Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Poszukiwania - mobile.de, autoscout.ch, ebay


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 14 lutego 2010 - 20:30

Macieju CLK napisał:

Po bardzo ciekawym wykladnie EssiRS-a widze ze jednak mit wkolo 5 litrowego silnika i ogolnie SL na zawsze sie sprawdza w praktyce koszty przedstawione we wpisie nie zbyt duze tu w Niemczech za byle pierdole placi sie 100 euro

Spalanie wychodzi ze jest bardzo podobne co w 3 litrowych silnikach a V8 to V8 bajeczny silnik,a co do ceny to jest kolejna sprawa ile trzeba by wydac za dosc dobra sztuke,bardzo podoba mi sie http://szort.pl/TA sztuka jest ze szwajcarji no i wyglada na zadbana ale ja nie potrafie ocenic co jest orginbalne w niej a co nie wiec w tym przypadku zdaje sie na was

tu pozwolilem sobie wam pokazac kilka aut dodatkowo
Numer 1 http://szort.pl/re8xw
Numer 2 http://szort.pl/mxzai wyglada na troche zaniedbanego ale pozory czasem myla

Ocene tych pojazdow zostawaiam wam

Pozdrawiam

Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek tak by nie "zaśmiecać" poprzedniego ;-) W tym wątku możemy omawiać wszystkie egzemplarze dostępne na mobile.de, autoscout.ch i innych zagranicznych portalach.

http://szort.pl/TA

Dołączona grafika

Generalnie ciężko będzie dobrze ocenić samochody po tak słabych zdjęciach.
Ten konkretny egzemplarz ma niebieskie skórzane wstawki w fotelach. Nie znam edycji w której takie fotele wychodziłyby seryjnie z fabryki. Do tego widać, że fotel kierowcy był rozbierany.
Oprócz tego rzuciły mi się w oczy tablice, które na pewno nie są niemieckie.
Przednie lampy są chyba ksenonowe, a takie nie występowały w roczniku 92.
Antena wygląda na nieoryginalną i na nieelektryczną.

http://szort.pl/re8xw

Dołączona grafika

Ten jest z zewnątrz przerobiony na wersję po lifcie.
Wnętrze jest ciekawe, bo ma dużo drewna, co nie jest częste w R129. Taka ilość drewna najczęściej występowała w SL600.
Poduszka powietrzna jest wymieniona na wersję z lat mniej więcej 96-98 (nie badałem tego dokładniej).

http://szort.pl/mxzai

Dołączona grafika

SL005 i wszystko jasne ;)
Samochód wygląda na wyjątkowo zaniedbany. Nie wróży to nic dobrego. Nie jechałbym go nawet oglądać.



#2 Offline   Macieju CLK


  • Postów: 16
  • Na forum od: 05 sty 2010
  • Miejscowość: Chojna

Napisano 14 lutego 2010 - 21:32

Zapomnialem powiedziec ze pozycia numer jeden jest ze szwajcarji i jest ona pomalowana tak jest napisane w ogloszeiu czy moze ona byc powypadkowa(mina)?

oczywiscie oferty zmnieniaja sie kazdego dnia jako ze nie potrzebuje szybko kupowac SL to jest w dosc komfortowej sytuacji moge sobie wszystko na chlodno przemyslec


tak zastanawialem sie jak wyglada sprawa w przedziale rozbitych SL i natknolem sie na cos takiego:

http://szort.pl/AMG
Uszkodzenia nie wydaja sie byc duze a cena dosc przystepna.Ale ten srodek jest napewno nie orginalny i moze to byc pulapka Szkoda tylko ze nie widac jak sie ma sprawa silnika w owym modelu

Szkoda ze tak malo wiem o tym modelu chcial bym i ja udzielac jakichs informacji ale puki co moge tylko zadawac pytania i oczekiwac odpowiedzi

Pozdrawiam

#3 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 15 lutego 2010 - 21:34

Macieju CLK napisał:

Niestety ogłoszenie jest już nieaktualne. Mimo tego miałem okazję już kiedyś oglądać tego białego Mercedes SL500 z ospojlerowaniem AMG. Uszkodzenia rzeczywiście nie wydają się być dotkliwe, natomiast miałbyś spore problemy z przyjechaniem nim na kołach, a laweta kosztuje. Do tego nie wiadomo jak po tej kolizji wygląda zawieszenie oraz osprzęt silnika, np chłodnica, instalacja klimatyzacji, pompa ASR itp.

Odnośnie wnętrza to ciężko powiedzieć, czy jest to oryginał czy nie. Bardzo wiele R129 SL60 AMG miało bardzo dziwne wnętrza, np całe czerwone, albo seledynowe... :roll:
Tak czy owak, może i to rarytas, ale nie chciałbym takiego :mrgreen:

Cytat

oczywiscie oferty zmnieniaja sie kazdego dnia jako ze nie potrzebuje szybko kupowac SL to jest w dosc komfortowej sytuacji moge sobie wszystko na chlodno przemyslec
To bardzo dobrze, bo na okazje trzeba polować, niejednokrotnie długo...

