Skocz do zawartości




Domena forum - zmiana mbenz.pl


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pavlus


  • Postów: 177
  • Na forum od: 13 lip 2010
  • Miejscowość: Lubin
  • Drugi Mercedes:W115 wanna-have
  • Inne auto:Peugeot 307

Napisano 17 października 2010 - 10:17

Witam,

Przegladajac temat z naklejkami pomyslalem sobie, ze chetnie takowa na swoim mercedesie bym nakleil, poblem jest w tym ze domena mb201-124.eu jest po pierwsze zbyt dluga, po drugie, ciezka do wklepania i dla laika nie ma nic wspolnego z marka mercedes.

Proponowalbym zmiane domeny na inna, moge podpowiedziec ze domena mbenz.pl jest wolna i nie zamierzam jej narazie rejestrowac :star: Oczywiscie to kwestia administracji, w kazdym razie wydatek jest rzedu 10zl, a poki co domeny moga byc dwie, z czasem ta nowa sie dobrze wypozycjonuje i stara moze wyleciec.

To oczywiscie tylko propozycja, ale szczerze mowiac nie widze naklejki mb201-124.eu na swoim aucie.
Co o tym myslicie?



#2 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 17 października 2010 - 10:48

pavlus napisał:

szczerze mowiac nie widze naklejki mb201-124.eu na swoim aucie

Ja jestem przeciw. Nakleiłem na swoim aucie naklejkę a posiłkowałem się amerykańskim klejem gitglue i nie ma szans aby zeszła z auta bez lakieru.

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 17 października 2010 - 11:01

darul napisał:

Ja jestem przeciw.
Ja również. Sporo naklejek już na autach jeździ i nie widzę potrzeby zmian na inny wzór.

pavlus napisał:

ciezka do wklepania i dla laika nie ma nic wspolnego z marka mercedes.

pavlus napisał:

mbenz.pl
Myślisz, że laik wklepie intuicyjnie "mbenz.pl" :star: Wątpię....

#4 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 października 2010 - 11:02

Pavlus zmiana domeny, gdyz kiepsko wyglada w postaci naklejki to slaby argument.
Domena istnieje juz od kilku lat i moim zdaniem utrzymuje bardzo wysoka pozycje "na rynku" :star:. W wyszukiwarce wystarczy wpisac haslo "forum mercedes" i przed oczami kazdego laika pojawi sie odnosnik do naszego forum.

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 17 października 2010 - 11:09

johnnybravooJB napisał:

Domena istnieje juz od kilku lat i moim zdaniem utrzymuje bardzo wysoka pozycje "na rynku"
Cieszę się, że ktoś wspomniał ten dość oczywisty fakt :) Uznanych marek się nie zarzyna :)

Cytat

Pavlus zmiana domeny, gdyz kiepsko wyglada w postaci naklejki to slaby argument.
Nie kiepsko, a dyskretnie :star: :)

#6 Offline   pavlus


  • Postów: 177
  • Na forum od: 13 lip 2010
  • Miejscowość: Lubin
  • Drugi Mercedes:W115 wanna-have
  • Inne auto:Peugeot 307

Napisano 17 października 2010 - 11:34

johnnybravooJB napisał:

Pavlus zmiana domeny, gdyz kiepsko wyglada w postaci naklejki to slaby argument.
Domena istnieje juz od kilku lat i moim zdaniem utrzymuje bardzo wysoka pozycje "na rynku" :star:. W wyszukiwarce wystarczy wpisac haslo "forum mercedes" i przed oczami kazdego laika pojawi sie odnosnik do naszego forum.

Ludzie, nie chodzi mi tylko o to zeby zmienic domene bo naklejka zle wyglada, to byl tylko przyklad :) Chodzi o to, ze nazwa domeny w ktorej jest wiecej cyfr niz liter nigdy sie tak dobrze nie wypozycjonuje w wyszukiwarce jak prosta nazwa, po drugie latwiej jest chyba wpisac mbenz.pl niz zabijac sie na klawiaturze wstukujac cyfry. Uwierzcie mi, bo sledze rynek domen i pozycjonowalem kilka stron i for pod wzgledem slow kluczowych, a nic tak nie dodaje kopa jak dobra domena...
@kloss dzisiaj dla ciebie zrobie specjalnie test, spytam sie dziewczyny z czym jej sie kojarza dwie domeny. Dam sobie glowe urwac ze mbenz.pl skojarzy jej sie z mercedesem, natomiast mb2012312-98293.eu z chinskim sklepem z kalkulatorami :)

Wiem ze niektorzy z Was przykleili sobie naklejki super glue, wspawali sobie nazwe na masce, niektorzy moze maja tatuaz na lewym jajku, dlatego napisalem ze rownolegle moga byc dwie domeny i ze jest to tylko propozycja, jedna z wielu zeby usprawnic forum.

