Skocz do zawartości




- - - - -

Wibracje po wymianie poduszki pod skrzynią


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 15 listopada 2010 - 20:30

Jakiś 1000km temu zmieniłem poduszki pod silnikiem (dwie jednakowe w tym samym czasie dokręcone odpowiednim momentem) i wibracje na wolnych obrotach ustały.Super. Ale został problem przy gaszeniu. Mianowicie trzęsie całą kabiną gdy gaszę silnik.Pomyslałem ze moze poduszka pod skrzynią skoro pod silnikiem są nowe. Wymieniłem na nową Febi ( w mojej ksiązce cos w stylu sam naprawiam nie znalazłem momentu dokręcnia poduszki) no i lipa przy gaszeniu dalej trzęsie, mało tego na wolncyh obrotach znowu trzęsie z tym ze juz w inny sposób. Jak gdyby było czuć to że nowa poduszka jest twardsza. Czuć po siedzeniach i po drążku zmiany biegów.Ogólnie nieprzyjemnie. Jestem z deka zły i opadaja mi juz rece od tego problemu którego kiedys nie było niech mi nikt nie mówi ze "kazdym dieslem musi konkretnie zatelepac" ;) Powiedzcie mi co tu zrobić z tym fantem........ nowa poduszka była by az tak bardzo gorsza od starej od nowości nie wymienianej? oceniam przebieg na 500tyś.jakies 30 tyś km temu miałem regenerowana pompe wtryskową bo sie z niej lało.( mówie o tym bo cos czytałem że to moze mieć cos wspólnego z wibracjami)



#2 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 15 listopada 2010 - 20:51

O ile nie jestem w błędzie, to wymiana poduszki pod skrzynią powinna być robiona z zachowaniem pewnej procedury- po wstępnym, lekkim, przykręceniu poduszki, opuszczeniu skrzyni na miejsce i przykręceniu belki poprzecznej, należy pohuśtać skrzynią lub nawet na chwilę odpalić silnik, po czym dopiero dokręcić śruby poduszki do końca. Inaczej poduszka może się nie ułożyć jak trzeba.
V.

#3 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 15 listopada 2010 - 23:33

O.no to spróbujem.. Ja od razu dobrze podokręcałem.Vorlog masz na mysli dwie śruby na dole poduszki tak? Czy wszystkie trzy?

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 15 listopada 2010 - 23:38

vorlog napisał:

O ile nie jestem w błędzie,
Nie jesteś -musi się ułożyć w pozycji w której guma będąc w stanie "auto nie jedzie, nie pracuje nawet silnik" nie będzie naprężona niesymetrycznie, potocznie "skoszona". Innymi słowy ma być mówiąc drastycznym skrótem ustawiona "na środku".
Ja najpierw dociągam tą śrubę "skrzynia-poduszka", potem lekko "poduszka-podpora przy nadwoziu", robię "szarpanie i przetaczanie", a następnie "powolne, ostrożne dociąganie bez zmiany położenia po ułożeniu" :hmm:
Ja bym wszystkie trzy poduchy odprężył na raz. Wszystko nowe wspólnie by się ułożyło :hmm:

#5 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 16 listopada 2010 - 00:14

kloss72 napisał:

Ja bym wszystkie trzy poduchy odprężył na raz. Wszystko nowe wspólnie by się ułożyło
OOOOOOOOOOO!!moze to jest wkoncu to.no no. :hmm: :hmm: :hmm: no.gdybym miał teraz troche wolnego to juz bym leciał do garage.Klos72 no kurna to ma w końcu sens, to mogło by byc to.ale mi porpawiłes humor :hmm:

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 listopada 2010 - 00:16

neonlight napisał:

no.gdybym miał teraz troche wolnego to juz bym leciał do garage.
A co Cię powstrzymuje? Sen? Nie bądź egoistą :hmm:

#7 Offline   neonlight


  • Postów: 369
  • Na forum od: 07 sty 2009
  • Miejscowość: Kozienice

Napisano 16 listopada 2010 - 00:57

Sen:P w tym tyg chyba nie dam rady. Późno kończę pracę a weź sie przebierz i wybierz do garage którego nie mam w domu..








Podobne tematy Zwiń