Macieju CLK napisał:

Szkoda ze tak malo wiem o tym modelu chcial bym i ja udzielac jakichs informacji ale puki co moge tylko zadawac pytania i oczekiwac odpowiedzi
To tylko kwestia czasu. Jak masz jakieś pytania to je zadawaj bez krępacji. Jak ktoś z nas będzie potrafił odpowiedzieć, to na pewno to zrobi :cool:

#4 Offline   Tomek159


  • Postów: 85
  • Na forum od: 03 lut 2010
  • Miejscowość: Katowice

Napisano 15 lutego 2010 - 22:23

Hej. A co myślicie o tym aucie.Zastanawiam się jak to jest ze zwrotem niemieckiego VAT i czy w ogóle jest zwracany gdy kupuje się auto w autohous. Macie jakieś doświadczenia? Mam wrażenie,że w Polsce można kupić tylko powypadkowe więc może naprawdę warto jechać np do Niemiec czy Szwajcarii, żeby kupić auto a nie napchać kieszenie cwaniakom przywożącym złom. pozdr.Tomek
http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... abNumber=2

#5 Offline   Macieju CLK


  • Postów: 16
  • Na forum od: 05 sty 2010
  • Miejscowość: Chojna

Napisano 15 lutego 2010 - 22:49

Patrzylem dzsiaj na kilka ofert w samej Szwajcarii to tak do 12 tys frankow bylo kilka naprawde interesujacych ale jednak mysle w moim przypadku to poza Niemcami inny kraj nie wchodzi w gre choc jak bym byl naprawde zdeterminowany to nie wykluczam i Szwajcarji Polska raczej tez nie wchodzi w gre choc kto wie moze i tam znajdzie sie jakis rodzynek

Pozdrawiam

#6 Offline   KotSylwester


  • Postów: 139
  • Na forum od: 07 lut 2010
  • Miejscowość: Józefów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes R129 SL500 Pakiet AMG
  • Inne auto:BMW

Napisano 16 lutego 2010 - 09:13

Macieju CLK, ten czarny nie wyglada źle....

Dlaczego nie Szwajcaria? Mi laweciarz powiedział że cli przez niemcy i "na gotowy" przywozi do Wawy po opłatach o wychodzi do 4.5-5tys zł (transport i opłaty)

#7 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 16 lutego 2010 - 11:50

Dołączona grafika

Tomek159, standardowo zaczniemy od tego co jest nieoryginalne w tym samochodzie. Przednie lampy ksenonowe nie występowały w 1992r. Tak samo jak tylne lampy z czerwonymi kierunkowskazami oraz klapa bagażnika z dodatkowym światłem stop. Jeszcze kierunkowskazy przednie powinny być pomarańczowe. Antena manualna zamiast elektrycznej.
Felgi... kwestia gustu, choć pokazuje podejście właściciela do samochodu.

Wycieraczka albo jest popsuta, albo właściciel za szybko wyjął kluczyk ze stacyjki.
Ma manualną klimę.
Kluczyk w stacyjce jest bez podczerwieni, bo to zapasowy/awaryjny. Możliwe, że zgubił oryginał, a dorobienie nowego to koszt około 800zł.
Ma niewyłączalny ASR.
Silnik zimny a ciśnienie oleju 2 bary. To dość dziwne. Może wskazywać na zużycie silnika.
Fotele elektryczne, ale bez "pamięci".
Przebieg nie najmniejszy, ale wydaje się być prawdziwy. Fotele przed 93r szybko się przecierały.

Ciężko coś więcej powiedzieć, po tak słabych zdjęciach. Jako całokształt wygląda ładnie, ale trzeba zwrócić na te detale co napisałem wyżej.

#8 Offline   Macieju CLK


  • Postów: 16
  • Na forum od: 05 sty 2010
  • Miejscowość: Chojna

Napisano 16 lutego 2010 - 13:58

CO do Szwajcarji i lawety to ja jestem w stanie od zajomego zalatwic lawete wie wyniesie mnie to troche taniej no i nie wioze potem auta do polski tylko do niemiec


Co do tego SL z Felgami 20 cali to juz obserwowalem go jakis czas wydal sie interesujacy przez swoje felgi ktore odrazu bym sprzedal

A SL ktora byla w miejscowosci HOF pozycia numer jeden w moim pierwszym wpisie juz niestety zostala sprzedana tak jak mowile oferty sie zmnieniaja jak w kalejdoskopie

Pozdrawiam

#9 Offline   Tomek159


  • Postów: 85
  • Na forum od: 03 lut 2010
  • Miejscowość: Katowice

Napisano 16 lutego 2010 - 23:15

Dzięki za pomoc :zeby:

#10 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 17 lutego 2010 - 18:41

Jeszcze mam małą poradę dla osób chcących kupić R129, szczególnie za granicą...

W momencie gdybyście chcieli kupić R129 a sprzedawany byłby z dodatkowym kompletem kół, to nie ma możliwości by je zabrać R129, chyba, że kosztem bagażu i pasażera, ale i to też nie koniecznie się zmieszczą ;-)
W bagażniku koło mieści się tylko w miejsce koła zapasowego, tak więc bagażnik całkowicie odpada.
Felga bez opony się mieści w bagażniku (nawet dwie).

Najlepiej jest więc wracać na dwa samochody :cool:








Podobne tematy Zwiń