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 17 października 2010 - 11:46

pavlus napisał:

@kloss dzisiaj dla ciebie zrobie specjalnie test, spytam sie dziewczyny z czym jej sie kojarza dwie domeny. Dam sobie glowe urwac ze mbenz.pl skojarzy jej sie z mercedesem, natomiast mb2012312-98293.eu z chinskim sklepem z kalkulatorami :)
Nie interesuje mnie tak "obiektywny" test, zwłaszcza, że naszą nazwę przekręciłeś. Ilość użytkowników/postów i....Twoja obecność u nas świadczą, że jednak jak ktoś chce -to do nas trafi :star: Żeby było ciekawiej trafiają również dziewczyny, kobiety... :)
Nie jesteśmy anonimowi -ludzie nas znają(domenę), ci co nie znają -nie mają większych trudności z natknięciem się na nas.
Póki co odpowiedź brzmi nie, lecz nie będę się zarzekał -jak będzie potrzeba to wrócimy do pomysłu...mimo, że jest już dość stary :)

#8 Offline   pavlus


  • Postów: 177
  • Na forum od: 13 lip 2010
  • Miejscowość: Lubin
  • Drugi Mercedes:W115 wanna-have
  • Inne auto:Peugeot 307

Napisano 17 października 2010 - 11:58

Ok, ja nie mam zamiaru nikogo na sile przekonywac ani forsowac tematu. Faktem jest ze liczy sie zawartosc, a nie opakowanie i rozumiem tez Wasze przywiazanie do tej dziwnej nazwy, ktora przekrecilem dla ironii i zostala ona zle zrozumiana :star:

#9 Offline   Johny


  • Postów: 1 685
  • Na forum od: 19 lis 2009
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 października 2010 - 13:17

Pavlus nazwa na pewno nie jest dziwna...Jesli ktos szuka ogolnych informacji na temat marki wpisze sobie w wyszukiwarke proste haslo "mercedes", co za tym idzie - jakie zapytanie taka odpowiedz(wyniki wyszukiwania).
Nasze forum, jak zapwene zauwazyles skupia sie glownie na dwóch modelach, ktorych nazwa kodowa jest zawarta wlasnie w adresie domeny, wiec jezeli uzytkownik/potencjalny uzytownik modelu W201/W124 szuka informacji na ich temat to jego skojarzenie z domena bedzie jedno.Osoby nie zainteresowane tematem raczej nigdy nie trafia na forum i nie beda sobie zawracaly glowy nasza domena, co tez wiazac sie moze z tym, ze nazwa domeny nie musi byc dla nich oczywista.Tak jak w twoim przykladzie z zapytaniem dziewczyny o skojarzenia dotyczace 2 adresow domen....marka jest znana na calym swiecie, ale nie wzbudza zainteresowania kazdej osoby.

#10 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 października 2010 - 07:05

pavlus napisał:

Ok, ja nie mam zamiaru nikogo na sile przekonywac ani forsowac tematu. Faktem jest ze liczy sie zawartosc, a nie opakowanie i rozumiem tez Wasze przywiazanie do tej dziwnej nazwy, ktora przekrecilem dla ironii i zostala ona zle zrozumiana :ok:
Weź załóż sobie swoje własne forum na mbenz.pl, wypozycjonuj się, żebyś był pierwszy przed Bogiem w wyszukiwarkach, i bądź szczęśliwy :zeby:
A jeśli masz problem, by zapamiętać 12 znaków, to dodaj sobie forum do ulubionych, albo zapisz adres na karteczce.

A tak między nami to zauważyłem, że po niespełna trzech miesiącach pobytu na forum masz ochotę kompletnie wywrócić je do góry nogami - najpierw walczysz z miniaturkami, teraz z domeną...






Podobne tematy Zwiń