Skocz do zawartości




fanatyzm na forum?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2011 - 12:16

Chodzi mi o upominanie osób, które zamiast słowa "Mercedes" używają innych, typu "M i e t e k", "M e s i o", "M e r c" i podobnych. Dlaczego takie osoby są karcone?

W dodatku te słowa zapisane w sposób jawny (bez spacji) są samoczynnie zmieniane na "Mercedes". To też nie jest postępowanie zgodne z regulaminem ani z dobrym smakiem. Niech każdy ma wybór. Jaka to różnica jak ktoś określi swój samochód? Niby w jaki sposób miałoby to źle świadczyć o takiej osobie? Jaki cel ma takie "nawracanie" na siłę?

Jak dla mnie, jest to przejaw fanatyzmu, a z historii świata widać, że to jeszcze do niczego dobrego nie doprowadziło. Ok, ktoś tam może sobie w żartach powiedzieć "jedyna słuszna marka", ale niektórym się to chyba za bardzo wkręca.

Pewnie zaraz padną odpowiedzi na temat "szacunku". Ale co ma piernik do wiatraka? Że jak powiem "M e s i o", to znaczy że go nie szanuję? - Czy to jest wystarczający dowód? Gwarantuję, że od chwili zakupu nie przyczyniłem się do tego by mój samochód stał się gorszy niż jest, wręcz przeciwnie - na ile pozwalają pieniądze naprawiam to co zniszczył poprzednik i mijający czas.
Że marka prestiżowa? Marka tak, ale czy posiadanie 20-letniego samochodu za <10 tys. zł to prestiż? A nawet jeśli, to co? Nie widzę związku. Mając kluczyki do własnego plastikowego Peugeota 206 też bym go traktował jako super-auto - bo moje własne, co nie przeszkadzałoby mi go dowolnie nazywać.

A jak jest na innych forach?
Czy na forum właścicieli "polskiego fiata 126p" nie można mówić "maluch" o ile nie mówi się o wozie po 1997 roku? A czy za "kaszlak" dają bana? Czy na forum Cinquecento jest zakaz używania słowa "Cienkosz"? A na forum Forda Sierra - "Ścierka"?
A czy jak ktoś na forum dowolnego wozu, czując bezsilność niemogąc czegoś naprawić, nazwie go "szmelcem" to co? Będzie na równi z jakimś psycholem który faktycznie bezcześci auto np. celowo jeżdżąc po krowich plackach i pielęgnując ptasią kupę na środku maski?

Rozumiem powód przytoczony przez kolegę Kloss72 w temacie: wysylanie-wiadomosci-prywatnych-vt18565.htm#p209846 , że część nazw jest zwyczajnie nieczytelna. Nie mam pojęcia jakie to byłyby Mercedesy "klin" albo "puchacz". Pewnie to gwarowe określenia używane przez właścicieli konkretnych modeli, o ile to w ogóle dotyczy Mercedesów. Ale niech nikt nie mówi, że "M e s i o" nie jest używane w ogólnym, pozabranżowym języku i każdy wie o co chodzi.

Dziwi mnie też porównywanie Mercedesa do innych marek, wręcz naśmiewanie. Prostą sprawą jest, że auto klasy średniej-wyższej, w dodatku droższe, będzie lepszej jakości od taniego "kompakta", choćby i kilka lat nowszego. Ale wcale bym przez to nie powiedział, że Mercedes jest aż taki niezawodny. Jasne, jest dość wdzięczny w naprawach, a spora część usterek to wynik dużego przebiegu lub krytycznych zaniedbań poprzedników. Ale mnogość tematów usterek niezbyt odbiega od tego co jest na forach innych marek - psuje się jak każde auto. Naturalnie, że na forum Mercedesa lubi się Mercedesy... ale to nie powód by szydzić z właścicieli innych aut.



#2 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2011 - 20:23

XM napisał:

Ale niech nikt nie mówi, że "M e s i o" nie jest używane w ogólnym

Owszem, przez młodzież wiejsko-buraczaną, lub fanatycznych sportowców, którzy nie uznają innego ubrania niż strój ludowy z 3 paskami po boku...

A tak na serio.... jak Ci nie pasuje to nikt Ci tu siedziec nie karze...

