. anteny, szyberdachu, osi, zamków itp. itd). Znowu kompresor i....
....Ty mi przypomniałeś, ze miałem kiedyś problem ze stacyjką. "Klaska" jak nowa niemal, zero zacięć, czy ocierania nawet przy -27*C, kiedy niektóre oleje i większość smarów potrafi stężeć :admin: . Koledze powiedziałem, że wymieniłem i stwierdził "od razu różnice czuć". Pośmiałem się potem z jego winy.
Ale niekoniecznie Ty masz taki fart -spróbować czyszczenia możesz, lecz w razie wątpliwości wymiana...Bo problem stacyjka potrafi zrobić i to niemały.

#13 Offline   Gerri


  • Postów: 2 644
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 10 lutego 2010 - 01:10

USUNIETO - zbyt szczegolowy opis

#14 Offline   7scorpion7


  • Postów: 59
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Koszalin

Napisano 10 lutego 2010 - 10:45

Aha Porada klucznika:

BROŃ BOŻE ZADNYCH WD40 ITP DO ZAMKÓW..... WD40 I TYM PODOBNE SPECYFIKI WYPŁUKUJA SMAR Z ZAMKÓW I SZYBCIEJ SIE ZUZYWAJA I ZACINAJA....

#15 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 lutego 2010 - 18:15

7scorpion7 napisał:

BROŃ BOŻE ZADNYCH WD40 ITP DO ZAMKÓW..... WD40 I TYM PODOBNE SPECYFIKI WYPŁUKUJA SMAR Z ZAMKÓW I SZYBCIEJ SIE ZUZYWAJA I ZACINAJA...

Masz rację -więc niech w zamkach siedzi brud i syf naniesiony przez lata kluczykiem(w tym pył utarty) plus kurz i ewentualne resztki smaru(dopakowanego przez poprzednich właścicieli), który mając dwadzieścia lat potrafi się zestalić nawet :/ . A zresztą wiele zamków w starych autach jest wyłącznie błotem smarowanych...
A jak zamek unieruchamia Ci auto pod sklepem, czy gdzieś na parkingu wzywamy ślusarza -niech sobie chłop zarobi, a WD-40, nafta, czy co tam mamy w bagażniku niech sobie leżą. W końcu służą do niczego :-P
Zamki na zimę zawsze zapuszczam jakimś środkiem. Sąsiad mi odradzał... Jak było "szroniasto" i kluczyka nie mógł wbić w zamek to zgadnij, gdzie mu doradziłem go wsadzić celem rozgrzania :E

Odkąd jeżdżę autami(coś koło 20 lat) zamki najpierw czyściłem, płukałem, przedmuchiwałem, a następnie lekko(lekko! A nie wiadro smaru, zresztą smarem rzadko) smarowałem -bo jak każesz im na sucho pracować...robi tak ktoś? I żeby mnie pogięło jak choć jeden zamek musiałem wymienić ;-) . Bo stara prawda znana każdemu, kto mechaniki się dotknął -czasem wystarczy...wyczyścić i działa :P A jak jeszcze posmarujesz lekko.... :/

#16 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2010 - 18:26

Panowie, z uwagi na fakt zbyt dokladnego opisu dzialania jestem zmuszony do zamkniecia tematu i usuniecia zbyt szczegolowych opisow. Porady prosze kierowac na PW do autora watku.








Podobne tematy Zwiń