Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Fotele, słabe odpalanie, hałas, skrzynia biegów


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   proh


  • Postów: 301
  • Na forum od: 02 gru 2009

Napisano 08 marca 2010 - 21:15

Witam,

Jako nowy właściciel :zeby: mam do Was kilka pytań.

1. Fotel kierowcy ma spore pęknięcie. Zastanawiam się nad kupnem fotela na Allegro/szrocie. Czy pasują tylko fotele od W201? Wejdą od innych modeli (124, 140)? Fajnie by było zrobić w skórze, tylko nie wiem czy to na lato będzie dobre. To jeszcze w sumie do przemyślenia.

2. Silnik gdy jest zimny odpala tylko po umiejętnym pompowaniu gazu. Gdy od razu po odpaleniu puszczę gaz zaklekocze kilka razy i zgaśnie. Wystarczy by pochodził z dodanym lekko gazem 10-15 sekund i już wszystko jest ok. Ciepły odpala bez problemu, nie dusi się. Przy odpaleniu idzie sporo dymu z rury (siwego). Jak odpali to wręcz jestem w obłoku.

3. Przy przekroczeniu pewnej granicy obrotów wydaje dość głośne dźwięki. W sumie ciężko to z czymś porównać. Coś jak super-charger w muscle carach ;). Nie wiem czy to może być wina uszczelki pod głowicą? Tłumik środkowy i końcowy był robiony. Dźwięk dobiega z przodu, więc może to połączenie przy kolektorze, ewentualnie jakaś dziura z przodu? Nie jest to uciążliwy dźwięk, ale mogłoby być ciszej (i wydaje mi się, że niedawno było).

4. Skrzynia biegów to manual 4. Biegi wchodzą ciężko i trochę trzeba się czasem nagimnastykować. Jaki olej do niej wlać? Nie wiem czy w ogóle tam jakiś jeszcze jest. Takiego go dostałem i prawdopodobnie jest z olejem licho. Ewentualnie co może być problemem w skrzyni? 1, 2 wchodzą z trudem, wsteczny już opanowałem, 3, 4 bez najmniejszych problemów. Tak samo jest ciężko z zejściem z 3 na 2, ale się da.

Z góry dzięki za pomoc. Autko jest cudowne. Niby staruszek (choć to już szeroka listwa w kolorze jeżynowym), ale ma duszę. No i do miasta wręcz idealny. Wszędzie zaparkuje, zawróci prawie w miejscu. Silnik 2.0D nie da za bardzo poszaleć, ale miasto nie jest od ścigania.



#2 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 08 marca 2010 - 21:20

Po pierwsze.. jeden problem - jeden wątek.
Po drugie.. Na wiele Twoich pytan sa odpowiedzi na forum. Wystarczy poSZUKAĆ - to naprawde nie boli :roll: Jak nie znajdziesz na forum odpowiedzi na swoje pytanie to podepnij sie pod podobny temat, a jesli takowy nie istnieje utworz nowy temat zgodnie z panującym na tym forum Regulaminem.
Po trzecie.. ZAMYKAM.








Podobne tematy Zwiń