Skocz do zawartości




Problem z wyszukiwarką


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 czerwca 2010 - 06:39

Witam,

mam problem z wyszukiwarką forumową - pokazuje jedynie pierwszą stronę wyników, próba przejścia na kolejną stronę kończy się komunikatem, że nie mogę teraz użyć wyszukiwarki. Tylko u mnie tak jest, czy ktoś inny też ma takie problemy? Dodam, że na 2 różnych PC-tach sprawdzałem i to samo, przeglądarki też inne.



#2 Offline   szafa


  • Postów: 6 375
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 10 czerwca 2010 - 06:57

Znalezione wyniki: 1058: zawieszenie

w sumie 53 strony, kazda moge przegladac bez problemow

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:11

A u mnie nadal problem:

http://img815.images...i/szukajka.jpg/

#4 Offline   szafa


  • Postów: 6 375
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:17

wywal ciastka z przegladarki i na dole forum masz link do usuniecia ciastek z forum, wyloguj sie, zamknij przegladarke i zaloguj sie - od tego zacznijmy

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 czerwca 2010 - 07:22

Pomogło, tylko, że na tym komputerze pierwszy raz jej używałem, więc nie wiem, skąd ciastka ewentualne się wzięły :jem: no cóż, ważne, że działa ;)

#6 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 lutego 2011 - 20:32

Nie wiem jak to ująć... też mam taki problem jak kolega Tklich. Gdy korzystam z wyszukiwarki "raz po raz", pojawia się komunikat:
W tej chwili nie możesz użyć wyszukiwarki. Spróbuj ponownie za chwilę.
Ciężko powiedzieć ile to jest moje "raz po raz" - czasem między kolejnymi wyszukaniami nie mijają 2 sekundy i problemu nie ma, a czasem wyskakuje ten komunikat, biorę wstecz, liczę do dziesięciu, ponownie daję "szukaj" i znów widzę komunikat i czekam. Nie ma to nic wspólnego z przeglądarką, ciasteczkami, łączem ani moim komputerem.

Ktoś się zapyta: po co tak często szukać? Wcale nie często. Komunikat wyskakuje najczęściej w takich sytuacjach:
- otrzymam z szukajki zbyt dużo wyników do przejrzenia, więc zawężam kryteria:
a) biorę "wstecz", wpisuję coś innego (inaczej odmienione słowo), ENTER i... komunikat,
b) lub używając "Szukaj w wynikach:" - wpisuję kolejne słowo, ENTER i... jak wyżej,
- nie ma żadnych wyników, więc szukam jeszcze raz, nieco zmieniając słowo i... wiadomo,
- chcę się powołać na swój własny tekst, wiec używam "Zobacz swoje posty", następnie "Szukaj w wynikach:" i...,
- chcę powołać się na czyjś tekst, znam login autora, więc wchodzę w jego profil (opcja "Znajdź posty użytkownika"), a następnie "Szukaj w wynikach:" - to samo...

Wydaje mi się, że jest to jakiś rodzaj zabezpieczenia przed przeciążeniem serwera zbyt częstym użyciem wyszukiwania. Nie wiem na ile jest to skuteczne, ale na kilkunastu innych forach tego nie widziałem, a serwer można przeciążyć na wiele innych sposobów. Nie dałoby się tego wyłączyć?
Niby tylko ~10 sekund czekania... ale ten czas denerwuje tak samo jak wyprzedzanie ciężarówki autem z OM601 ;) .

#7 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 lutego 2011 - 14:57

Dodam kolejny problem z wyszukiwarką: nie wyszukuje liczb.
Ok, bez problemu znajdzie wyniki jeśli liczba jest razem z jakąś literką - np. OM601. Ale jak bym chciał znaleźć czy ktoś już pisał o konkretnym numerze części typu 000 158 42 31, to już nie da rady. Tak samo, ciężko jest odszukać w dziale "prezentacje..." czy ktoś miał jakiś konkretny nietypowy kod wypasu (chyba, że używając normalnego słowa, tyle że kody "po polsku" brzmią różnie zależnie od tłumaczenia). W sumie rzadko mi ten błąd doskwiera, ale jednak. Na innych forach na phpBB3 da się tak szukać.

