Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Uniwersalny centralny zamek - montaz


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   grzesiek_1986


  • Postów: 29
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Ustrzyki Dolne

Napisano 29 lipca 2010 - 21:46

Witam. Kupiłem uniwersalny centralny zamek z siłownikami o uciągu 6kg. Mam problem z ustawieniem siłowników. Próbowałem na rożne sposoby ale co ciekawe gdy odłączę tylne siłowniki to przód chodzi idealnie. Po podłączeniu 4 nadal nie chce zamykać i otwierać. Wygląda to tak jak by na 4 siłowniki dochodził za mały prąd. Co z tym fantem zrobić? Czy ktoś w Was montował uniwersalny centralny w swoim MB?? Bardzo proszę o szybką odpowiedz ( samochód stoi rozbebeszony w garażu) :-)



#2 Offline   sirius66


  • Postów: 22
  • Na forum od: 12 lip 2010
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w123 3,0 d
  • Trzeci Mercedes:w123 3,0 d
  • Inne auto:garbus 1971m garbus 1970

Napisano 06 sierpnia 2010 - 21:22

w MB niemntowałem ale miałe podobny problem, ja to rozwiązałem kondensatorem przed centralka.

#3 Offline   grzesiek_1986


  • Postów: 29
  • Na forum od: 01 kwi 2010
  • Miejscowość: Ustrzyki Dolne

Napisano 16 sierpnia 2010 - 08:42

Sprawa rozwiązana. Założyłem 2 centralki na przód osobna i na tył. :-) temat uważam za zamknięty. Dziękuję za uwagę a raczej za nie uwagę :czerwona:.

#4 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2010 - 23:23

mam nastepujacy problem z centralnym zamkiem w W201.
Auto stoi zamkniete, naciskam na pilocie otwarcie, auto sie otwiera.
Po ok 40-50sekundach auto sie samo zamyka.

Druga sytuacja: Auto stoi zamkniete, naciskam na pilocie otwarcie, auto sie otwiera.
Gdy w nieduzym czasie nacisne ZAMKNIECIE to auto normalnie sie zamknie, natomiast gdy
auto jest otwarte (z kluczyka) i probuje nacisnac ZAMKNIECIE to brak reakcji, jedynie miga dioda na pilocie.
Aby zamknac auto z pilota musze nacisnac otwarcie, migają migacze i wtedy gdy nacisne zamkniecie to auto sie zamyka...

Gdzie lezy problem w zamykaniu?
Dołączona grafika


Podobno to jest centralka z alarmem (bylem u producenta/sprzedawcy) tych Autoalarmów, oddalem do sprawdzenia cos poprawiał u siebie itp. A problem nadal ten sam...
Ja u siebie nie mam autoalarmu załozonego, tylko centralny na pilota...

#5 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 19 listopada 2010 - 01:04

Kubaat3lover napisał:

mam nastepujacy problem z centralnym zamkiem w W201.
Auto stoi zamkniete, naciskam na pilocie otwarcie, auto sie otwiera.
Po ok 40-50sekundach auto sie samo zamyka
samouzbrajanie
u mnie jest to samo. jezeli w ciągu 30 sekund nie otworze zadnych drzwi po otwarciu centralnego to auto sie zamknie. takie zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Pewnie nie masz podpiętej centralki do krańcówek w drzwiach i sterownik nie wie że drzwi zostały otwarte i zamyka

Kubaat3lover napisał:

Druga sytuacja: Auto stoi zamkniete, naciskam na pilocie otwarcie, auto sie otwiera.
Gdy w nieduzym czasie nacisne ZAMKNIECIE to auto normalnie sie zamknie, natomiast gdy
auto jest otwarte (z kluczyka) i probuje nacisnac ZAMKNIECIE to brak reakcji, jedynie miga dioda na pilocie.
Aby zamknac auto z pilota musze nacisnac otwarcie, migają migacze i wtedy gdy nacisne zamkniecie to auto sie zamyka...

jezeli zamkniesz auto z pilota to centralka wie ze jest zamknięte i naciskanie zamykania nic nie daje. jezeli otworzysz kluczykiem a nie pilotem to centralka nie wie ze auto zostało otwarte i po nacisnieciu zamkniecia nadal nie reaguje bo po mysli ze auto zamkniete. wtedy jak nacisniesz przycisk otwierania to centralka da sygnal do otwierania a sama uzna ze drzwi sa w koncu otwarte i teraz da sie zamknac z pilota. tak samo bedzie jak zamkniesz kluczykiem a potem bedziesz otwierał z pilota. tez sie nie otworzy dopóki nie naciśniesz guzika do zamykania a potem do otwierania

#6 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 listopada 2010 - 01:29

Kubaat3lover, powtorze:

Co do 1 - tak ma byc, zabezpieczenie, jesli przypadkowo nacisniesz pilota a nie otworzysz drzwi system uzbraja sie ponownie.
2 - potrzebne sa przekazniki - na zdjeciach ich nie ma.

#7 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 listopada 2010 - 09:41

Jak zamkne kluczykiem i otworze pilotem to będzie OK, otworzy się. Natomiast co do samo zamknięcia to nawet przy otwartych drzwiach to sie zamyka...
@Charlie jakie przekaźniki?...
Wg mnie to jest błędne podłączenie calego tego ustrojstwa + ew. brak alarmu do tej centralki (ona jest z alarmem+pilotem) dlatego całe to badziewie szaleje..

#8 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 listopada 2010 - 14:29

Kubaat3lover, poszukaj, a znajdziesz nawet schemat jak powinien taki uklad dwoch przekaznikow wygladac. Mozna tez dokupic gotowy modul - "sterownik ST-1000". W przypadku alarmu, trzeba jeszcze diody wkomponowac, zeby przkrecajac kluczyk/zamek (wlamanie) nie rozbroic alarmu.

EDIT:
Chyba sie troche zagalopowalem - przepraszam. Te przekazniki sa potrzebne, jak montuje sie tzw. alarm bezpilotowy. Jak sam sterownik centralnego zamka ma byc, to ich nie trzeba. Teraz to sobie uswiadomilem. No ale moze sie komus przyda kiedys i takie info :(

Sprawdz podlaczenie i koniecznie zworke - jak jest ustawiona.

#9 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 19 listopada 2010 - 18:54

Kubaat3lover napisał:

Natomiast co do samo zamknięcia to nawet przy otwartych drzwiach to sie zamyka...

swampshark napisał:

Pewnie nie masz podpiętej centralki do krańcówek w drzwiach i sterownik nie wie że drzwi zostały otwarte i zamyka
masz odpowiedź

nie podpięty jeden kabelek. Możesz też wyłączyć tą funkcję zworką lub przy pomocy pilota. w instrukcji powinno pisać jak. Ja bym jednak podpiął kabelek

#10 Offline   Michal_S124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 02 lis 2010
  • Miejscowość: Ostrówek
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Jeep Grand Cherokee WG 4.7

Napisano 21 listopada 2010 - 13:41

Kubaat3lover - tak jak rozmawialiśmy osobiście,wszystko da się poprawić i wyciągnąć tą diodę z pod fotela :E

Charlie9

Cytat

Chyba sie troche zagalopowalem - przepraszam. Te przekazniki sa potrzebne, jak montuje sie tzw. alarm bezpilotowy. Jak sam sterownik centralnego zamka ma byc, to ich nie trzeba.

Ewentualnie gdy sterowanie jest przemienne + i - czyli do zmiany napięć :P








Podobne tematy Zwiń