#3 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 07 stycznia 2011 - 20:33

mandaryn86 napisał:

XM napisał:

Ale niech nikt nie mówi, że "M e s i o" nie jest używane w ogólnym

Owszem, przez młodzież wiejsko-buraczaną, lub fanatycznych sportowców, którzy nie uznają innego ubrania niż strój ludowy z 3 paskami po boku...

A tak na serio.... jak Ci nie pasuje to nikt Ci tu siedziec nie karze...
Gratuluję kultury wypowiedzi, naprawdę super... Kolega to tak z własnej praktyki, czy jakiś uraz po imprezie wyjazdowej?

V.

#4 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2011 - 20:49

Panowie to nie jest HP.
Ponadto przypominam, ze na naszym forum sa pewne zasady wypowiedzi, wzajemnego traktowania i wzajemnego szacunku :smiech2:

#5 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2011 - 21:07

Hmm... temat napisałem w "uwagi administracyjne" głównie przez mechanizm automatycznego zmieniania różnych słów (np. w adresach sklepów - co jest niewygodne, moim zdaniem) na "Mercedes". Ale nie mam nic przeciwko przeniesieniu do działu "HP", bo w zasadzie zależy mi na tym, żeby każdy mógł śmiało przedstawić swoje zdanie, tak jak mu "leży na wątrobie". Dziękuję.

#6 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2011 - 00:35

XXXXX

vorlog napisał(a):

Cytat

Gratuluję kultury wypowiedzi, naprawdę super... Kolega to tak z własnej praktyki, czy jakiś uraz po imprezie wyjazdowej?


Przepraszam vorlog, jeśli uraziłem Twoje maniery, wybacz, błagam Cię ..... WYYYBAAAAACZ!!, Juz wysłałem kwiaty i prezenterów programu "wybacz mi", słyszałem, że lubisz oglądać razem z mamą. Wiem, jestem niekulturalny człowiek, ale wiesz, no ja sie wychowałem pracując, nie miałem czasu zeby sie kształcić przy Need For Speed jak Ty, no niestety, na ksiązki nie miałem pieniędzy więc nie czytałem tyle Harlequin'ów co Ty, mama mnie przytulała tylko do 3 roku życia, nie miałem szczęścia takiego jak Ty że do końca liceum...naprawdę z głębi serca szczere przeprosiny.....

#7 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2011 - 00:42

mandaryn86, prosze o spokoj ;)

#8 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2011 - 01:07

Charlie9, nie ja zaczlaem ;), ale spoko spoko, ja sie wyciszam ;)

#9 Offline   vorlog


  • Postów: 850
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Polo 6N

Napisano 08 stycznia 2011 - 01:08

mandaryn86 napisał:

XXXXX
Przepraszam vorlog, jeśli uraziłem Twoje maniery, wybacz, błagam Cię ..... WYYYBAAAAACZ!!, Juz wysłałem kwiaty i prezenterów programu "wybacz mi", słyszałem, że lubisz oglądać razem z mamą. Wiem, jestem niekulturalny człowiek, ale wiesz, no ja sie wychowałem pracując, nie miałem czasu zeby sie kształcić przy Need For Speed jak Ty, no niestety, na ksiązki nie miałem pieniędzy więc nie czytałem tyle Harlequin'ów co Ty, mama mnie przytulała tylko do 3 roku życia, nie miałem szczęścia takiego jak Ty że do końca liceum...naprawdę z głębi serca szczere przeprosiny.....

Czy Ty sobie zdajesz sprawę z własnej śmieszności? Mój wiek jest podany w moim profilu, nie robię z tego tajemnicy.
Twój zaś można wywnioskować z końcówki Twojej nazwy użytkownika oraz z Twoich cytowanych wyżej wypocin.
Wnioski wyciągnij sobie sam.
Ze względów regulaminowych nie nazwę Cię smarkaczem...
V.

#10 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 stycznia 2011 - 01:12

vorlog, daruj sobie, sam zaczales dyskusje, kolega XM wysiagnal glupi problem ktory prosto trzeba bylo zniszczyc a Ty zaczales wyciagac nitke z prujacego sie swetra....

nie chce tu pisac od serca bo uwierz mi ze w tym jestem calkiem niezly, a wiek??... sluchaj nie wazne ile sie ma lat tylko ile ludków krasnoludkow sie juz mialo na swojej dordze i ile sie przejechalo....

Z całym szacunkiem Vorlog...skonczmy to bo ja nie odpuszcze i bedzie źle a to tu nie jest potrzebne...






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post