Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Zablokowane Drzwi - POMOCY!!!! :O


47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pgorzala


  • Postów: 309
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Tuchów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 09:38

Mam problem ponieważ przypadkowo zablokowałem sobie tylne prawe drzwi... :oops:
Postaram się z grubsza opisać w czym problem.

Odkąd kupiliśmy naszego ;) był problem z tymi drzwiami ponieważ po każdym zamknięciu :D centralnym zamkiem i ich otwarciu te drzwi nie dały się otworzyć ich zewnętrzną klamką.
Więc procedura otwierania drzwi polegała na tym, że trzeba je było otworzyć klamką wewnętrzną. Po takim ich otwarciu i zatrzaśnięciu ich klamka zewnętrzna działała ok... ale tylko do następnego zamknięcia zamkiem centralnym :roll:
No i wczoraj coś mnie zamroczyło :roll: i chciałem przetestować działanie tego zabezpieczenia dzięki któremu dzieci nie mogą otworzyć drzwi klamką wewnętrzną...
Tak więc teraz nie da się ich otworzyć ani od środka ani z zewnątrz :oops:

Nie wiem czy to też ma jakieś znaczenie :hmm: ale dodam, że sąsiadujący z tymi drzwiami zamek od klapy wlewu paliwa też czasami się zacina i bolec, który je blokuje nie chowa się czasami...
Dopiero kilkukrotne zamknięcie zamka centralnego i otwarcie lub zrobienie tego za pomocą siłownika w klapie bagażnika rozwiązuje problem klapy wlewu paliwa.

Proszę o fachową i szybko pomoc ponieważ pomijając zmniejszenie funkcjonalności :D stwarza ten problem dodatkowe zagrożenie w sytuacjach awaryjnych :D gdy trzeba było by opuścić :star: w pośpiechu...

Z góry dziękuję :D



#2 Offline   Runners


  • Postów: 106
  • Na forum od: 26 maj 2009
  • Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:UAZ B469

Napisano 29 września 2010 - 10:15

odkręć boczek w drzwiach od wewnątrz i otwórz drzwi:) i sprawdź zamek sobie od razu boczek łatwo zdjąć nawet na zamkniętych drzwiach

#3 Offline   pgorzala


  • Postów: 309
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Tuchów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 11:05

Pytanie tylko jak?
Ściągałeś kiedyś boczek? Bo ja tak... i tam za bardzo dostępu do zamka nie ma... a ja ręki z gumy też nie mam.

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 29 września 2010 - 12:20

Runners napisał:

odkręć boczek w drzwiach od wewnątrz i otwórz drzwi:)

Super mądra rada, masz u mnie malinę miesiąca.

#5 Offline   zabamix


  • Postów: 1 265
  • Na forum od: 01 lut 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 E300D
  • Trzeci Mercedes:W124 E300TD
  • Inne auto:VW Golf III 1.9 GTD

Napisano 29 września 2010 - 12:45

pgorzala, dostań się do pompki centralnego zamka i dmuchaj/zasysaj wężyki. Może się otworzy.

PS.

pgorzala napisał:

chciałem przetestować działanie tego zabezpieczenia dzięki któremu dzieci nie mogą otworzyć drzwi klamką wewnętrzną...
przynajmniej wiesz że działa jak należy :D

#6 Offline   pgorzala


  • Postów: 309
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Tuchów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 13:38

zabamix, szczerze to wątpię by "dmuchanie" wężów coś dało bo przy wszystkich innych drzwiach wszystko działa ok i żadnych problemów nie ma.

Bardziej mi się wydaje, że sprawa tyczy się jakiejś mechanicznej części bo tak jak już pisałem klamka zewnętrzna nie reaguje. Działa bez oporu (z wyjątkiem sprężynowania). Niestety nie mam się jak dostać do tej śruby imbusowej by wykręcić klamkę i mieć dostęp do mechanizmu bo przy zamkniętych drzwiach to nie możliwe...

A ma ktoś jakiś schemat poprowadzenia przewodów pneumatycznych od zamka?
Bo nie mam zamiaru wybebeszać całego auta w poszukiwaniu czegoś takiego :?

Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę by zabrał głos w tej sprawie.

A czy jacyś spece od otwierania drzwi dali by sobie z tym radę? Bo mnie się wydaje, że oni raczej zajmują się drzwiami przednimi w których wmontowane są zamki/bębenki czy jak je tam zwał.

#7 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 13:47

pgorzala, przed podjeciem drastycznych krokow z rwaniem tapicerki wlacznie, proponuje odkrecic szybe maksymalnie w dol i moze wtedy bedzie jakas mozliwosc pogmerania, choc w ten sposob nigdy nie probowalem :D. Moze uda sie "dzyndzel" podciagnac jakos drutem. Nie pamietam jak rozwiazana jest sprawa z zabezpieczeniem zamka przed ingerencja z zewnatrz (ale zapewne jakies jest) dlatego zaczalbym od tego dzyndzla. Jedynie to mi przychodzi do glowy. Na odleglosc raczej nic wiecej nie pomoge.

CO do schematow - wejdz w EPC. Wydaje mi sie, ze jest tam to czego szukasz.

#8 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 15:11

Charlie9 napisał:

proponuje odkrecic szybe maksymalnie w dol i moze wtedy bedzie jakas mozliwosc pogmerania
Wewnętrzna uszczelka może stanowić problem, a nie da się jej wyjąć, póki boczek drzwi jest założony...

#9 Offline   pgorzala


  • Postów: 309
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Tuchów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 15:20

Charlie9, nie wiem czy dobrze rozumiem... sugerujesz by opuścić szybę, wyjąc te "zbieracze wody" ze szyby i przez te szparki tam pogmerać, tak? ;)

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości... - dzyndzol :pub: przy zamykaniu drzwi chowa się i wyskakuje do góry przy pociągnięciu za klamkę wewnętrzną (za zewnętrzną nie) ale drzwi dalej zablokowane są.
Dla tego nie potrafię zdiagnozować o co chodzi.

Jakieś sugestie?

#10 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 września 2010 - 19:36

Proponuję pójść na całość, czyli... masz jeszcze drugie drzwi. Oczywiście nie chodzi mi o to żeby wsiadać tylko drugimi :) ale o demontaż boczka z drugich drzwi - będzie 100x lepiej jak sobie sam pooglądasz niż nasze tłumaczenia na odległość. Mechanizm jest pewnie symetryczny.
Chyba, że ktoś by od razu dał patent jak je otworzyć...

Zobacz na aukcjach jak to wygląda:
http://allegro.pl/si.php?i=1228207534
- jak widać dostęp jakiś jest. Problemem będzie zdjęcie boczka - wydaje mi się, że oprócz śruby pod taką zaślepką przy klamce, to jeszcze trzeba wykręcić dwa wkręty przy plastiku w okolicy zatrzasku zamknięcia drzwi (a widać je tylko przy otwartych drzwiach). Może jednak będzie się dało "naciągnąć" i odchylić boczek bez odkręcania tych wkrętów i wtedy coś pogmyrać?

Zamiast ręki z gumy proponuje lampę (ewentualnie latarkę, która słabo skupia światło) + lusterko.

A dzyndzel zachowuje się jak najbardziej normalnie przy włączonej blokadzie przeciw dzieciom.








Podobne tematy Zwiń