Skocz do zawartości




a może by tak nowy dział ze zdjęciami silników?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 sierpnia 2010 - 21:44

Kilka dni temu dłubałem przy moim mercedesiku. Zastanawiałem się czemu kable od przekaźnika świec żarowych oraz różne przewody podciśnieniowe plączą się po komorze silnika albo są dziwnie ponapinane. Coś mi nie grało. No tak - dzieło poprzedniego właściciela tak jak i jeden z niestandardowych przewodów paliwowych dziwnie zapleciony z kolektorem dolotowym - pomyślałem. A jak by to wszystko poukładać tak, jak zrobił to w ogromnej fabryce pracowity Hans wraz ze skrupulatnym Helmutem? Hmm... jak bym tylko posiadał dobre zdjęcia komory silnika...

W tym momencie obudziłem się :) i przyszła mi do głowy realna myśl: jak by tak zrobić na forum jakiś temat-bazę ze zdjęciami silników? Jakaś część osób ma mało grzebane samochody, kolejne ileś osób spośród nich umie zrobić dobre zdjęcia - jak by tak każdy z nich cyknął po kilka fotek z rożnych ujęć w dobrym świetle i w dobrej rozdzielczości... Dużo łatwiej by było dojść do ładu w komorze silnika w autach mocno dłubanych przez nieudolnych fachowców i poprzednich właścicieli-morderców.
Dużo łatwiej byłoby odpowiadać na różne pytania na forum typu "gdzie znajdę (...) ?" i zamiast naprowadzać go na cel przez trzy strony, to tylko bierze się fotkę odpowiedniego silnika i wstawia po domalowaniu strzałki.
Albo inny przypadek: ktoś chce się wziąć za jakąś naprawę, ale kompletnie nie wie czego się spodziewać, bo dany mechanizm nie jest widoczny na wierzchu - nie zdarzyło się Wam zorbabrać czegoś i nagle okazało się, że trzeba stracić czas na dokupienie/pożyczenie jakichś narzędzi bo kompletnie nie wiedzieliście że coś będzie potrzebne?

Teraz niby też da się znaleźć fotki na forum, ale tylko przypadkowo - ręcznie przeglądając wiele tematów (galerie) w końcu się na coś trafi. Trochę też pomagają aukcje. Tyle, że to zabiera masę czasu, nie da się szybko szukać według ścisłego klucza, a "robota stoi".

W zasadzie, to nie tylko silnik mógłby być na takich zdjęciach. Jak by tak zrobić cały dział - coś podobnego do obecnego FAQ. Tyle, że zamiast tematów "naprawczych" byłyby tylko tematy typu np. "[W124] elektryczny podnośnik szyby", "[W201] zaworek nagrzewnicy" czy "[W201] zawieszenie tylne" - wszystkie bez większych opisów, ale za to z dobrymi zdjęciami.

Nie ukrywam (widać to po moich tematach), moja 190D należy do tych mocno "rzeźbionych", więc więcej bym z takiej bazy korzystał niż mógł do niej dokładać. - Mimo tego staram się dokumentować zdjęciami wszelkie prace przy aucie i z pewnością trochę bym mógł do czegoś takiego dorzucać.

Czy takie coś, Waszym zdaniem, ma szanse na powodzenie?



#2 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 sierpnia 2010 - 21:14

Jestem za.
To nie jest głupie!
Trochę z takich "materiałów" można na pewno znaleźć w FAQ, ale nie ukrywam, że sam nie raz szukałem w necie poglądowego zdjęcia na to czy owo...

#3 Offline   grzesiek-mr


  • Postów: 973
  • Na forum od: 27 mar 2009
  • Miejscowość: dolny śląsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover... szosowy

Napisano 01 września 2010 - 10:04

Również jestem za :/ Zacznijmy wklejać fotki już do tego tematu.
Wskazówka. NIE wklejajcie zdjęć w ten sposób :star:
Dołączona grafika

PS: w temacie 200D widziałbym tu zdjęcie jackie01 w wysokiej rozdzielczości :ok:
Pozdro

#4 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 września 2010 - 18:44

Uff, już myślałem, że nikt nie odpowie albo będzie "a na co mi to?" :) . Chyba mało osób zagląda w ten dział.

grzesiek-mr napisał:

Wskazówka. NIE wklejajcie zdjęć w ten sposób
Dołączona grafika
Masz na myśli sposób wklejania, że po kliknięciu nie otwiera się od razu duże zdjęcie czy sposób zrobienia zdjęcia albo jakość?

W ogóle to nie tak łatwo zrobić dobrą fotkę, np. wbrew pozorom złe wychodzą przy mocnym słońcu - pojawiają się cienie i mocne kontrasty, więc lepiej jak są lekkie chmurki. I jeszcze pewna ręka bez drgawek się przydaje :) .

Poszukałem i kolega Jackie01 faktycznie dał niezłe fotki w swojej galerii, wie o co chodzi. Czytelne, choć do naszego celu przydałyby się z detalami, a nie tylko ogólne. Tak czy siak: oby takich więcej :) .

#5 Offline   slav3k89


  • Postów: 44
  • Na forum od: 15 paź 2009
  • Miejscowość: Rzeszów

Napisano 08 września 2010 - 16:48

pomysł oczywiście na + :hmm: ;) może by tak jeszcze każda jednostkę opisać . tzn dobre foto numeracja i odnośniki co gdzie jest :oops: . nie koniecznie szabelka albo korek oleju :)






Podobne tematy Zwiń