Skocz do zawartości




KamillO124 W124 E220 93r. Sedan Blauschwartz-moja Super Star


210 odpowiedzi w tym temacie

#41 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 27 sierpnia 2010 - 01:48

LoTvS, A czemu powywalałeś Webasto Nivo i pompowanie siedzenia? Tak wogóle to pompowanie fotele daje jakiś komfort czy siedzi się tak samo jak na zwykłym? Da rade to wcisnąć do standardowego fotelw w skórze z el.regulacją? Chce skompletować w swojej :) maksimum wypasu i może bym od ciebie kupił tą pneumatykę fotela gdybyś nie chciał za to jakiś kosmicznych pieniędzy:)
Graty do LPG IV generacji kupowałeś nowe czy używane? Ile cię to wyniosło? Zastanawiam się nad przeróbką swojej na LPG, ciekawe czy jakbym kupił używany zestaw z papierami i w garażu przerobił instalację to podbiliby mi przegląd tego i mógłbym to używać.

Oglądałem właśnie twoją galerię, fajna :( i kolor ciekawy, szkoda tylko, że dostała strzał w bok :) ale jeśli naprawisz to u dobrego fachowca to będzie git:)
Ile dałeś za skórkę i za szyby?? (te które czekają na założenie)

ogólnie to fajnie, że coraz więcej ludzi inwestuje i remontuje swoje W124, bardzo mi się podoba to auto, szczególnie w E klasie, jest według mnie 100x ładniejsze od okularów W210 czy C klasy W202. 190tki i 124ki mają swój urok którego brakuje nowszym :) .



#42 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 27 sierpnia 2010 - 18:54

No więc tak jak napisałem tak zrobiłem.
Dziś przywiozłem ze stolicy piękną czarną skórkę w pełnej elektryce z podgrzewaniem pośladków:)
Załączam kilka symbolicznych fotek foteli i kanapy, oraz mojej :) po rozbiórce wnętrza i lecę do garażu kłaść wiązki elektryczne, dywany itp:P
Jak założę wszystko to pochwalę się wynikami mojej pracy:)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#43 Offline   LoTvS


  • Postów: 170
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 sierpnia 2010 - 22:29

webasto wywalone bo zupełnie pordzewiał ten sprzęt pod zderzakiem i nawet nie sprawdzałem czy działał, został tylko jakiś sterownik pod tylną kanapą. Do nivo i tak są potrzebne specjalne teleskopy, których jak kupiłem już nie było. Pompowany fotel kierowcy mam ciągle w aucie, wygląda to tak że jeśli chce się poczuć różnice to trzeba się dobrze wcisnąć w fotel i się bawić regulacją wtedy czuć, że fotel twardnieje lub mięknie, dla mnie zbędny bajer. Będę sprzedawać kompletną tapicerkę jak wrzucę skórę. LPG kupiłem za 1000zł kompletne używane z w210 które szło na części z silnikiem m111, podobno żeby podbili nie może być używanej butli. 2 komplety skóry w sumie mam jeden kombi drugi sedan z elektryką szyb wyszło 2000, złożę sobie z tego jeden komplet w idealnym stanie, co zostanie sprzedam jako komplet do kombi :P liczę, że sprzedając moją tapicerkę + skórę do kombi zwróci się część kosztów z zakładania skóry, zwłaszcza, że moja jest w idealnym stanie a w tej drugiej skórze wystarczy wymienić rusztowanie w siedzeniu kierowcy i będzie całkiem przyjemna.

KamillO124 napisał:

szkoda tylko, że dostała strzał w bok :zeby: ale jeśli naprawisz to u dobrego fachowca to będzie git:)

tak w ogóle to już naprawiona, zrobiłem nią już drogę z Krakowa nad morze i z powrotem, sprawuje się idealnie. Lakierować będę na lato dopiero, a wcześniej zwalczę rdzę dokładnie bo w paru miejscach się objawił rudzielec, i zakonserwuje spód dokładnie, ale to już na przyszły sezon i wkrótce będzie o tym w moim temacie :pub:

#44 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 sierpnia 2010 - 13:07

Świetne nowe gadżety,boczki też masz w skórze?Jak z drewnem? udało Ci się kupić ten sam odcień drewna na boczkach co masz na desce?

