Skocz do zawartości




System Android a nasze Forum


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 20 sierpnia 2010 - 19:18

Jako, ze jestem uzytkownikiem telefonu z systemem android (bardzo internetowego :D ) i mysle, ze nie tylko ja tutaj, to tez siedze na necie wlasciwie tylko za jego pomoca, chcialem wysunac sugestie aby Nasze forum bylo bardziej "kompatybilne" z ta platforma. Chodzi o to, ze obecnie przegladam forum w normalnej przegladarce telefonu, istnieje natomiast kilka aplikacji do przegladania for internetowych z tym, ze takie forum musi byc odpowiednio przystosowane, chodzi o instalacje jakiegos pluginu tak aby program mogl przekonwertowac zawartosc. Taki program to np. Tapatalk Pro. Jesli administracja forum zainteresowala sie ta sprawa to polecam skontaktowac sie z administraca oficjalnego forum androida w celu dokladniejszych informacji, ja sam postaram sie tez troche w tej materii dowiedziec. Dodam jeszcze, ze forum BMW juz jest dostepne przez Tapatalk, a do tego nie mozemy dopuscic aby nasze forum bylo gorsze :D :ok:



#2 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 stycznia 2011 - 20:26

No i widze, ze bez odzewu... naprawde nikt z was nie przeglada forum z telefonu?

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 stycznia 2011 - 22:54

rozmiar odzewu nie jest wystarczająca odpowiedzią :zeby:

#4 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 stycznia 2011 - 22:51

Ja czasem przeglądałem. Ale używałem przeglądarki Opera Mini zrobionej w Javie i... nic mi po tym, że forum zostałoby przystosowane do Androida ;P . Z tego co czytałem, to od strony administracji forum, wszystko rozchodzi się o dodanie skryptu JS (faktycznie z jakimiś przekierowaniami) i o rejestrację na jakimś serwerze (dodanie adresu forum jako zgodnego). Szczerze mówiąc, to skrypt jest chyba tylko po to żeby przy wejściu np. telefonem z Androidem, ale bez tej aplikacji, wyskakiwało powiadomienie, że forum jest zgodne z tym programem i żeby sobie go pobrać. Czyli producent stosuje takie małe naganianie na swój program, bo samo uznanie forum za zgodne - jest tylko wydumaną formalnością. Generalnie niezbyt mi się podoba takie podejście, bo widać że nie ma nic za darmo - najpierw zachęta "pobierzcie aplikację", ludzie się przyzwyczają, a potem nie wiadomo... może jakieś dodawanie reklam? Bo przecież producent programu ma swoje koszty.
Wątpię żeby admini to tutaj wprowadzili. W ogóle rzadko zaglądają na forum. No i pewnie powiedzą, że da się bez tego żyć - czemu mogę przyznać rację. Bo inaczej, to zaraz by się pojawiło, że "a jak by forum przystosować do iPhona?" i kolejne...

#5 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 stycznia 2011 - 16:14

Uważam podobnie.
Skoro to telefony i inne gadżety coraz bardziej chcą udawać komputery, to niech się przystosowują do komputerowego światka - a nie wymagają, żeby świat nagle przystosował się do nich :mrgreen:

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 stycznia 2011 - 20:18

Akurat tapatalk jest tez na ajfona wiec to bardziej dostosowanie pod program a nie pod system. XM masz racje co do technicznej sprawy, czyli dodaje sie skrypt i rejestruje na serwerze i tyle wszystko tak jak napisales. Program jest platny i fakt, ze z pewnego punktu widzenia jest to naganianie, ale nikt nikogo przeca nie zmusza ;-). Ja tapatalk kupilem i kilka for przez to przegladam z mojej motoroli i jest to bardzo szybki i wygodny sposob. Nasze forum przegladam normalnie z przegladarki androidowej i zyje, ale przez program jest poprostu wygodniej. No ale jak nie to nie przesiade sie w bmw ;-)
Aha telefony juz dawno sie dostosowaly jesli chodzi o internet i dorownuja komputerom moim skromnym zdaniem. W domu juz lapka nie uzywam, a przynajmniej bardzo malo. Telefon mam zawsze pod reka i sprawdzam co chce i kiedy chce i nie potrzebuje plecaka aby go z soba nosic ;-)

#7 Gość_Skoor_


  • Na forum od: --

Napisano 11 maja 2012 - 16:51

Po ponad roku, chcialbym wrocic do tego tematu... Czy administracja forum rozwaza wprowadzenie takiego udogodnienia? Chodzi mi o powiazanie forum z tapatalk. O plusach tego rozwiazania pisalem juz wczesniej.

Przy okazji reorganizacji forum szafa cos pisal o wprowadzeniu wersji mobilnej, nic takiego sie nie pokazalo, a rozwiazanie z tapatalk mysle, ze nie tylko mi ulatwilo by czasami zycie.

#8 Offline   yogh


  • Postów: 560
  • Na forum od: 08 lut 2010
  • Miejscowość: Chrzanów
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 200D OM601 1988r 4-manual

Napisano 11 maja 2012 - 16:58

, wersja mobilna jest ale sam musisz na nia przelaczyc zmieniajac skorke na dole strony. Dziala wszystko i to calkiem dobrze poza shoutboxem. Ja mimo wszystko wole wersje klasyczna ze wzgledu wlasnie na SB (jest jak pospamowac :E)... Opera mobile i daje rade ;)

#9 Gość_Skoor_


  • Na forum od: --

Napisano 11 maja 2012 - 17:06

Tez uzywam opery i jest ok, ale tapatalk jest poprostu wygodniejsze i szybsze do przegladniecia foru.

Zaraz zobacze ta wersje mobilna bo az ciekawy jestem, a nie zauwazylem tego wczesniej.

#10 Offline   adamus113


  • Postów: 112
  • Na forum od: 28 gru 2009
  • Miejscowość: Lipiany, Szczecin
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 maja 2012 - 10:40

Ja korzystam ze standardowej przeglądarki na androidzie i forum śmiga aż miło, z niczym nie ma problemu : )






Podobne tematy Zwiń