Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Sterowanie klimatyzacji


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Skrokson


  • Postów: 8
  • Na forum od: 13 paź 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 13 października 2007 - 18:02

Przepraszamze zawracam glowe ale zadawalem to samo pytanie na ogolnym forum mercedesa i jesli mozna chcialbym uzyskac potwierdzajaca odp

nie wiem czy jestem jakis upośledzony czy jak ale nie znalazłem konkretnej i prostej odpowiedzi na pytanie " Do Czego służą 3 Przyciski Od Klimy " MB 124 ... 1 sluzy ponoć do osuszania powietrza 2 ze śnieżynka nie wiem ale chyba chodzi o klime a 3 EC ?? słyszałem ze jakis ekonomic ale co to dalej nie wiem u mnie wyłączyłem wszystkie czyli ze przy żadnym nie swieci se kontrolka z tego co wyczytałem i ie wiem ile w tym prawdy to prawdopodobnie jeżdżę ciagle z wlaczona klima

Tak wiec proszę o cierpliwość i wytłumaczyć jak Krowie spokojnie i powoli co trzeba i kiedy wcisnac zeby dzialalo :ok: czyli co jak przekrecic co wcisnac i w ogole : :zeby:

MOD: Zmieniono tytul - prosze na przyszlosc stosowac sie do wskazowek zawartych w zakladce "Przeczytaj zanim zamiescisz post".



#2 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 października 2007 - 18:19

mhhh, a nie masz zamienionego klawisza, bo mi się wydaję, że śnieżynka i EC były stosowane wymiennie, czyli jak była śnieżynka to nie było EC i odwrotnie.
A masz przycisk cyrkulacji powietrza (3 strzałeczki w okręgu) :zeby:

#3 Offline   Jakub


  • Postów: 867
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Hyundai H100-Daewoo Tico Van

Napisano 13 października 2007 - 19:09

Skrokson, TUTAJ masz odpowiedź.

#4 Offline   Skrokson


  • Postów: 8
  • Na forum od: 13 paź 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 13 października 2007 - 21:32

Kosa wlasnie sek w tym ze nie mam :/ mam tak jak mowie

kwadracik a bardziej prostokat z dwoma wzdluznymi kreskami to chyba to odparowanie szyb czy jakos tak

pozniej ta sniezynke

no i EC

wlasnie tez sie zastanawiam czy czasem tam cos nie bylo zmieniane bo to w sumie 85r. wiec moze ktos cos namotal albomoze ktorys z wlascicieli cos kombinowal :ok: dlatego pytam moze ktos sie z takim dziwnym przypadkiem spotkal a wszyscy mnie odsylaja do linkow ktore wogole mnie nie dotycza :zeby:

pozdrowka

#5 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 13 października 2007 - 23:03

Skrokson, po kolei i spokojnie :ok:
Ten link akurat dotyczy Ciebie, przeczytaj te trzy skriny, są one z instrukcji obsługi.
Idąc od góry jest ten przycisk od osuszania powietrza (jak działa masz w linku).
Po środku jest przycisk EC lub śniezynka. Powinieneś mieć jeden z nich. Teraz musisz ustalić którą wersje klimy posiadasz i odpowiedni klawisz włożyć w to miejsce.
EC = Ekonomik
'śnieżynka' = tzw. manual
A na samym dole powinieneś mieć przycisk do cyrkulacji powietrza.
Jak już ustalisz, jaką wersje klimy posiadasz, to ten drugi przycisk wywal, a kup ten z strzałeczkami i włóż na dół.
Kliknij ten przycisk na samym dole (pomijając, jaki klawisz tam siedzi) zapal papierosa (lub ktoś kto pali, jeśli Ty nie), otwórz kratki nawiewu, przekręć pokrętło regulacji intensywności nawiewu na trzecią pozycje i obserwuj dym, myśle, że zauważysz czy działa czy nie :zeby:

PS. Jeśli dioda obok środkowego przycisku się pali, to masz klime wyłączoną.

#6 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 października 2007 - 05:06

Skrokson, fakt, ze Jakub dal Ci linke powinienes docenic, a nie narzekac, ze Ciebie nie dotyczy. Na poczatku sam powinienes dotrzec do rzeczonego postu (ze skanami) :ok: . Z Twojego opisu ikonek na przyciskach wnioskuje, ze wlasnie te skany dokladnie pokazuja to czego szukasz. Dlatego nie rozumiem o co jeszcze chodzi :zeby:. W instrukcji (scany) przeciez przedstawione i opisane jest "co i jak".

#7 Offline   kubcia


  • Postów: 57
  • Na forum od: 10 paź 2007
  • Miejscowość: Częstochowa

Napisano 14 października 2007 - 07:54

Jakub, a masz cos takiego do 300CE z klimam automatyczna 2 strefowa? tam jest 8 przyciskow i rolka :zeby:

#8 Offline   Skrokson


  • Postów: 8
  • Na forum od: 13 paź 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 14 października 2007 - 08:05

nie no zgadza sie chlopaki tam jest opisane co i jak ale dalej mnie martwi to ze jedak to nie takie przyciski jak u mnie :zeby: a co myslicie ze sobie ktos tak o poprostu zminil klawisz bo tamten mu sie zepsol czy cos ? troche bezsesu

a jesli chodzi o cyrkulacje lub obieg zamkniety bo to chyba to samo to posiadam tez taki przycisk ale powyzej strownika klimy i regulatora nawiewu

na wysokosci jak sa swiatla awaryjne.wiec troche dziwne zebym w 3 przyciskach od klimy posiadal 2 obieg zamkniety :ok: zrobie dzis aparatem w telefonie moze to cos pomoze no i podam wam Vin moze ktos w nim znajdzie to czego ja jeszcze nie wyczytalem

WDB1241301A091153

Pozdrowka

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 14 października 2007 - 08:59

Kolego sympatyczny masz wszystko git.
Poczytaj jeszcze raz skany wrzucone przez kolegów i postaraj się to zrozumieć.
Przycisk ze śnieżynką (ten w rządku z awaryjnymi) o którym mówisz nie ma nic wspólnego z klimą :ok: :/
Jest to przycisk włączany wówczas, gdy jeździ się z łańcuchami śniegowymi na kołach :zeby:
Teraz kumasz? ;-)

#10 Offline   Skrokson


  • Postów: 8
  • Na forum od: 13 paź 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 14 października 2007 - 09:03

zalamka :czujnik:








Podobne tematy Zwiń