#45 Offline   madmax190


  • Postów: 74
  • Na forum od: 21 mar 2009
  • Miejscowość: Zawiercie

Napisano 29 sierpnia 2010 - 13:09

Widzę że znalazła się kolejna osoba zwariowana tak jak ja i kupuje wszystko co popadnie zeby dopasić swoją bryke. To się chwali. I tak dalej. Kiedy będziesz miał caly pakiet brabusa. Szybko szybko :hmm:

#46 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 sierpnia 2010 - 19:11

madmax190, Co do pakietu Brabusa to zapytaj kolegi Gowa, choć narazie kiepski jest z nim kontakt bo zabiegany chłopina jest i nieczego nie mogę się od niego dowiedzieć. Ale mam nadzieję, że w ciągu miesiąca max 2 reszta pakietu będzie:) Tylny zderzak jest o wiele prostszy niż przedni więc nie powinno być trudno ze zrobieniem go.
Co do kupowania czego popadnie to skórkę wymieniłem za swoją starą szarą tapicerkę i dopłaciłem 500zł, myślę że się opłacało chociaż mam problem tzn, w sterowniku siedzeń po stronie pasażera nie działają 2 pozycje a w sterowniku kierowcy urwana jest wajcha od przesuwania fotela w przód i w tył;/
Dziś postaram się z tych 2 zrobić jeden sprawny dla kierowcy, a o sterownik pasażera zapytam w ASO, może cena mnie nie postrzeli w serce i nie padnę na miejscu:P Według orientacyjnego cennika, który jest zamieszczony w dziale "FAQ" powinno to kosztować około 300zł. Za tyle mógłbym kupić ale jak mi walną 500 czy 600zł to zejdę na zawał na miejscu. Myślałem też żeby kupić używany sterownik od W140 (150-200zł na allegro) i wylutować z niego niedziałające przełączniki i wlutować w mój sterownik, ale nie wiem czy będzie pasować.

No i autko poskładane, co prawda kilka plastików wymaga poprawy/wytłumienia/usztywnienia ale ogólnie jest ok, podgrzewanie foteli działa i same fotele też są 100% sprawne, tylko te sterowniki zawodzą troszkę.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Jak będzie ładna pogoda to postaram się o ładne fotki bo te to tylko tak na szybko po wyjechaniu z garażu robiłem;P

#47 Offline   marcin124ce


  • Postów: 894
  • Na forum od: 09 mar 2010
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 sierpnia 2010 - 19:35

Szara deska i brak przycisków na el szyby tył :zeby: Tak poza tym fajnie :zeby: Pokaż fotki tunelu bo widze,ze przyszykowania pod klime sa.

#48 Offline   zabamix


  • Postów: 1 265
  • Na forum od: 01 lut 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 E300D
  • Trzeci Mercedes:W124 E300TD
  • Inne auto:VW Golf III 1.9 GTD

Napisano 29 sierpnia 2010 - 20:03

KamillO124 napisał:

Myślałem też żeby kupić używany sterownik od W140 (150-200zł na allegro) i wylutować z niego niedziałające przełączniki i wlutować w mój sterownik, ale nie wiem czy będzie pasować.
od W210 pasują. ja u siebie miałem problem z oparciem pasażera i dałem do elektryka który mi przelutował i chodzi do dziś.

#49 Offline   KamillO124


  • Postów: 812
  • Na forum od: 18 cze 2010
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 sierpnia 2010 - 20:49

zabamix, bardzo dobra myśl, dzięki za podsunięcie pomysłu.
marcin124ce, Przycisków tylnych narazie nie mam bo jak kupiłem zestaw el.szyb to nie było ich w paczce:/ Musze kupić na allegro więc napewno będą.
Szara deska fakt nie pasuje ale niebawem będzie czarna, tzn same dolne części wymienie pod kierownicą i pod poduchą no i poduszke pasażera na czarną.
Jakby ktoś chciał się wymienić to chętnie się wymienię:zeby:.
Przyszykowania pod klimę są ale nie wiem czy dokończę projekt, chciałbym założyć klimę ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego spisu części jakie będę potrzebował, zarówno części klimatyzacji jak i instalacji elektrycznej.
Więc albo założę klimę albo wymienię panel ogrzewania na wersję bez klimy. W panelu są też 2 wolne miejsca, których nie wykożystałem jeszcze ale planuję włożyć tam przycisk od zamykania centralnego zamka ze środka i może el.roletę tylnej szyby założę ale to dopiero za jakiś czas bo fundusze na auto już się kończą:zeby:

Właśnie jestem w trakcie naprawiania sterowników foteli i udało mi się zrobić 100% sprawny sterownik fotela kierowcy i robię nie do końca sprawny sterownik fotela pasażera. Ale jak kupię sterownik od W210 i przelutuję to będzie 100% sprawny:) Wszystko kwestią czasu.

A wiecie może czy da się dołożyć do fotela pamięć? Chodzi o to,że mam fotel bez pamięci a chciałbym z pamięcią. Dałoby rade przeczepić jakiś sterownik/kostkę z pamięcią od W210/W140 i żeby to działało??

#50 Offline   zabamix


  • Postów: 1 265
  • Na forum od: 01 lut 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 E300D
  • Trzeci Mercedes:W124 E300TD
  • Inne auto:VW Golf III 1.9 GTD

Napisano 29 sierpnia 2010 - 21:38

montaż klimatyzacji: http://archiv.mb124.de/archiv/Nachrüstung_einer_originalen_Klimaanlage

http://mb124.de/gallery/v/W124_E300D/Kl ... geneinbau/








Podobne tematy Zwiń