Skocz do zawartości




możliwość usuwania tematów


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2010 - 00:13

Dlaczego nie ma możliwości usuwania własnych tematów i odpowiedzi?

Rozumiem, że może tak być, że dwie osoby w tym samym czasie napiszą identyczną diagnozę problemu i jedna z osób chce usunąć swój wpis uważając go za niepotrzebny - tymczasem ta sama diagnoza od dwóch osób, to wyższa pewność, więc lepiej niech nie usuwa. Ale...
Powinna być opcja samodzielnego usuwania w dziale "giełda". Np. mam tam kilka tematów, ale już kupiłem/sprzedałem te graty - a ludzie wchodzą i czas tracą. W dodatku parę razy widziałem "zdublowane" tematy - ktoś ponowił ogłoszenie mimo, że stare nie zostało jeszcze automagicznie skasowane.
Jedyne możliwe nadużycie związane z włączeniem kasowania swoich tematów w "giełdzie" jest takie, że użytkownicy będą chcieli być ciągle "na górze" coraz usuwając i tworząc od nowa ogłoszenie - ale od czego są bany i regulamin. Korzyścią będzie większa przejrzystość.
Co o tym myśli administracja? Czy może lepiej pisać PW z prośbą o skasowanie do pierwszego moderatora jaki się nawinie (są jacyś chętni? ;) )?



#2 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2010 - 01:20

XM napisał:

Czy może lepiej pisać PW z prośbą o skasowanie
do tej pory ten system dzialal :jump:

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 października 2010 - 08:44

XM napisał:

Korzyścią będzie większa przejrzystość.
Niekorzystna zaś większa upierdliwość -mamy zapisywać sobie tematy i weryfikować z listą te nowo powstałe? Pamięć...nie zawsze da się na nią liczyć :smiech2: . Oczywiście trzeba byłoby dopasować istniejące już zasady i dodać nowe. Dotychczasowy sytem działa, osobiście nie widzę potrzeby zmian.
Zawsze zresztą mile widziane jest PW od użytkownika forum, który zawiadamia o sprzedaniu przedmiotu/zdezaktualizowaniu ogłoszenia :jump: Otrzymujemy takie zgłoszenia, niestety według mnie zbyt rzadko.
Podobnie jest z PW na temat usunięcia tematu/postu ale uwaga -nie zawsze musi to oznaczać usunięcie, co warto przypomnieć dla porządku, bo możemy inaczej ocenić sytuację. Do tej pory jednak, a nie jest mało takich PW, zazwyczaj mówiąc oględnie przychylaliśmy się.
Większość zdecydowana bowiem takich postów wskazanych do usunięcia to zwyczajne pomyłki, czy "dublety", bo np. internet miał czkawkę co przecież wciąż się zdarza.
Można wpisać w treść posta("edytuj") prośbę o usunięcie -mimo naszych starań nie gwarantuję jednak, że przeczytamy każdy napisany post, zwłaszcza w okresach większej aktywności Forumowiczów. Ale jeżeli już -przychylamy się ;)

#4 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2010 - 23:45

Ok, rozumiem z tym komplikowaniem.
W takim razie miałbym 5 moich tematów z "giełdy" do wywalenia, jeśli ktoś może:
-vt17322.htm
-vt17142.htm
-vt17271.htm
-vt17294.htm
-vt17324.htm
dzięki

#5 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2010 - 23:51

juz :hmm:

#6 Offline   Cypek


  • Postów: 43
  • Na forum od: 11 maj 2010
  • Miejscowość: Tomaszów Lubelski
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes ML270 [W163] Brabus
  • Trzeci Mercedes:Mercedes S320 [W 221]
  • Inne auto:Jeep Cherokee 1993r.

Napisano 10 października 2010 - 12:49

Jak każdy zacznie sobie usuwać co chce to będzie taki bałagan że szok. Pisz w poście ze temat do usunięcia i po to są modzi żeby usuwać.

#7 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2010 - 14:51

Cypek, ja nie mówiłem o usuwaniu wszystkiego i wszędzie. W tematach bieżących to jak się coś niepotrzebnie napisze, to faktycznie - napiszę żeby ktoś usunął i ktoś usunie. Ale mi chodziło głównie o dział "giełda" - tam się nie odpowiada, a większość osób (w tym moderatorzy) czyta temat tylko raz i już więcej do niego nie zaglądają, więc Twoja metoda odpada - bo nikt nie zauważy.
Nie mówię też o usuwaniu kilkumiesięcznego wpisu umieszczonego w środku tematu, ale o np. "dublach" - tyle, to każdy użytkownik mógłby z powodzeniem sam usunąć.
Nie wiem tylko jakie możliwości ma skrypt forum - czy da się zrobić, że wpis jest "usuwalny" np. tylko przez pierwsze 2 godziny albo tylko aż pojawienia się następnej odpowiedzi innego użytkownika?

Ewentualnie można by jeszcze inaczej zamiast pisania PW do moda: mógłby istnieć podwieszony temat typu "do usunięcia". Każdy mógłby tam napisać np. "proszę o usunięcie z http://...". Wtedy moderator który akurat miałby czas (a nie ten którego akurat ktoś "wytypował") usuwa to o co ktoś prosi, a następnie usuwa wykonaną już prośbę.

Oczywiście póki co będę robił tak jak pisał Charlie9 i Kloss72 - PW do moderatora.

#8 Offline   Cypek


  • Postów: 43
  • Na forum od: 11 maj 2010
  • Miejscowość: Tomaszów Lubelski
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes ML270 [W163] Brabus
  • Trzeci Mercedes:Mercedes S320 [W 221]
  • Inne auto:Jeep Cherokee 1993r.

Napisano 10 października 2010 - 17:12

Wystarczy zgłosić post odpowiednim przyciskiem. I uwierz mi wiem jak to jest, ktoś coś napisze, potem usunie w tym czasie ktoś odpisze i już zamieszanie. Ja wiem i ty wiesz jak powinno się z tego korzystać ale znajdą się tacy co będą nadużywać cały czas.

#9 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2010 - 18:52

Ajj, faktycznie jest opcja zgłaszania - zapomniałem o tym, choć chyba nawet kiedyś użyłem. W takim razie: tym bardziej przepraszam za to moje nieudolne racjonalizowanie ;) .

#10 Offline   pavlus


  • Postów: 177
  • Na forum od: 13 lip 2010
  • Miejscowość: Lubin
  • Drugi Mercedes:W115 wanna-have
  • Inne auto:Peugeot 307

Napisano 14 października 2010 - 21:05

Powinna byc mozliwosc usuwania swojego tematu/postu jesli nikt nie zdarzyl jeszcze odpowiedziec, inne przypadki - zglaszanie moderatorowi.






Podobne tematy Zwiń