#8 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 kwietnia 2012 - 20:51

Zauważyłem, że wyszukiwarka kompletnie ignoruje słowa o długości trzech znaków - spróbujcie znaleźć coś na temat: ABS, ARA, ELR, WIS, EPC... Zawsze jest "brak wyników". Na 100% słowa nie są za krótkie, bo jak wpiszę coś dwuliterowego, to od razu bym miał: Jedno lub wszystkie z szukanych słów kluczowych jest krótsze niż 3 znaków, lub wpisano niedozwolone słowa, takie jak 'html', 'img'
...a tymczasem tutaj nie mam tego błędu, tylko po prostu "brak wyników".
Zrobiłem test: ustawiłem szukanie tylko w tematach i wpisałem: problem ABS - wynikiem były wątki, które w tytule miały problem, ale mało który miał też ABS, - czyli wyszukiwarka na 100% ignoruje słowa na trzy litery.
Proszę o naprawę błędu, bądź też wstrzymanie opierniczania użytkowników, którzy dublują tematy z trzyliterowymi słowami ;) - jednak faktycznie jest możliwe, że nie mogli znaleźć.

Przy okazji jeszcze wrócę na temat:
Kontrola antyfloodowa jest aktywna. Należy odczekać 20 sekund przed rozpoczęciem kolejnego wyszukiwania.
Czy to musi być 20 sekund, a nie np. 5 czy 8? Jeżeli to ma być przeciw atakom, to weźcie pod uwagę, że dla typowej "wrogiej maszyny", która chce zalać forumowy serwer setkami (jak nie tysiącami) zapytań na sekundę, wystarczającą przeszkodą nie do przejścia, będzie ustawienie nawet pozornie małej wartości JEDNEJ sekundy - zniweczy to cały atak. Ustawienie tego na np. 4 sekundy, już całkiem. A jednocześnie dalej będzie kompletnie nieodczuwalne dla używających wyszukiwarki użytkowników.
Ja rozumiem, że moderatorzy zjedli zęby na Mercedesach i z wyszukiwarki za często nie muszą korzystać, ale np. ja - ciągle się uczę i często szukam. Wpisuje coś - "brak wyników" - okazało się, że walnąłem literówkę albo że dałem zbyt szczegółową frazę, dwie sekundy poprawiam, ale nie mogę wyszukiwać, tylko muszę pozostałe kilkanaście sekund gapić się w ekran, co zniechęca. Bez sensu. Musi tak być?

Użytkownik XM edytował ten post 11 kwietnia 2012 - 20:51


#9 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 maja 2012 - 12:06

Czy ktoś z administracji/moderatorów zagląda do tego działu? Wyszukiwarka dalej nie działa tak jak powinna. Jest jakaś nadzieja na zmiany?

Kiedyś Szafa napisał w temacie: http://mb201-124.eu/...post__p__218018

Wyświetl postUżytkownik szafa dnia 19 grudnia 2011 - 20:54 napisał

licencje odnawiac trzeba co 6 miesiecy aby zapewniony miec support

Więc zapytuję, czy w ramach zakupu licencji na forum, było od razu przyznane wsparcie na 6 miesięcy? Jeśli tak, to chyba jeszcze 6 miesięcy od przenosin nie minęło... może by zgłosić problem tym technikom od wsparcia? Bo skoro już opłacone...

#10 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 maja 2012 - 19:17

Czy ktoś z moderatorów lub administratorów może powiedzieć jak wygląda sprawa wykupionego wsparcia technicznego forum? Chodzi mi o problemy z wyszukiwarką. Dalej nie da się szukać trzyliterowych słów (np. ABS).