Skocz do zawartości




* - - - - 1 głosy

[W124] M111 2.2 - Nierówna praca


175 odpowiedzi w tym temacie

#51 Offline   elspasoo


  • Postów: 211
  • Na forum od: 20 lip 2017
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLS 55 AMG

Napisano 03 stycznia 2019 - 20:03

Dałem do zrobienia wiązkę koledze Mipel z forum w124 coupe. Wszystko działa bez zarzutu, a kolega dysponował wsparciem aby sprawdzić przewody. W moim dodatkowo musiałem wymienić część wiązki po stronie auta, przy podszybiu - musiałem rozebrać skrzynkę z bezpiecznikami i dzieki temu wysunąć trochę przewody z pod dmuchawy. Paskudna robota bo trzeba rozebrać grubą wiązkę, a nie ma za bardzo miejsca. Jednak w moim przypadku kupiłem auto świadomie kupiłem auto z uszkodzoną wiązką, wiedziałem ,że będą sprawdzał wszystkie połączenia. Mozolne,ale konieczne ,aby mieć pewność co do kolejnych napraw.



#52 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 04 stycznia 2019 - 08:21

Szczelność jest to zapomniałam napisać. A winowajcą jest uwaga uwaga sterownik silnika. Po podmianie na drugi motor chodzi wzorowo :-D
W całej tej sytuacji tylko śmiać mi się chce, bo byłam pewna, że połowa rzeczy będzie do zrobienia, jak się okazuje mam bardzo sprawny samochód :-)

#53 Offline   Adaml4


  • Postów: 65
  • Na forum od: 14 lip 2015
  • Miejscowość: Wro
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 stycznia 2019 - 15:27

Sterownik silnika w m111. 960? Gdzie on sie znajduje?

#54 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 stycznia 2019 - 15:45

Wyświetl postUżytkownik Adaml4 dnia 04 stycznia 2019 - 15:27 napisał

Sterownik silnika w m111. 960? Gdzie on sie znajduje?

Pod maską, po stronie pasażera, za akumulatorem i za sterownikiem ABS (pierwsza skrzyneczka to sterownik ABS, druga ECU). łatwiej go widać po zdjęciu plastikowego podszybia.

#55 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 05 stycznia 2019 - 11:11

Cytat

A winowajcą jest uwaga uwaga sterownik silnika. Po podmianie na drugi motor chodzi wzorowo :-D

A czy posprawdzane dokładniej - nie tylko praca na postoju, bieg jałowy ale i w obciążeniu - czyt. w czasie jazdy w pełnym zakresie - rózne szybkości jazdy, obrotowe silnika itp. To jest całkowicie pomijane często i gęsto przez nawet mechaniorów co wszystko wiedza :):):) a później okazuje sie, że jeszcze coś nie jest OK.

#56 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 05 stycznia 2019 - 16:35

No i miało być tak pięknie. Komputer zrobie komputer naprawiony i znów sulnik struga pawiana. Pomysły na prawdę mi się wyczerpały. W czasie jazdy jest wsztstko ok cuda dzieją się na biegu jałowym i postoju (skrzynia automat). Najgorzej jest jak się silnik zagrzeje na zimnym nie faluje nie cuduje. Komouter nadal nic nie wyrzuca. Jeszcze jak zaczyna falowac ciężko jest kręcić kierownicą tak jak by wspomaganie przestawało działać.

#57 Offline   Adaml4


  • Postów: 65
  • Na forum od: 14 lip 2015
  • Miejscowość: Wro
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 stycznia 2019 - 20:18

ja się też podepnę pod ludzi którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat m111.960 2.2 !! mianowicie uporałem sie z problemem przepływomierza , został mi notorycznie powracający błąd nr 8 , który oznacza ewidentnie przepustnice. Jest taki problem ze juz mam trzy na stanie i zawsze jest ten sam problem a mianowicie , problem z odpaleniem samochodu , tzn jak odpalam auto to tak jakby nie miał ssania , obroty spadają do 300-400 i nagle po paru senkundach wzrastają do 700-800 i chwilke sie stabilizują i juz jest ok , na cieplym silniku jest ok , choc czasami się zatnie na 1000-1100 obrotów na P ( automat) . Czy mam szukać kolejnych przepustnic ??? Czy moze byc sytuacja ze cos innego daje zle odczyty do przepustnicy przez co ona wariuje a wyskakuje blad nr 8 ?? Proszę o info od bardziej doswiadczonych albo od tych którzy się uporali z takim problemem . Pozdrawiam !

#58 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 06 stycznia 2019 - 00:37

Ja się nie uporałam i mam trochę inny, ale kabel przepustnicy? Jest ok? Na pewno dobrze siedzi? Dwa szczelność w układzie dolotowym. Trzy podwyższone obroty mogą świadczyć też o problemie ze srebrnym przekaznikiem. Cztery sterownik silnika, ale to juz chyba ostateczność. Więcej grzechów nie pamiętam. Jeśli masz możliwość warto sondę lambda sprawdzić choć raczej nie sądzę, ze to ona :-)
Co do mojego brzydala mogę jeszcze dodać, że auto oczywiście jest z podtlenkiem biedy, na którym ja nie jeździłam, ale skakanie obrotów pojawia się na LPG tak samo. Również z całkiem odlączonym komouterem od LPG skacze na benzynie.
Tak teraz myślę, że trzeba było kupić 300D :-D

Użytkownik Czarownica edytował ten post 06 stycznia 2019 - 00:51


#59 Offline   elspasoo


  • Postów: 211
  • Na forum od: 20 lip 2017
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLS 55 AMG

Napisano 06 stycznia 2019 - 02:34

Bez przesady, ten silnik jest ok ,pali mniej niz klekot i ta cisza w aucie :). Tylko trzeba go dobrze zdiagnozować, czytaj usunąć wady fabryczne. Kłopot zaczynać się gdy już coś było kombinowane.

#60 Offline   Sid


  • Postów: 426
  • Na forum od: 28 lip 2013
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 07 stycznia 2019 - 17:20

Cytat

auto oczywiście jest z podtlenkiem biedy, na którym ja nie jeździłam, ale skakanie obrotów pojawia się na LPG tak samo

Na pewno paliwo czystsze niż ta niby "benzyna", to jest dopiero aecydzieło z dodatkami !! Pamiętam jak benzyna miała "zapach benzyny" a teraz jaka by nie była zalatuje nitrem jak złoto. Dodatkowo dodatki bio co powoduje dalej idące problemy róznej treści :):) ale o samochodach na paliwo dla ciągników nooo to już nie wspomnę. DPFy i te sprawy wszyscy znają.....itd. Z LPG "wyziew" jest najczystszy, aczkolwiek też ma dodatek śmieciowy








Podobne tematy Zwiń