Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Tweeter'ki


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 28 września 2007 - 01:40

Witam po sporej przerwie...
Panowie, co sądzicie o tych tweeterkach, ich parametrach i wpakowaniu tego do W124?
Chcę to upchnąć jak się tylko da aby nic nie było widać. Kombinuje nad wsadzeniem tego obok głośników w deske bez cięcia słupków ... wiem, że powinny być w słupkach itd. ale nie chcę tego rzeźbić... jakieś sugestie, pomysły? Wlizie w miejsce które upatrzyłem? :czujnik:

Parametry:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp ... 8042687984

Realia:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika



#2 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 28 września 2007 - 07:21

tu sa dane glosnikow ze strony producenta http://www.insignia-products.com/pc-261 ... -pair.aspx

a tu jest Manual do focali w ktorym jest troche info o sposobie montowania tweeterow w aucie http://www.focal-fr.com/catalogue-docs/ ... es/534.pdf

nigdy ich nie slyszalem, nawet nie wiedzialem ze takie istnieja wiec nic na temat ich muzykalnosci powiedziec nie moge :roll:

#3 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 28 września 2007 - 08:33

Kudłaty napisał:

Kombinuje nad wsadzeniem tego obok głośników w deske bez cięcia słupków ...
Wszystko zależy jakie głośniki wsadzisz w deskę. Jak włożysz 10cm głośniki to tweetery da się upchnąć obok. Oczywiście wiąże się to ze sporą rzeźbą, a miejsce montażu nie jest tak dobre jak w słupkach.

Parametry tweetera nic nie są w stanie powiedzieć, bo najważniejsze jak gra. Po parametrach: głośniki dość mocne, wysoka skuteczność, pasmo przenoszenia nie za szerokie jak na tweetery.
Jaka zwrotnica do tego jest?

#4 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 września 2007 - 08:45

Lepiej chyba zrobisz jak przeciagniesz kabel miedzy deska a slupkiem i postawisz glosniki tak aby oparl sie o deske i slupek, naciagajac je kablami. Nic nie musisz wycinac a i ustawienie w miare dobre. Do takiego zamocowania potrzebne beda opralki z tylna scianka pod katem, wtedy najlepiej sie trzyma.

#5 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 29 września 2007 - 07:32

Szafa, też nie wiem jak to gra, wybrałem najciensze i najmniejsze jakie mieli w BestBuy :sciana: Jak to zagra okaże się w najbliższym czasie. Liczę, że nie będzie źle :jem:

Essi, sprawdzałem wczoraj jest sporo miejsca obok standardowych głośników w przedniej desce, a tweeterki są bardzo małe i cienkie tak jak chciałem.

Dołączona grafika

Instalka w najbliższym czasie, bo wczoraj co innego pochłoneło mój czas :jem: Brak zwrotnicy... niczego nie zmieniam w głośnikach, jest jak było... wszystko opiera się na standardach MB (bynajmniej na razie) + Tonsil 250 grane na Pionku P945R.

Borat, to nie polonez... nie zamierzam niczego mocować na desce na stojakach, jeszcze mnie nie pogieło

#6 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 września 2007 - 07:47

Kudłaty napisał:

nie zamierzam niczego mocować na desce na stojakach, jeszcze mnie nie pogieło

chyba nie zrozumiales za bardzo o co chodzi, bo ja o zadnych stojakach nie mowilem... w tym miejscu gdzie chcesz je umiescic na pewno pieknie zagraja :sciana:

#7 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 29 września 2007 - 08:17

Borat napisał:

na pewno pieknie zagraja
szczerze mowiac jestem zupelnie innego zdania... o prawidlowo stworzonej scenie mozna zapomniec a sadzac po ich danych i rozmiarze nie ma co liczyc na dobre granie... Wszystko jednak zalezy od wymagan. Radyjko ma potencjal ale zaden z pozostalych komponentow nie ma mozliwosci jego wykorzystania.

Kudłaty, a moze w drziwach przy klamkach? Pod szyba bedzie Ci ciezko, cala deska jest oparta na blasze i wyciac ja w tych miejscach bedzie piekielnie trudno.

#8 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 września 2007 - 08:20

szafa napisał:

szczerze mowiac jestem zupelnie innego zdania...

szafa, to byla ironia :sciana: jak moze to ladnie zagrac jak caly dzwiek bedzie walil w szybe? ja wystarczy ze obroce u siebie tweetery o jakis maly kat i slychac wielka roznice, takze watpie zeby to ladnie zagralo... a do tego brak zwrotnic :sad:

#9 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 29 września 2007 - 08:36

no wlasnie, tak na prawde to nie widze zadnego sensu zakladania tych tweeterow :roll:

#10 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 29 września 2007 - 08:42

Wiem, że to nie będzie tak jak być powinno o czym napisałem na samym wstępie, ale nie chcę niczego ciachać i przerbiać. Ma być dyskretnie. Kilka lat temu miałem plan wstawienia tweeterków w drzwi... ale ... no właśnie ale... cięćie, psucie etc. nie lubie psuć czegoś co potem jest nieodwracalne.

Niby od szyby dźwięk też będzie się odbijał no ale to nie będzie to czego oczekiwałby audiofil. Na razie wychodze z założenia lepszy rydz niż nic :sciana: Zamontuje w miejsce które wskazałem, zobaczymy jak zagra i co z tego wyjdzie. Jak będzie kicha nastąpi zmiana.

Fakt, brak zwrotnic. Na razie nie robie prawdziwego audio, gdyż są inne priorytety dlatego też porządne audio musi poczekać na swoją kolej :jem: