Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Rozładowywanie akumulatora


89 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   artwbo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 08 lut 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 11:46

Witajcie,

mam problem z rozładowywaniem akumulatora.
Poczytałem FAQ'a, poszukałem na forum i znalazłem wiele wskazówek. Niestety jak na razie nie pomogło.
Krótkie podsumowanie co do tej pory zrobiłem.
Wymieniłem akumulator na nowy (poprzedni miał 5 lat i myślałem, że zima go wykończyła)
Sprawdziłem ładowanie (kontrolka nie świeci), napięcie przy uruchomionym silniku powyżej 14V.
Przy wyłączonej stacyjce płynie prąd od 1,4A do 800mA. Wyciągałem po kolei wszystkie bezpieczniki (standardowe pod pokrywką) + dwa w okolicy akumulatora (wkładane bezpośrednio w przekaźniki).
Wyciągałem wtyczki z modułów przy akumulatorze. Cały czas taki sam pobór prądu!

Zauważyłem, że przy podłączaniu akumulatora jest "klik" przekaźnika (z tyłu ESD) lekki syk powietrza w okolicach silnika i lekkie kliknięcie (również w okolicach silnika). W początkowej fazie pobór prądu rzędu 8-5A po 2-3s spada do 1,4 - 0,8A. Oczywiście wszystko przy wyłączonej stacyjce.
Jeszcze jedna rzecz, która być może będzie wskazówką. Od momentu kiedy zauważyłem problemy prądowe jest też lekki problem z rozruchem. Tak jak by nie działało "ssanie". Dopiero po delikatnym dodaniu gazu łatwiej zapala. Może to tylko zbieg okoliczności.

Liczę na Wasze bogate doświadczenie i dalsze wskazówki :star:

Pozdrawiam
Artur



#2 Offline   bubel1


  • Postów: 89
  • Na forum od: 27 paź 2009
  • Miejscowość: GRUPA CHRZANOWSKA

Napisano 09 lutego 2010 - 11:56

a w jaki sposób masz podłączone radio w MB?
bo jeśli nie przez stacyjkę to podobno takie radio
może zeżreć więcej prądu niż zwykłe pozostawienie :star: na włączonych postojówkach :mlot:

#3 Offline   artwbo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 08 lut 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 12:06

Radio jest fabryczne. Podłączone przez stacyjkę

#4 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 09 lutego 2010 - 12:06

Ja bym obstawiał że masz gdzieś zwarcie spowodowane wilgocią. Za tym przemawia lekkie zduszenie przy próbie odpalenia. Przejrzyj lampy, kierunkowskazy, instalacje w drzwiach, na podłodze i gdzie się tylko da, w miejscach możliwych do zawilgocenia. Może gdzieś styki nawet zaśniedziały od wilgoci i powstały osad powoduje przebicie.

#5 Offline   artwbo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 08 lut 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 12:10

Jest to jakieś rozwiązanie, ale wydaje mi się, że przy wyciągniętym bezpieczniku nawet jeśli jest śniedź, przebicie, zwarcie, itd. prąd nie powinien płynąć. Wszystkie odbiorniki są podłączone przez zabezpieczenia. Może nie dotarłem do wszystkich bezpieczników. Gdzie ewentualnie są jeszcze jakieś standardowe zabezpieczenia?

#6 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 09 lutego 2010 - 12:12

A wtyczkę od ECU sprawdzałeś? Nie wiem czy w benzynie można ją bezkarnie wyjąć ale od czegoś trzeba zacząć skoro podstawy przejrzałeś

#7 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 lutego 2010 - 12:13

A posiadasz alarm? Często to on jest winnym takich zachowań.

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 lutego 2010 - 12:21

Koledze w E-klasse prąd kradła lampka bagażnika(w innych markach, zwłaszcza hatchback dość częste). Miał ubytek tworzywa w miejscu o które opiera się bolec krańcówki wyłączającej to światło. Nie wiem, czy tam zaślepki nie ma jakiejś :hmm: . Nie pamiętam. Warto sprawdzić. Z lampką w bagażniku to nieco jak w kawale z blondynkami i lodówką :admin:

#9 Offline   artwbo


  • Postów: 22
  • Na forum od: 08 lut 2010
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 09 lutego 2010 - 12:33

Alarm posiadam i faktycznie ma gdzieś ukryty swój bezpiecznik.
Sorry za lamerstwo :admin: co to jest ECU (głowny moduł sterujący ten przy aku? )

#10 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 lutego 2010 - 12:42

Taaak -Electronic Control Unit. W MB jest ona umieszczona za osłoną między akumulatorem, a podszybiem. Znajdziesz tam też zazwyczaj komputerek od ABSu.








Podobne tematy Zwiń