Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Wyciek benzyny po dłuższym postoju


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   mr_simon


  • Postów: 353
  • Na forum od: 13 sty 2008
  • Miejscowość: Dębno (gorzowskie)
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Honda VT 600 Shadow

Napisano 26 lipca 2010 - 08:31

Ostanio przy wyjeździe z garażu zauważyłem wyciek benzyny z tyłu Mercedesa, przed odpaleniem nie było znaku wycieku natomiast po odpaleniu zaczęło na początku lecieć prawie ciurkiem po chwili tylko kapało a później przestało. Co ciekawego zauważyłem, że dzieje się tak jak nie jeżdżę ponad 2 dni, gdy jeżdżę codziennie taki objaw nie występuje.

Czy ten wyciek może być z pompy paliwa? Czy przez odpowietrznik?

Założyłem LPG, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy taki objaw występował przed założeniem.

Co to może być?



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 26 lipca 2010 - 09:30

mr_simon napisał:

Co to może być?
Radzę zaimprowizować lub załatwić sobie kanał, zostawić auto na dwa dni i spróbować - jeżeli sytuacja się powtórzy to myk pod autko i od razu będziesz wiedział więcej niż po tygodniu domyślania się tutaj :)

Jeżeli jednak mamy kombinować, to zwróć uwagę na to czy po dłuższym postoju odpalanie na benzynie, tj. kręcenie rozrusznikiem natychmiast (bez postoju w pozycji "zapłon") po takim właśnie dłuższym postoju trwa dłużej niż przy używaniu auta na co dzień. Pewną wskazówką może też być informacja czy wyciek występuje zależnie, czy też niezależnie od tego gdy jedziesz na LPG czy na benzynie... A pewnie i tak jak zrobisz tak jak opisałem na początku będziesz wiedział więcej :E








Podobne tematy Zwiń