Skocz do zawartości




Jaki olej napędowy polecacie


66 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   marekk


  • Postów: 120
  • Na forum od: 30 kwi 2010
  • Miejscowość: DW
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 listopada 2010 - 23:48

Ja z racji, że mam Auchan koło domu problemu z tankowaniem nie mam - dziś po 4,15. Czasem jeszcze Neste kiedy na szybko dolać coś potrzebuję ;) (zwykle kilka gr. więcej niż na Auchanie).



#32 Offline   sarbel


  • Postów: 950
  • Na forum od: 04 sie 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2010 - 11:26

Cytat

Ale sobie szukacie problemów. Martwić takimi rzeczami powinni się właściciele CDI i innych tego typu wynalazków (kumpel w Mondeo już 2 razy pompowtryski wymieniał przez co prawie podwoił wartość samochodu ) a silniki starego typu w to i mazut przepalą
Mnie w sumie o to chodzi.Szukam stacji z najprostszym paliwem.Te wynalazki zupełnie nie pasują silnikowi z lat 80-tych(ubiegłego stulecia :ok: ).

#33 Offline   Homer24


  • Postów: 173
  • Na forum od: 19 gru 2010
  • Miejscowość: zielona góra
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:vw lt tranzit galaxy

Napisano 21 stycznia 2011 - 15:45

ja do moich diesli leje tylko shell v-power paliwko drogie ale opłaca się przy regularnym stosowaniu widać korzysci tzn mniej pali lepiej przyspiesza (odmuliłem w ten sposób każde auto którym jeźdze) naprawde polecam stacje shell rzadko mi sie zdarza tankować gdzie indziej ale jak juz się zdarzy to czuć różnice .
jakiś czas temu miałem dostęp do czystej ropy z orlenu lałem ją do tranzita po pół roku wymiana filtra paliwa a tu zonk filtr prawie jak nówka dojscie się skończyło i zaczełem normalne paliwo na orlenie lać muł się zrobił straszny . :)

#34 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 stycznia 2011 - 16:00

Prawda, v-power ma nie tylko działanie "psychologiczne", auto lepiej po nim przyspiesza :)

* tylko trzeba kontrolować przewody paliwowe, bo od kiedy tankuję paliwa "uszlachetnione", to moje przelewy są kruche i łamią się w palcach - musiałem wymienić ostatnio..

#35 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 stycznia 2011 - 16:20

Tylko poprawkę bierzcie, że te "super" paliwa są odsiarczone, a nasze :) lubią sobie siarę pożuć...

#36 Offline   sarbel


  • Postów: 950
  • Na forum od: 04 sie 2010
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 stycznia 2011 - 16:22

Czyli najlepiej mieć gdzieś jakieś dojście i lać niewzbogacony jeszcze olej napędowy.

#37 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 stycznia 2011 - 16:22

Jest taki dodatek z siarką do konserwacji wtryskiwaczy firmy Liqui Moly, nazwy nie pamiętam, coś Diesel Schmier Adittiv, czy jakoś tak, dolewam co jakiś czas do baku trochę tego..

#38 Offline   Homer24


  • Postów: 173
  • Na forum od: 19 gru 2010
  • Miejscowość: zielona góra
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:vw lt tranzit galaxy

Napisano 25 marca 2011 - 22:52

moja :jump: jak kupiłem to 140km/h leciała teraz na v-power śmiga 170km/h ciszej chodzi i przyspiesza też ciut lepiej

#39 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 25 marca 2011 - 23:20

tankowałem na BP, Orlenie, Łukoilu. Neste, Shellu i Lotosie. W tej chwili staram się tankować Dynamic Diesel na Lotosie nawet jesli to wychodzi trochę drożej - IMHO mają jednak lepsze jakościowo paliwo niż Orlen. Na Orlenie wygląda to tak, jakby mieli większy rozrzut jakościowy paliwa - tankując Vervę na tych samych sprawdzonych stacjach silnik różnie chodził w zależności od dostawy (jakby im się różne ilości uszlachetniaczy i poprawiaczy wlały..). Lukoil/BP/Neste zazwyczaj biorą/brały paliwo z Orlenu, Shell ponoć od Lotosa. A co do dywagacji czy warto lać lepsze paliwo (Verva/Ultimate/Dynamic) - w moim silniku mam EGR oraz katalizator i po przepaleniu w warunkach miejskich ok.połowy baku zwykłego ON niestety czuć wyraźne przymulenie silnika, które znika po zalaniu lepszego paliwa i "przegonieniu" samochodu po autostradzie.. Efektu tego nie widać, jak jeżdżę na paliwie "premium". Jeśli ktoś nie ma ani EGR-a, ani katalizatora to raczej różnicy nie powinien zobaczyć.

#40 Offline   Homer24


  • Postów: 173
  • Na forum od: 19 gru 2010
  • Miejscowość: zielona góra
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:vw lt tranzit galaxy

Napisano 26 marca 2011 - 10:13

ostatnio spiesząc się nie chciałem wjeźdzać w miasto na shella i zatankowałem na stacji nie markowej różnice czuć niemal od razu pożyczyłem kumplowi moja :E (drugi raz w życiu nią jechał) po powrocie stwierdził że straszny muł się zrobił wiec w moim przypadku jest straszna różnica to samo mam z vw lt jak zaleje na innej stacji momentalnie muł się robi z fordem tranzitem jest troszke lepiej (turbinka robi swoje) nie czuć tak różnicy w galaxy różnice czuć od razu .
Wieć na wszelki wypadek staram się tankować w wekeend wszystkie auta do pełna podwójnie punkty nawet wtedy dają (raz czasem nie wiem od czego to zależy) i jest taniej








Podobne tematy Zwiń