Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] celownik, emblemat, demontaż


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   alan124


  • Postów: 153
  • Na forum od: 14 maj 2009
  • Miejscowość: Chorzów

Napisano 16 sierpnia 2010 - 18:45

Witam. Wydawało mi się, że znajdę interesujący mnie wątek bez problemu, a tu lipa.. Otóż, kupiłem dziś nowy znaczek - celownik (poprzedni ktoś złośliwie ułamał) i niestety nie wiem jak ściągnąć stary i założyć nowy. Proszę o info. Celownik z ASO.



#2 Offline   Apach


  • Postów: 69
  • Na forum od: 05 cze 2010
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:C124 E320

Napisano 16 sierpnia 2010 - 20:14

A jaka masz wersje? Waska / szeroa listwa czy E klasa? Generalnie chyba nie powinno byc roznicy. Celownik montowany jest na srube od spodu, zajzyj pod maske i wszystko stanie sie jasne.

#3 Offline   alan124


  • Postów: 153
  • Na forum od: 14 maj 2009
  • Miejscowość: Chorzów

Napisano 16 sierpnia 2010 - 20:23

Szeroka listwa w124 90 rok. Hehe, no właśnie zaglądałem już parę razy i nic ;p Jakoś nie umiem się za to zabrać ;p

#4 Offline   leszekns


  • Postów: 155
  • Na forum od: 05 lis 2008
  • Miejscowość: Nowy Sącz

Napisano 16 sierpnia 2010 - 20:43

robiłem to jakis czas temu u siebie ale nie pamiętam dokładnie jak to sie robiło. Jak ja sobie poradziłem to Ty napewno też sobie poradzisz:) Próbuj ściągnąć stare, napewno nie zepsujesz w sumie i tak jest ułamane, później tak samo załóż nowe :)

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 sierpnia 2010 - 20:47

Może TO coś podpowie :)

#6 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 sierpnia 2010 - 21:03

alan124 napisał:

Wydawało mi się, że znajdę interesujący mnie wątek bez problemu, a tu lipa
jak widac slabo sie starales.

#7 Offline   tytus


  • Postów: 87
  • Na forum od: 22 paź 2009
  • Miejscowość: jasnogórze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 sierpnia 2010 - 21:29

Jak masz celownik montowany w atrapie to od spodu jest taka blacha w kształcie U a w niej od spodu zawleczka z drutu, na której siedzi sprężyna. Zdemontować starą możesz wyjmując ten drut kombinerkami , ale wtedy wszystko sie rozczłonkuje i powyciągasz po kawałku. Musisz uważać , bo jak wyjmiesz ten drut to puści sprężyna i to co pozostało z gwiazdy może wyskoczyć na szybę. Jest też drugi sposób ale trudniejszy. Możesz złapać tą blachę kombinerkami , pociągnąć w dół i próbować ją przekręcić o 90*
Osobiście proponuję pierwszy sposób , bo sam się namordowałem żeby to wyciągnąć i dopiero wyjęcie zawleczki załatwiło sprawę.
Powodzenia!

#8 Offline   alan124


  • Postów: 153
  • Na forum od: 14 maj 2009
  • Miejscowość: Chorzów

Napisano 16 sierpnia 2010 - 23:27

Ok. Wyciągnąłem przed chwilą starą resztkę celownika. Pozbyłem się zawleczki i ładnie wszystko wyszło. W podobny sposób chciałem założyć nową i nie był to za dobry pomysł ;p Po wyjęciu zawleczki żałowałem, że to zrobiłem, bo dopiero po chwili zorientowałem się jak to się zakłada. Wystarczy włożyć całość od góry przez otwór w grillu i przekręcić blaszkę rozpychającą dół emblematu w prawo aż spadnie niżej i rozszerzy wszystko i dociśnie do maski. Przypominam, że po wyjęciu zawleczki zamontowanie jej z powrotem w pozycji początkowej jest TRUDNE.. Szczególnie o godzinie 24 ;p Jak już udało mi się to poskładać i przygotować do montażu, to zrezygnowałem z założenia mojej nowej gwiazdy, ponieważ za jakiś czas będę wymieniać grill - nie mam zamiaru powtarzać dzisiejszej operacji ;p

P.S.

Wystarczyło się trochę zastanowić na początku - montaż nowej gwiazdy jest banalnie prosty. W końcu co Mercedes to Mercedes :zeby: :E

#9 Offline   alan124


  • Postów: 153
  • Na forum od: 14 maj 2009
  • Miejscowość: Chorzów

Napisano 16 sierpnia 2010 - 23:46

Charlie9 napisał:

jak widac slabo sie starales.
Wpisałem wszystkie możliwe, logiczne terminy i nie wyszukało mi niczego. Dlatego moja prośba do moderatorów, aby poprawiać tematy, które mają trudne do wyszukania tytuły. Moim zdaniem najlepiej, aby były formułowane podobnie do tytułu tego tematu, na zasadzie tagów etc. Domyślam się, że jest na forum wątek poświęcony poprawnemu formułowaniu wątków, więc nie chcę go dalej ciągnąć tutaj :zeby:

P.S.

Teraz, po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa "celownik" jako pierwszy wyskakuje mój wątek.

#10 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 sierpnia 2010 - 11:46

alan124 napisał:

wszystkie możliwe, logiczne terminy i nie wyszukało mi niczego
Po wpisaniu w wyszukiwarke: "emblema* " - wyskakuje. No ale masz racje, ze nalezalo zmienic tytul. Przyznam, ze nie pamietalem dokladnie tematu lecz sama dyskusje. Zaraz poprawie :zeby:.








Podobne tematy Zwiń